Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 19:22, 11 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
babka napisał(a)
Witaj Bogdziu, dobrzy ludkowie polecili mi żebym Ciebie jako ekspertki poradziła się w sprawie mojego Rh. Strasznie choruje i nie wiem co mu jest, tzn są przypuszczenia ale może mnie utwierdzisz i podpowiesz jak sobie poradzić z jego chorobą ?
Twoje różaneczniki są zachwycające, od dawna cicho podglądałam już nie raz, Twój ogród i tęsknie do nich wzdychałam
Może znajdziesz chwilkę i cokolwiek szepniesz ?
Pozdrawiam


Byłam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 19:23, 11 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
mira napisał(a)
Pozdrawiam eksperta i o nic nie pytam

ta była wiadomość automatyczna proszę nie odpowiadać


Pozdrówka Miruś.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 19:30, 11 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
nina napisał(a)


Nie ma w moich ogrodnicznych tego nawozu Objechałam dzisiaj wszystkie.Był tylko jakiś żel z agrecolu,ale nie brałam bo nie wiem co to.
Busz 1 jest polecany do rh na innym forum.Dlatego go kupiłam.
Jutro może dam im tego busza,a w poniedziałek kupię coś do iglaków albo ten z agrecolu-zaraz o nim pocztam i dam im drugą porcję z żelazem.
Może Bogdziu tak być? Czy to za dużo?


Hmm to nie rozwiązanie,bo ten żel z agrecolu jest doglebowy,więc buba Nie wiem co robić?Dać dolistnie busz(azot,potas,fosfor) i doglebowo podrzucić im za 2-3 tygodnie nawóz do rh? Czy musi być to żelazo dolistnie dane?


Jak raz opryskasz tym buszem to nic sie nie stanie .Poczytalam o nim i z tego wynika ze on jest do wszystkich roślin a jak do wszystkich to niestety nie jest specjalistyczny do kwasnych. Moge Ci zaproponowac bys dodała do niego nawóz dolistny do iglaków i to nieszczesne zelazo. Ja opryskiję taką mieszanka i dobrze sie sprawdza







____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
popcorn 19:31, 11 mar 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
ile krokusów! przepiękne
____________________
Mój nowy ogródek
Bogdzia 19:32, 11 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kupiłam w tym roku tez żel , chyba coś podobnego jak ten o którym piszesz ale innej firmy. Wypróbuje ale na razie trudno coś powiedziec poza tym że jest specjalnie do rh wiec może sie sprawdzi.









____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 19:33, 11 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
popcorn napisał(a)
ile krokusów! przepiękne


Jak wyzej pisałam znów mi sporo nie wyrosło i to te najbardziej ulubione.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 19:35, 11 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
GorAna napisał(a)
Bogdziu, ale te wszystkie Twoje kwiatuszki uśmiechają sie do słoneczka....a u mnie dzisiaj zimnica....brrr.
Pozdrawiam


U mnie dzis też zimno i mokro ale zdjecia były robione wczoraj i wcześniej i było słoneczko.Pozdrawiam Aniu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
jankosia 19:37, 11 mar 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
A ja do takiego pierwszego dolistnego nawożenia stosuję"magiczna siła" do różaneczników. Nie pamiętam jaka to firma, ale jakaś też z tych popularnych i bardzo sobie chwalę. Niby to jest nawóz interwencyjny czyli do zabiedzonych roślin ale ja swoim tak lubię czasem bardziej dogodzić. Mogę z czystym sumieniem do takiego nawożenia polecam. Tylko mi się nie chce opryskiwać tylko z konewki po całości leję. No, ale ja nie mam tyle kwasolubów co Bogdzia
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Kasya 19:38, 11 mar 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41994
Niesamowity efekt przy takiej ilości krokusow
moich kilkunastu cebulek pewnie nie będzie prawie widać
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Bogdzia 19:40, 11 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
hanka_andrus napisał(a)
Biuro doradcze otwarte, Bożenka czuwa nad wszystkimi Rh z Ogrodowiska.
i to skutecznie.
Też zajrzałam siępodszkolić!
Miłego wiosennego oczekiwania na kwitnienie ulubieńców!


Haniu tego by czuwac nad wszystkimi rh to ja sie nie podejmuję , Piszę jak mnie ktoś zapyta i piszę o własnych doświadczeniach , nie sa one całkiem zgodne z wiedza ksiazkowa więc nie wszystkim moje rady odpowiadaja i dobrze bo po co mi taka odpowiedzialnosc? Krokusy od Ciebie kwitną ale Twoje były dla mnie tak cenne ze sadziłam po troszke w różnych miejscach tak jak i ranniki żeby mi choc w niektórych miejscach zostaly w razie czego. Na razie mają sie dobrze i coraz ich więcej.Te sa np od Ciebie.

____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies