Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

michals 13:04, 08 lip 2015

Dołączył: 10 maj 2012
Posty: 23
Gardenarium napisał(a)
Ogólnie są wielkie upały i praży słońce niemiłosiernie. Braku wody> owszem, ale raczej przypalenie, wykruszą się potem i będzie ok. Możesz przyciąć w kulkę.
Jeszcze raz pięknie dziękuję.
Gardenarium 09:01, 09 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sebastiano86 napisał(a)
Witam i proszę o pomoc. Moim tują szmaragd przewieszają się gałęzi, jest to najprawdopodobniej wina zbyt intensywnego nawożenia, są to młode drzewka w wieku około 4 lat.

Czy thuje zagęszczą się z biegiem czasu jeśli tak to jak długo to potrwa, czy już przez cały czas ich gałęzie będą tak zwisały??? co mam robić pomocy!!!
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:02, 09 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Proszę, wklej zdjęcie, będzie łatwiej zdiagnozować problem i pomóc.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zuzanka 09:02, 09 lip 2015


Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 125
podepnę się pod post
mam ten sam problem kilka tuj rozwarstwia się i to bardzo, inne przechylają czubki, nie rosną tak jak pozostałe wsadzone w tym samym czasie i z tej samej partii,



____________________
Z potrzeby piękna...
sebastiano86 09:02, 09 lip 2015

Dołączył: 11 maj 2013
Posty: 2
Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na nasze pytania???
Sebek 09:02, 09 lip 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nie będzie to spowodowane długim zaleganiem śniegu na roślinach???

Wg mnie trzeba wziąć jakąś mało widoczną siatkę i obwiązać te tuje tak, by zyskały swój naturalny kształt. Po pewnym czasie powinny przerosnąć siatkę i śladu nie będzie.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Karolinaz 21:14, 10 lip 2015


Dołączył: 10 lip 2015
Posty: 51
Witam, z góry przepraszam jeżeli piszę w niewłaściwym miejscu. Mam do posadzenia tuje szmaragd nie mogę tego zrobić na wiosnę bo mnie nie ma. Dlatego pytanie czy lepiej posadzić teraz czy dopiero po 5 listopada bo wcześniej nie będę mogła ze względu na to, że mnie nie będzie w kraju. Tuje są kopane z gruntu teraz jeszcze rosną i czekają.
____________________
Nasteczkapoczątek ogrodu u Nasteczki
Boleko 13:41, 16 lip 2015

Dołączył: 16 lip 2015
Posty: 3
Witam wszystkich.

Chciałbym zapytać, czy można niewielkim kosztem uratować coś takiego?

Czy to może być efekt jakiegoś grzyba na korzeniu. Na zewnątrz poza suchością nic nie widać.
Wysadzone w kwietniu. Codziennie podlewane wieczorem wodą ze zbiornika lub studni.

Od około miesiąca widać, że zaczynają usychać szczególnie te żółte, chyba cyprysy.
Tuje zielone lepiej się trzymają, ale jedna już wykazuje zmianę koloru.

To taka moja rozsada, z której za rok chciałem pobrać sadzonki w inne miejsca.
Były to sadzonki z czystym korzeniem, nie z doniczek.



____________________
pozdrawiam Bartek
Gardenarium 20:02, 16 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszystko zależy jakie miały korzenie, czy kupowałeś w markecie? Tam wiosną często sprzedają takie wyschnięte w transporcie, albo poucinane korzenie. Jeśli nie odbiją wyrzuć i zapomnij, posadź drugie. Z pewnego źródła.

Cyprys nie, raczej cyprysik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Boleko 20:53, 16 lip 2015

Dołączył: 16 lip 2015
Posty: 3
Korzenie były całe, czasami b. długie. Od hodowcy na targu. Drogie nie były więc wole kupić nowe niż preparat od "zamożnych chemików" za 150 zł.
Ważne tylko, żeby się nie okazało, ze w ziemię coś wlazło. 20-40cm pod ciemną ziemią jest piach.
Dziury robiłem na wysokość łopaty. Niektóre korzenie, pojedyncze kłącza musiałem lekko zawinąć.
Dziwne, ze kilka miesięcy były ładne a nagle lecą jak po sznurku, mimo że wciąż tak samo podlewane.
____________________
pozdrawiam Bartek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies