Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

pestka56 17:47, 07 paź 2016


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Mam jeżówki i rudbekie, chociaż na razie niewiele, i dużą łąkę po sąsiedzku. Rośnie też sporo tarniny, a u mnie w ogrodzie są rokitniki, berberysy, dzikie róże, ogniki szkarłatne. Zawsze też zostawiam trochę owoców na aroniach.
Ale rudzików nie widziałam. Są za to kopciuszki, wilgi, sikorki, sójki, pliszki, skowronki, czajki (na łace obok), szpaki i kosy, oczywiście mazurki. Zaglądają jaskółki i przelatuje para żurawi. Poluje myszołów. Kilka razy widziałam dzwońca. Pojawiają sie też dzięcioły i synogarlice.
Co roku więcej i na szczęście moje stare kociska nie są nimi zainteresowane

Bogdziu, nie mam wyjścia muszę przynajmniej przejrzeć Twoje wątki, bo tak cudne zdjęcia pokazujesz

Różane fotki mnie całkowicie zaskoczyły. Co to za róża przy rhododendronie? Nie wpadłabym na to, że tak można je blisko posadzić.
Mam około 70 krzewów róż. Muszę przemyśleć czy nie spróbować takiej kompozycji
____________________
Kasia
Bogdzia 17:51, 07 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
an_tre napisał(a)
no właśnie, ja tylko reaguję na mocne kolory


____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 17:52, 07 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
AgataP napisał(a)


Bożena gdzie takie piękne kupiłaś? Śliczny kolor i duże sadzonki.
Mnie dziś się udało trochę wyjść na dwór podziałać, ale uziemiona domowo bo mam wykonawcę na poddaszu. Pilnować trzeba.




Na rynku w Andrespolu po 10zł.Agata nie ma problemu, przyjedzisz kiedy Ci bedzie pasowało albo przywioze jak się umówimy do Rogowa.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 18:05, 07 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
pestka56 napisał(a)
Mam jeżówki i rudbekie, chociaż na razie niewiele, i dużą łąkę po sąsiedzku. Rośnie też sporo tarniny, a u mnie w ogrodzie są rokitniki, berberysy, dzikie róże, ogniki szkarłatne. Zawsze też zostawiam trochę owoców na aroniach.
Ale rudzików nie widziałam. Są za to kopciuszki, wilgi, sikorki, sójki, pliszki, skowronki, czajki (na łace obok), szpaki i kosy, oczywiście mazurki. Zaglądają jaskółki i przelatuje para żurawi. Poluje myszołów. Kilka razy widziałam dzwońca. Pojawiają sie też dzięcioły i synogarlice.
Co roku więcej i na szczęście moje stare kociska nie są nimi zainteresowane

Bogdziu, nie mam wyjścia muszę przynajmniej przejrzeć Twoje wątki, bo tak cudne zdjęcia pokazujesz

Różane fotki mnie całkowicie zaskoczyły. Co to za róża przy rhododendronie? Nie wpadłabym na to, że tak można je blisko posadzić.
Mam około 70 krzewów róż. Muszę przemyśleć czy nie spróbować takiej kompozycji


Kasiu pewnie Ci chodzi o tą różę na ostatnim zdjeciu w pierwszej częsci-to bonica ale u mnie jest wszystko przy rododendronach bo mam ich ponad 300 i niektóre wielkie.Dziewczyny z upodobaniem powtarzaja sobie jak kiedys jedna pyta drugą gdzie położyła jej aparat a ta pierwsz odpowiada ze przy rododendronie. U mnie wszystko rosnie lub znajduje sie przy rododendronieRudziki sa owadożerne wiec owoców jesc nie będa , jedynie w czasie zimy zjadały u mnie okruszki ze słonecznika które sikorki rozrzuciły , nie sa w stanie zjesc ziaren , jedynie maleńkie okruszki. Wilgi i u mnie były za płotem ale jak dwa lata temu wycinali las w okresie lęgowym ptaków to pewnie im zniszczyli gniazdo bo od tego czasu tylko krótko je widuje pewnie przelotem bywają.Nie bywają u mnie równiez czajki ani żurawie no chyba tylko w okresie przelotów mogę je zobaczyc.Nie ma tez jaskólek.Oj te czajki to bym do siebie chetnie zabrała.Pozdrówka serdeczne.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
pestka56 18:25, 07 paź 2016


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Mieszkam w otulinie parku krajobrazowego. Las i podleśne łąki naokoło. Stąd te czajki. Uwielbiam je. Przypominają mi spacery po łąkach z moim dziadkiem – chodziliśmy na lotnisko na warszawskim Gocławiu, jak mówił dziadek "na czajki", ktorych tam gniazdowało masę.

Jak godzisz róże i rhododendrony razem tak blisko?
300 krzewów !!! no, no
____________________
Kasia
jona 18:30, 07 paź 2016


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Bogdzia napisał(a)


Jeszcze złota jesień byc musi.


No właśnie . Czekam na zdjęcia Twoich buków w jesiennej szacie. Czy już zaczęły się przebarwiać?
Co do szczygłów to wiedziałam, że Ty do mnie zajrzysz i je sobie obejrzysz
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
AgataP 18:40, 07 paź 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Bogdzia napisał(a)


Na rynku w Andrespolu po 10zł.Agata nie ma problemu, przyjedzisz kiedy Ci bedzie pasowało albo przywioze jak się umówimy do Rogowa.


to ja poproszę o takiego też jak będzie w Andrespolu...
i buziaki też przesyłam
____________________
Z Pszenicznej...
Bogdzia 20:05, 07 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
jona napisał(a)


No właśnie . Czekam na zdjęcia Twoich buków w jesiennej szacie. Czy już zaczęły się przebarwiać?
Co do szczygłów to wiedziałam, że Ty do mnie zajrzysz i je sobie obejrzysz


Buki zaczynaja sie przebarwiac ale klony nie. Jesli bedzie nadal mokro to nie bedą miec tak pięknych kolorów a deszcz jednak potrzebny.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:07, 07 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
AgataP napisał(a)


to ja poproszę o takiego też jak będzie w Andrespolu...
i buziaki też przesyłam


Agata oni bywaja na rynku tylko w piątki lub soboty wiec dopiero w przyszłym tygodniu tam bedę, jeśli będą miec to kupię dla Ciebie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:12, 07 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
pestka56 napisał(a)
Mieszkam w otulinie parku krajobrazowego. Las i podleśne łąki naokoło. Stąd te czajki. Uwielbiam je. Przypominają mi spacery po łąkach z moim dziadkiem – chodziliśmy na lotnisko na warszawskim Gocławiu, jak mówił dziadek "na czajki", ktorych tam gniazdowało masę.

Jak godzisz róże i rhododendrony razem tak blisko?
300 krzewów !!! no, no


Róze u mnie byle jak rosną i nie jest to wina rododendronów.Źle rosną nawet tam gdzie rh nie ma.Otulina parku krajobrazowego, pewnie pięknie.Łąki rozumiem że podmokłe bywaja, fajne środowisko. Wspomnienia związane z dziadkami często na Ogrodowisku się przewijają i to jest super ze miłosc dziadków zostaje doceniona przez wnuki.Doczekac sie nie moge Twojego wątku i tych widoków.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies