Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 15:59, 07 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pluszakowa napisał(a)


Och twoje brzozy to moi ulubieńcy szkoda że pogoda im nie sprzyja. Dziękuję za wizytę u mnie jakoś goście szczególnie tak jak ty mnie peszą krzesełko masz zarezerwowane i czeka.

Ta trzmielina oskrzydlona to jak się prezentuje w sezonie? Zawsze widzę ją w wersji lady in red


Magda peszę Cię jak wchodzę na wątek?No to może nie bede do Ciebie wchodzic ? , no przynajmniej niezbyt często.
Trzmielina oskrzydlona latem ma jasno zielone listki , wygląda całkiem ładnie ale niestety to tylko zieleń.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 15:59, 07 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
an_tre napisał(a)
bo ja często tu do ciebie zaglądam
pozdrówka


Miło mi Aniu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 16:01, 07 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
jona napisał(a)


U mnie szczygły też skusiły się na nasiona kosmosów . Mała Mi ma rację, że można je podejść dość blisko. Głos mają też charakterystyczny, hałasowały tak, że usłyszałam w domu, że coś się dzieje w ogrodzie


Tak szczygły lubią kosmosy, dawniej rosły mi przed oknem kuchennym to szczygły bardzo czesto bywały na nich szczególnie jesienią i wczesna wiosna.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 16:06, 07 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
jankosia napisał(a)
Zobacz Bogdziu co to się porobiło że to do ciebie każdy przychodzi pochwalić się zobaczoną zwierzyną Działasz jak magnes
Jak u ciebie ktoś napisze że widział takiego czy innego ptaszka to ja zaraz w Internet sprawdzić czy i u mnie to jest. No i powiem ci że szczygła nie widziałam Ale jak kiedyś zobaczę (tylko nie wiem czy na pewno poznam bo na jednych zdjęciach te buźki takie jaskrawe a na innych już takie "zwyczajne" do zgubienia w pamięci) to na pewno przylecę najpierw do ciebie

Dzisiaj obserwowałam pewnego ptaka bo super latał ale co to mogło być to pojecia nie mam. Wielkości kosa abo ciutkę większy i rudy brzuszek. Ciekawie latał ale nie wiem czy jestem w stanie wytłumaczyć. Pewnie jakbyś sama zobaczyła to już byś wiedziała co to za jeden. Wyglądało to trochę tak jakby ... pływał. Takie machanie skrzydłami jak przy żabce a potem długi nurek. Nawet jak zeskoczył z dachu to też inaczej niż inne ptaki: podskok i nurek. Bo inne to najpierw skrzydłami zatrzepotają a ten... Dobra, nie ośmieszam się dalej Może kiedyś uda się nagrać albo trafię przypadkiem na jakiś filmik


Moniko mysle ze ze szczygłami u Ciebie tak jak z rudzikami, na pewno są tylko ich jeszcze nie zauwazyłas. Jesli posiejesz kosmos w widocznym miejscu to je zobaczysz na pewno , może byc tez rudbekia ale kosmos wolą. mogły by byc jeszcze konopie jesli się policji nie boisz
Co do widzianego ptaka to lot charakterystyczny dla dzieciołów a kolor juz nie , z wyjątkiem jednego krętogłowa. Poszukaj zdjecia w internecie i zobacz czy to był on?Nie jest łatwo go zobaczyc ale Ciebie zagłębie rzadkich ptaków wiec mam nadzieje ze o niego chodzi.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 16:08, 07 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
gierczusia napisał(a)
Jankosiu bardzo super opis zrobiłaś..Bogdzia pewnie się od razu zorientuje , bo napisałaš to tak plastycznie ciekawe co to za osobnik , bo ja też kiedyś widziałam takiego co tak głupkowato fruwał


Ale szczygłów u mnie niestety nie ma


Głupkowato fruwał ? a on może pomyślał że głupkowato chodzimy bo ptaki z całą pewnoscia rozmawiają ze sobą i myślą tyle ile im do życia potrzebne.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 16:10, 07 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gosiek33 napisał(a)
Bardzo ciekawa jestem co to za ptak - tak fruwają - sinusoidą dzięcioły, ale czarny (może być) tylko rudy brzuszek? Czekam na identyfikację tego osobnika


Czarny jest czarny z wyjatkiem czerwonej czapeczki. W tym roku stale u mnie bywał i próbował zniszczyc gniado kosa , wojny sie toczyły i ja tez w nich udział brałamPodziwiam że wiesz jak fruwaja dziecioły bo mało kto wie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 16:16, 07 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mala_Mi napisał(a)
Szczygły są śliczne I widzę je tylko przy okazji korzystania z moich stołówek..czyli siedzą na kosmosach lub jeżówkach (ale tych zwykłych, co maja nasiona).

Aby posadzić RH muszę wyciąć połamanego iglaka.. to grubsza robota i na cała ekipę.. czyli mnie i mojego eMa.. a niestety eMuś też ledwo nadąża za własnym cieniem.

Zadołuję z doniczką w warzywniku, jak go trochę uporządkuję.. ale jeszcze miesiąc nie ma takiej opcji.. albo wykopię dziurę bez porządkowania.


Fakt ze jezówki tez lubią , powinnam dopisac.Jesli rh zostawisz w doniczce to pamiętaj o podlewaniu bo żaden śnieg ani deszcz go nie podleja jak trzeba. ja go co jakis czas zima podlewałam jak było podejrzenie ze ziemia podeschła ale to dosc uciązliwe bo cała zimę trzeba pamiętac o nim.
Aniu mogę zamienic fioletowe Marcinki na kawałek białych?, bo dzis udało mi sie fioletowe kupic , bardzo ładne , zobacz.






____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 16:18, 07 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
rozark napisał(a)
U mnie też są rudziki
i deszczu napadało tyle że pojemniki na deszczówkę pełne


Fajne sa rudziki ale przy Twoich kotach boje sie o nie. Wiem co mi powiesz zale to nie bedzie prawdaKoty poluja na ptaki niestety.W Łodzi zawsze wiecej pada , u mnie tez padało ale dzis byłam w Łodzi i kałuze wszędzie stoja a u mnie nigdzie ani jednej.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 16:19, 07 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gosiek33 napisał(a)
Szczygłów u mnie nie widziałam, a szkoda ...


Kosmosy , jezówki i rudbekie posiej i na pewno przylecą.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 16:22, 07 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Basilikum napisał(a)
Jak tak dalej pojdzie to bedziesz musiala zmienic nazwe z Rodedendrowy Ogrod na Ptasi Ogrod


Bardzo dużo ptaków pokazałam, dużo o nich napisałam więc tak z ludźmi nadal o nich rozmawiamy. Fajnie ze sie nimi interesujemy bo wiele ciekawych rzeczy można sie dowiedziec o ich zwyczajach a i życie ogrodu jest bogatsze jesli sa w nim ptaki.Juz widzę ze Pestka ciekawe rzeczy napisała.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies