Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

pestka56 20:15, 07 paź 2016


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4500
Ale te na zdjęciach bardzo ładne

Jeszcze kompletuję zdjęcia
____________________
Kasia
pestka56 20:35, 07 paź 2016


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4500
Przejrzałam wizytówkę Twojego ogrodu Las jest cudownym tłem.

Przypomniałam sobie o miejscu, gdzie rododendrony jak u Ciebie są najwazniejszymi (po trawie ) roślinami. Chyba najpiękniejsze pole golfowe świata jest obsadzone rhodendronami oraz azaliami, a w porze ich kwitnienia odbywa się jeden z 3 najważniejszych turniejów golfowych świata. Masters zawsze jest w Augusta National Golf Club. Pozostałe turnieje wędrują po światowych polach. Masters zawsze odbywa się wśród kwitnących krzewów
Najpiękniej wygląda 12 dołek http://www.masters.com/en_US/course/hole12.html ale i pozostałe są niezwykle urodziwe http://www.masters.com/en_US/course/index.html Warto zobaczyć.

Czy masz u siebie także kalmie?
____________________
Kasia
Bogdzia 20:42, 07 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
pestka56 napisał(a)
Ale te na zdjęciach bardzo ładne

Jeszcze kompletuję zdjęcia


Poczekam
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gosiek33 20:42, 07 paź 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
pestka56 napisał(a)
U mnie ani szczygłów, ani rudzików
Dla nietoperzy powiesiliśmy budkę! Ale jeszcze nie zasiedliły.

Ciekawy sposób wzlatywania widziałam na swoim dachu.
Pod gąsiorem na szczycie dachu brakowało uszczelki i tam szpaki przez kilka sezonów zakładały gniazdo. Żeby się do niego dostać lądowały niżej na połaci dachu i nie tracąc rozpędu, pomagając sobie nóżkami, wślizgiwały się pod gąsior. Zabawnie to wyglądało.
Wyjście z gniazda było dużo zabawniejsze. Szpaczory wysuwały się nóżkami naprzód i zjeżdżały na ogonach po blachodachówkach aż pęd powietrza był wystarczający. Rozkładały skrzydła i mniej więcej w połowie dachu prąd powietrza unosił ptaka-zjazdowca do góry.
Widok był przedni

\

szkoda, że nie nagrałaś ty zjazdów
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
pestka56 20:47, 07 paź 2016


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4500
Też żałuję. Odkąd naprawiliśmy dach nie ma szpaczej ogonostrady. Ale kto wie, to sprytne ptaszki może znajdą jakiś sposób.
____________________
Kasia
Bogdzia 20:48, 07 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
pestka56 napisał(a)
Przejrzałam wizytówkę Twojego ogrodu Las jest cudownym tłem.

Przypomniałam sobie o miejscu, gdzie rododendrony jak u Ciebie są najwazniejszymi (po trawie ) roślinami. Chyba najpiękniejsze pole golfowe świata jest obsadzone rhodendronami oraz azaliami, a w porze ich kwitnienia odbywa się jeden z 3 najważniejszych turniejów golfowych świata. Masters zawsze jest w Augusta National Golf Club. Pozostałe turnieje wędrują po światowych polach. Masters zawsze odbywa się wśród kwitnących krzewów
Najpiękniej wygląda 12 dołek http://www.masters.com/en_US/course/hole12.html ale i pozostałe są niezwykle urodziwe http://www.masters.com/en_US/course/index.html Warto zobaczyć.

Czy masz u siebie także kalmie?


Zdjęcia w mojej wizytówce są stare w większosci z 2008r, od tego czasu troche sie zmieniło.Kalmii nie mam , marzna u mnie , za delikatne na moje bardzo mroźne warunki, a teraz to i miejsca dla nich bym chyba nie znalazła.
Pola golfowe piękne. Oprócz12 i 13 i 16 dołek są śliczne ale to cudny teren również bez rh i azalii, no cóz nawet pomarzyc o takim nie możnaDzieki za zdjęcia bo z pieknych widoków i ogrodów cieszę sie tak jakby były moje a te sa cudne , trawka woda , pagórki laski małe i wieksze jak w bajce o królewnie
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gosiek33 20:50, 07 paź 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Bogdzia napisał(a)


Czarny jest czarny z wyjatkiem czerwonej czapeczki. W tym roku stale u mnie bywał i próbował zniszczyc gniado kosa , wojny sie toczyły i ja tez w nich udział brałamPodziwiam że wiesz jak fruwaja dziecioły bo mało kto wie.


To prawdziwa wojna była

Wim jak fruwają i jak wrzeszczą, bo śpiewem to nazwać trudno. Tak mnie frapował dźwięk ten, że wędrując za nim dotarłam do miejsca rezonansowego, wtedy go zobaczyłam. A potem w locie już wiedziałam gdzie szukać głosu i zobaczyłam tę sinusoidę. Możesz ,moje' dzięcioły u mnie zobaczyć


Bogdzia napisał(a)


Kosmosy , jezówki i rudbekie posiej i na pewno przylecą.


kosmosów faktycznie nie mam, ale jeżówki i rudbekie od kilku lat kwitną u mnie, a szczygłów ani trochę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Bogdzia 20:51, 07 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
pestka56 napisał(a)
Też żałuję. Odkąd naprawiliśmy dach nie ma szpaczej ogonostrady. Ale kto wie, to sprytne ptaszki może znajdą jakiś sposób.


Lepiej niech nie znajduja bo u mnie wszystkie uszczelnienia powyciagały ale juz tez ich nie ma bo gniazd nie dało się wyczyscic a w starych uzytkowanych wiele lat nie chciały juz sie gnieździc.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:58, 07 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gosiek33 napisał(a)


To prawdziwa wojna była

Wim jak fruwają i jak wrzeszczą, bo śpiewem to nazwać trudno. Tak mnie frapował dźwięk ten, że wędrując za nim dotarłam do miejsca rezonansowego, wtedy go zobaczyłam. A potem w locie już wiedziałam gdzie szukać głosu i zobaczyłam tę sinusoidę. Możesz ,moje' dzięcioły u mnie zobaczyć




kosmosów faktycznie nie mam, ale jeżówki i rudbekie od kilku lat kwitną u mnie, a szczygłów ani trochę


To chociaz powiedz gdzie mniej więcej zdjec szukac , na poczatku , w środku czy na końcu bo 80 stron to dużo Jak masz rudbekie i jezówki to i szczygły pewnie były ale ich nie widziałas w końcu nie zawsze sie jest w ogrodzie. Ja swoje widziałam tylko przez okno kuchenne mimo ze były niejeden raz to zawsze przez to okno a gdyby rosliny rosły w ogrodzie to bym ich nie zauwazyła.

Jednego dziecioła juz widziałam u Ciebie , przegladam dalej.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gosiek33 20:59, 07 paź 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Ależ przygoda z tymi szpakami, u mnie ,na szczęście, w koło pełno uschniętych olszyn z mnóstwem dziupli więc co roku odbywają się legi wielu par. Młode też stadami wybierają wiosną robaczki z trawy. Za to głosy naśladują u mnie sójki, i to głównie miauczą, prawie zawsze najpierw dam się nabrać i szukam tego miałczka na drzewie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies