Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 16:30, 07 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
pestka56 napisał(a)
U mnie ani szczygłów, ani rudzików
Dla nietoperzy powiesiliśmy budkę! Ale jeszcze nie zasiedliły.

Ciekawy sposób wzlatywania widziałam na swoim dachu.
Pod gąsiorem na szczycie dachu brakowało uszczelki i tam szpaki przez kilka sezonów zakładały gniazdo. Żeby się do niego dostać lądowały niżej na połaci dachu i nie tracąc rozpędu, pomagając sobie nóżkami, wślizgiwały się pod gąsior. Zabawnie to wyglądało.
Wyjście z gniazda było dużo zabawniejsze. Szpaczory wysuwały się nóżkami naprzód i zjeżdżały na ogonach po blachodachówkach aż pęd powietrza był wystarczający. Rozkładały skrzydła i mniej więcej w połowie dachu prąd powietrza unosił ptaka-zjazdowca do góry.
Widok był przedni


Myślę ze rudziki masz tylko ich jeszcze nie widziałas , one lubią ogrody ale widoczne sa głównie wczesna wiosna i jesienia .U mnie tez szpaki pod dachówkami i gasiorami były ale zjazdów nie zauwazyłam choc ich sztuki by dostac sie pod dachówkę były zabawne. Gdzies pokazywałam ich zdjecia, zaraz znajdę.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1089-rododendronowy-ogrod?page=149
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 16:34, 07 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
I dzisiejsze róze , pewnie ostatnie bo zimno jest bardzo i przymrozek je zmrozi.





____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 16:37, 07 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526








____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 16:52, 07 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
jona napisał(a)


U mnie szczygły też skusiły się na nasiona kosmosów . Mała Mi ma rację, że można je podejść dość blisko. Głos mają też charakterystyczny, hałasowały tak, że usłyszałam w domu, że coś się dzieje w ogrodzie


Joasia ma piekne zdjecia szczygłów i nie tylko , zajrzyjcie do niej.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
an_tre 17:25, 07 paź 2016


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Masz jeszcze piękne róże moje już chyba spasowały, wysila się tylko Pomponella
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
jolanka 17:34, 07 paź 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Bogdziu, pięknie jeszcze kwitną u Ciebie róże, u mnie przymrozki były więc chyba już nie nacieszę się widokami Rano, jak zobaczyłam trawnik cały biały to przykro mi się zrobiło A na dokladke kowaliki i sikorki przylecialy na taras po jedzenie - pamiętają gdzie zawsze stoi karmnik - to chyba pora na planowanie a nie na robótki ogrodowe
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Bogdzia 17:34, 07 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
an_tre napisał(a)
Masz jeszcze piękne róże moje już chyba spasowały, wysila się tylko Pomponella


Aniu a żółtych lisci pewnie nie widzisz?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 17:36, 07 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
jolanka napisał(a)
Bogdziu, pięknie jeszcze kwitną u Ciebie róże, u mnie przymrozki były więc chyba już nie nacieszę się widokami Rano, jak zobaczyłam trawnik cały biały to przykro mi się zrobiło A na dokladke kowaliki i sikorki przylecialy na taras po jedzenie - pamiętają gdzie zawsze stoi karmnik - to chyba pora na planowanie a nie na robótki ogrodowe


Jeszcze tulipany i krokusy mam do posadzenia a u mnie tez przymrozki były.Dzis róże przesadzałam. Jeszcze złota jesień byc musi.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
an_tre 17:43, 07 paź 2016


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Bogdzia napisał(a)


Aniu a żółtych lisci pewnie nie widzisz?
no właśnie, ja tylko reaguję na mocne kolory
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
AgataP 17:44, 07 paź 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Bogdzia napisał(a)


Fakt ze jezówki tez lubią , powinnam dopisac.Jesli rh zostawisz w doniczce to pamiętaj o podlewaniu bo żaden śnieg ani deszcz go nie podleja jak trzeba. ja go co jakis czas zima podlewałam jak było podejrzenie ze ziemia podeschła ale to dosc uciązliwe bo cała zimę trzeba pamiętac o nim.
Aniu mogę zamienic fioletowe Marcinki na kawałek białych?, bo dzis udało mi sie fioletowe kupic , bardzo ładne , zobacz.








Bożena gdzie takie piękne kupiłaś? Śliczny kolor i duże sadzonki.
Mnie dziś się udało trochę wyjść na dwór podziałać, ale uziemiona domowo bo mam wykonawcę na poddaszu. Pilnować trzeba.


____________________
Z Pszenicznej...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies