Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

ana_art 20:36, 30 lip 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Krys napisał(a)
Gierczucia pewnie ,że wyglada inaczej bo Bozenka po przekwitnięciu rh chowa je do piwnicy a stamtąd wyjmuje te wszystkie pięknie kwitnące byliny i głosi w maju ,że nie ma ogrodu bylinowego buziaki Bożenka
wiedziałam.. ot i cały sekret
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Bogdzia 20:37, 30 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
ana_art napisał(a)
poogladałam zdjęcia i jestem oczarowana plamą floksową, doczytałam, ze w szerokim kadrze wygląda źle bo widać wypaloną trawę iiiii dopiero wówwczas spojrzałam w dół na trawnik faktycznie troszeczkę przypalona ale floksy skutecznie kieruja wzrok ś nie zupełnie w innym kierunku. Gdybyś nie wspomniała o trawie nawet bym nie zauważyła


To szkoda ze wspomniałamJak to czasem sam człowiek zwróci uwage na to czego chce by inni nie widzieli
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:40, 30 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
07_Rene napisał(a)
Bożenko, mam dylemat z rodkami. Wiosną posadziłam cztery na piwniczce. Dwa Nova Zembla mają róż zawiązane pąki kwiatowe, ale dwa Percy Wiseman, które rosną bardziej w nasłonecznionym miejscu są strasznie poprzypalane, zarówno liście jak i młode przyrosty.
Wiem, że w tym roku pogoda niestandardowa.... upały (podlewałam ile mogłam), ale zastanawiam się, czy one dadzą tam radę, czy czekać jeszcze przyszły sezon, czy już im szukać innego miejsca? Co myślisz?

Pięknie u Ciebie


U mnie tez rosna na słońcu i nic się nie dzieje ale może tam za mała warstwa ziemi i woda na pewno szybciej odpływa. Ja w upały swoje podlewam kazdego wieczora a na górce to juz koniecznosc. Jeśli marnieja to nie ma rady trzeba przesadzic , najlepiej pod koniec sierpnia lub na początku wrzesnia.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:42, 30 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
gierczusia napisał(a)


Ja też mam chyba zaawansowana sklerozę bo pamietam pergolę ale jakoś zupełnie inaczej w moich wspomnieniach wyglada
Kolory Bogdziu ułożyłaś perfekcyjnie

Buzi


Stoi tu od conajmniej 10 lat a pewnie i dlużej. Jak nie zapamiętałyscie to musicie znów przyjechac
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:43, 30 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Krys napisał(a)
Gierczucia pewnie ,że wyglada inaczej bo Bozenka po przekwitnięciu rh chowa je do piwnicy a stamtąd wyjmuje te wszystkie pięknie kwitnące byliny i głosi w maju ,że nie ma ogrodu bylinowego buziaki Bożenka


No i sie wszystko wydało.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:44, 30 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Urszulla napisał(a)


Ha,ha,ha


Śmiechu to by było dopiero gdybym choc jednego spróbowała tak schowacKrysi humor zawsze dopisuje.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
ana_art 20:55, 30 lip 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Bogdzia napisał(a)


To szkoda ze wspomniałamJak to czasem sam człowiek zwróci uwage na to czego chce by inni nie widzieli
Bożenko bo to zasada "różowego słonia"
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Bogdzia 21:14, 30 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
ana_art napisał(a)
Bożenko bo to zasada "różowego słonia"


No własnie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
07_Rene 21:44, 30 lip 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Bogdzia napisał(a)


U mnie tez rosna na słońcu i nic się nie dzieje ale może tam za mała warstwa ziemi i woda na pewno szybciej odpływa. Ja w upały swoje podlewam kazdego wieczora a na górce to juz koniecznosc. Jeśli marnieja to nie ma rady trzeba przesadzic , najlepiej pod koniec sierpnia lub na początku wrzesnia.



Posadzone w solidnie zaprawionych dołkach i w upały codziennie podlewam, bez upałów co drugi dzień. To znów mam myslenie Dzięki
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
monteverde 21:52, 30 lip 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Karol99 napisał(a)


Ale wypasiona hortensja.

____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies