Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Luki 22:53, 30 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Wiesz co Bożenko... z grzeczności powiem tylko tyle, że nie tylko różanecznikami Twój ogród żyje, a bez nich również strasznie mi się podoba i jest na co popatrzeć.
Na początku rabaty po prawej idąc w stronę stawu rzuciłbym jakąś plamę bylin, floksów jeżówek, bo tam brakuje teraz koloru, chociaż jakaś kępa bylin jest tam widoczna, ale trudno mi zidentyfikować co to
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Kondzio 11:52, 31 lip 2015


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Bożenko mam pytanie zamierzam kupic domki dla ptaków czy mozesz mi polecić jakieś konkretne i czy moge je dać na każdym drzewie w sadzie czy na jednym wrazie czego odpisz mi u siebie i umnie
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 11:58, 31 lip 2015


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Bogdzia napisał(a)






kopara mi opadła ja musze zobaczyć to na żywo obłęd ja nie wiem jak mogłaś to wszystko przed nami ukrywać
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Bogdzia 20:54, 31 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
07_Rene napisał(a)



Posadzone w solidnie zaprawionych dołkach i w upały codziennie podlewam, bez upałów co drugi dzień. To znów mam myslenie Dzięki


Może się jeszcze dobrze nie ukorzeniły, spróbuj teren koło nich troche wyrównac albo podłóz kamienie tak zeby zatrzymywały wode żeby za szybko nie spływała.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:13, 31 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Luki napisał(a)

Na początku rabaty po prawej idąc w stronę stawu rzuciłbym jakąś plamę bylin, floksów jeżówek, bo tam brakuje teraz koloru, chociaż jakaś kępa bylin jest tam widoczna, ale trudno mi zidentyfikować co to


Tam są też floksy ale strajk zrobiły i nie zakwitły choc pomalutku zaczynają a za chwilę mają tam zakwitnąc żółte rudbekie a potem juz na jesieni malinowe marcinki. No i jeszcze lilie są na samym przodzie z dużymi pąkami. Nie da sie unknac małych okresów kiedy cos nie zakwitnie tam gdzie by sie chciało no chyba zeby z doniczkami biegac a to juz przerabialam z rózami w doniczkach ale zrezygnowałam bo je wiatr wywracał.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:29, 31 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kondzio napisał(a)
Bożenko mam pytanie zamierzam kupic domki dla ptaków czy mozesz mi polecić jakieś konkretne i czy moge je dać na każdym drzewie w sadzie czy na jednym wrazie czego odpisz mi u siebie i umnie


Konrad przed kupieniem powinienes poobserwowac jakie ptaki bywaja w ogrodzie. W ciemno możesz kupic dla sikorek bo na pewno się pojawia, moze dla szpaków- to budki podobne ale otwór większy. Takie same jak dla sikor są dla wróbli i mazurków a inne ptaki to może jeszcze rudzik sie pojawic ale dla niego budka musi byc specjalna.

http://www.pikinini.pl/dziecko_w_ogrodzie/budka_legowa_dla_rudzika-1
Wszystko o budkach znajdziesz w internecie i sklepy które je sprzedaja również. Musisz jednak wiedziec ze ptaki niekoniecznie wszystkie budki zajmą , lubią takie niczym nie malowane , powieszone otworem na wschód -koniecznie.Czasem pojawiaja sie w ogrodach sowy i dla nich też sa budki , to ciekawy ptak ale wystraszy inne bo na nie poluje.Jeśli kupisz budki dla różnych ptaków to mozesz powiesic ich koło siebie więcej ale na wszystkich drzewach to przesada. Wiele ptaków same buduje gniazda i budek nie potrzebuje np kos , drozd i te ptaki często sa w ogrodach . I pamiętaj o cięciu żywopłotów bardzo wczesnie po zimie lub w lipcu sierpniu po tym jak ptaki wyprowadza sie juz z gniazd.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:33, 31 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kondzio napisał(a)
kopara mi opadła ja musze zobaczyć to na żywo obłęd ja nie wiem jak mogłaś to wszystko przed nami ukrywać


Ja mam kilka tapet które wieszam przed oknem i fotografuję.a że tapety łatwo schowac to nie widziałes
A na powaznie to wcale nie jest dobrze , bedą zmiany.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Kondzio 21:36, 31 lip 2015


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Bogdzia napisał(a)


Ja mam kilka tapet które wieszam przed oknem i fotografuję.a że tapety łatwo schowac to nie widziałes
A na powaznie to wcale nie jest dobrze , bedą zmiany.
chyba żartujesz przeciez to je powalające wlasnie rozmawiam z Andrzejem i nie możemy sie napatrzeć
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 21:39, 31 lip 2015


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Bogdzia napisał(a)


Konrad przed kupieniem powinienes poobserwowac jakie ptaki bywaja w ogrodzie. W ciemno możesz kupic dla sikorek bo na pewno się pojawia, moze dla szpaków- to budki podobne ale otwór większy. Takie same jak dla sikor są dla wróbli i mazurków a inne ptaki to może jeszcze rudzik sie pojawic ale dla niego budka musi byc specjalna.

http://www.pikinini.pl/dziecko_w_ogrodzie/budka_legowa_dla_rudzika-1
Wszystko o budkach znajdziesz w internecie i sklepy które je sprzedaja również. Musisz jednak wiedziec ze ptaki niekoniecznie wszystkie budki zajmą , lubią takie niczym nie malowane , powieszone otworem na wschód -koniecznie.Czasem pojawiaja sie w ogrodach sowy i dla nich też sa budki , to ciekawy ptak ale wystraszy inne bo na nie poluje.Jeśli kupisz budki dla różnych ptaków to mozesz powiesic ich koło siebie więcej ale na wszystkich drzewach to przesada. Wiele ptaków same buduje gniazda i budek nie potrzebuje np kos , drozd i te ptaki często sa w ogrodach . I pamiętaj o cięciu żywopłotów bardzo wczesnie po zimie lub w lipcu sierpniu po tym jak ptaki wyprowadza sie juz z gniazd.
dziekije dziekuje mam cztery drzewa wiec kosztu jako takiego nie bedzie chce przyciągać do swojego ogrody ptaki owady poprostu wszystko co sie da pamietam o ścinaniu rzywoplotu u mnie kosy składają jaja w tujach
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
marzena 21:39, 31 lip 2015


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
ale piękności kolorowe ! i świetnie skomponowane , w każdej porze roku masz super kolory, nieźle to wykombinowałaś !
____________________
marzena O....!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies