Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 13:41, 22 wrz 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Milka napisał(a)

Ale numer, we wcześniejszym poście pytałam, więc już nie odpowiadaj
cieszę się bardzo, dobrze jej u ciebie

Wierzę, że super było dobrana grupa w końcu


Piękna jest ale ciągle mam jedna kępkę i boje sie rozmnażac zeby jej nie zniszczyc.Tym malinowym Marcinkom co rok obiecuje że wywale z grzadki bo rosną za wysokie i się rozkładają na floksy ale jak zakwitną i pszczoły z motylkami na nich urzęduja to zostawiam na nastepny rok bo mi żal tego widoku.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Milka 13:45, 22 wrz 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Śmiało możesz jesienią je dzielić, super sobie radzą.
A te wysokie w czerwcu przycinaj, tak mi Gosia poradziła, tak robię i sa o wiele fajniejsze, bo niższe i zwarte, a kwitną nadal, teraz zaczynają.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
anka_ 14:14, 22 wrz 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Bogdzia napisał(a)
Co rok się zastanawiam od nowa co wolę u siebie wiosnę czy jesień i co zmiana pory roku zmieniam zdanie.Basiu to porównaj


Każda pora roku ma w sobie coś innego i ta zmienność jest fajna. Nawet zima jest potrzebna, pozwala zatęsknić za kolorami, a jednocześnie jest królową formy.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anna_t 14:19, 22 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Bogdzia napisał(a)


Może byc i wiosna ale może potrzebujesz jeszcze trawki Ice Dance własnie wysadziłam i mam nadmiar i jeszcze trawke tą którą brałas w maju ale to wypadałoby teraz jesienia zabrac bo tylko zadołowałam do szybkiego wydania komus. Tu sa zdjecia

dwie kępki Ice Dance

a tu trzecia największa

i jeszcze ta co brałas wiosna

tu jest stłamszona bo dopiero co przesadzana ale to piękna trawa.
Miałam Ci jeszcze pokazac zdjecia tuj


a tu porównanie z moim wzrostem


przerazilaś mnie tymi danicami ale chyba cięciem możnaby je ograniczyć do pół metra wysokości...
trawki bym chciała bardzo ale spora wybrawa znowu dla mnie, do siostry jechać nie planujesz?czy ona do Ciebie?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
gierczusia 14:38, 22 wrz 2016


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Bogdzia napisał(a)




Melduję ,że siedzę i się gapię ottt..tak po prostu to mi wcale , a wcale jesieni nie przypomina..mistrzowsko Bogdziu skomponowałaś swój ogród
Buziole
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
AgataP 14:58, 22 wrz 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Bogdzia napisał(a)
Kolorowych snów i miłego czwartku.



Bożenko kochana, zamawiam po sadzonce astrów z każdego koloru
Odwdzięczę się czymś innym już mam nawet pomysła z pustymi rękoma nie przyjadę

Zdjęcia z wycieczki widziałam już u każdej z dziewczyn, świetny wyjazd miałyście. Buziaki
____________________
Z Pszenicznej...
Filemon24 15:29, 22 wrz 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
anna_t napisał(a)

przerazilaś mnie tymi danicami ale chyba cięciem możnaby je ograniczyć do pół metra wysokości...
trawki bym chciała bardzo ale spora wybrawa znowu dla mnie, do siostry jechać nie planujesz?czy ona do Ciebie?


to nie są tuje danica tylko tuje globosum i one właśnie rosną takie wielki
____________________
Bogdzia 15:53, 22 wrz 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Milka napisał(a)
Śmiało możesz jesienią je dzielić, super sobie radzą.
A te wysokie w czerwcu przycinaj, tak mi Gosia poradziła, tak robię i sa o wiele fajniejsze, bo niższe i zwarte, a kwitną nadal, teraz zaczynają.


Tak zrobie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 15:57, 22 wrz 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
anka_ napisał(a)
Każda pora roku ma w sobie coś innego i ta zmienność jest fajna. Nawet zima jest potrzebna, pozwala zatęsknić za kolorami, a jednocześnie jest królową formy.


O fajnie ze jestes. Nie pisałam do Ciebie ale moze juz wiesz ze przez Kasię wysłałam Ci rh . To nie jest ten który obiecywałam bo jego muszę dac prosto z gruntu bo nie mam takiej szerokiej doniczki by go posadzic ale w zastepstwie na razie dostajesz w doniczce Percy Wiseman. Wszystkim sie podoba więc mam nadzieję ze Tobie tez sie spodoba.A tamten bedzie czekał na Twój przyjazd byle nie sto lat
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 16:01, 22 wrz 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
anna_t napisał(a)

przerazilaś mnie tymi danicami ale chyba cięciem możnaby je ograniczyć do pół metra wysokości...
trawki bym chciała bardzo ale spora wybrawa znowu dla mnie, do siostry jechać nie planujesz?czy ona do Ciebie?


Widzę ze poniżej Filemon pisze ze to nie sa Danicki , nie będe sie sprzeczac ale na pewno były kupowane jako Danici w profesjonalnej szkólce ale byc moze ze pracownicy cos pomylili choc szczerze mówiąc mało prawdopodobne. Moje tez sa cięte raz na rok ale pozwalamy im rosnac by byly duze.Aniu w niedziele będzie u mnie siostra wiec jesli mogłabys przyjechac do niej w niedzielę wieczorem to może Ci je zabrac. Zobacz na mapie to okolice ul sw Franciszka, pasuje Ci?????Które trawy chcesz i ile?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies