Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

ewsyg 21:12, 29 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Jestem w szoku. Ja myslałam, że mam dużo liliowców, ale głupia byłąm. Mnie powalił na kolana widok floksów. Może dlatego, ze bardzo je lubię. Miałąm jednego superowego. Pierwszy zakwitał i kwitł do samych mrozów. Miał piekny bordowy kolor, niestety został na piaskowni i nie przeżył. inne jakoś dały rade a ten był za żywotny.

Pozdrowienia
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Bogdzia 21:15, 29 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
eee_taam napisał(a)


mam kilka Rh a azali kilkanascie pewnie i 2 magnolie ...ale nie chcę miec ogordu z małą ilościa gatunków ...ale teraz mam taki etap ze mocno sie zastanawiam czy aby kolejne gatunki dokładać.

do Pisarzowic 40km..to rozumiesz mnie

w tym roku pierwszy raz widziałam kwitnace RH w Szczawnie ...to dopiero sa giganty-ogromne ..i tunel tworzą. Byłam też w Wojsławicach i Kurniku.



A ja ani w Pisarzowicach ani w Kurniku ani w Szczawnie trzeba bedzie to nadrobic.Gdybym miala 40km też bym jeździła. Justynko masz pięknie w ogrodzie więc żadnych rad Ci dawac nie bedę bo wspaniale wiesz co masz robic i wspaniale to robisz.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:20, 29 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
ewsyg napisał(a)
Jestem w szoku. Ja myslałam, że mam dużo liliowców, ale głupia byłąm. Mnie powalił na kolana widok floksów. Może dlatego, ze bardzo je lubię. Miałąm jednego superowego. Pierwszy zakwitał i kwitł do samych mrozów. Miał piekny bordowy kolor, niestety został na piaskowni i nie przeżył. inne jakoś dały rade a ten był za żywotny.

Pozdrowienia


No nie zartuj , przeciez masz bardzo dużo lilowców a własciwie mamy chyba podobna ilosc .Floksy pokochałam niedawno bo z dzieciństwa wyniosłam o nich zdanie ze ,,wszyscy je mają więc ja nie " ale to sie zmieniło i bardzo je lubię a szybko zapełniłam nimi grządke bo koleżanka nie żałowała mi ich i nadal pyta czy jeszcze chce.Mnie zanikł kupiony pomarańczowy i czerwony a te stare odmiany od znajomej są wytrzymałe i się rozsiewaja wiec tych mi nie zabraknie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Madzenka 21:23, 29 lip 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Babciny ogród zawsz mi sie z kwiatami kojarzy
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Bogdzia 21:26, 29 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Madzenka napisał(a)
Babciny ogród zawsz mi sie z kwiatami kojarzy


Mnie najbardziej z floksami własnie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
21:38, 29 lip 2015
no to masz już plan na wiosenne wycieczki

Tylko wielkimi literami pisz że gdzieś cię niesie
Gabriela 21:56, 29 lip 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Bogdzia napisał(a)
[img



:
Ależ masz floksy, uwielbiam je, a tu istny potok tych kwiatów.
A na drugim zdjęciu ogród płomienisty, prześwietny, druga połowa lata taka być powinna.
Bardzo podoba mi się pergola, ale zupełnie nie pamiętam w którym to miejscu ogrodu i co się po niej wspina.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
rozark 22:08, 29 lip 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Bogdzia napisał(a)


???????????????????


ty mnie tu pytajników nie wstawiaj ! plamy koloru to przecież kwiaty z tego gatunku w dużej ilości - u ciebie ich bogactwo zachwyca
____________________
pozdrowionka
Bogdzia 08:35, 30 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
eee_taam napisał(a)
no to masz już plan na wiosenne wycieczki

Tylko wielkimi literami pisz że gdzieś cię niesie


Nosiłoby mnie ale kierowca potrzebny.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 08:39, 30 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gabriela napisał(a)

:
Ależ masz floksy, uwielbiam je, a tu istny potok tych kwiatów.
A na drugim zdjęciu ogród płomienisty, prześwietny, druga połowa lata taka być powinna.
Bardzo podoba mi się pergola, ale zupełnie nie pamiętam w którym to miejscu ogrodu i co się po niej wspina.


Floksy w tym roku będą przesadzane, muszę je wymieszac z malinowymi michałkami (to zielone) , Myslalam że takie pasy kwitnace w grupie bedą dobre ale chyba to nie był dobry pomysł i bedzie przemieszane.Pergola jest przy samym domu na ścieżce prowadzącej do ogrodu , musi się pod nią przejsc (róg domu) a na niej róże.Pozdrówka Gabrysiu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies