Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

Tuja74 16:29, 08 paź 2015

Dołączył: 20 sie 2015
Posty: 44
No i Zona je poczyscila, zobaczcie jak teraz wygladaja... Jakos lyso, widac korzen i puste miejsce. Nie wiem czy w przyszlym roku to miejsce sie zagesci czy potrwa to 2-3 lata zanim nadrobi braki. A moze ja wymienic?
____________________
Gardenarium 11:50, 09 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym poczekała i jeszcze poskubała, dowiązała je tak jakoś w sposób niewidoczny, w środku żeby zasłonić. A jak się nie da zamaskować, to czekać i dbac jak o siebie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
basia3 15:40, 09 paź 2015


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
Ja moim wyciągnęlam szmatę, nawoziłam i chyba za bardzo wczułam sie w podlewanie, bo też zżółkły, chyba jakis grzyb, już oczyściłam, spryskałam i mam nadzieję ze przeżyją. Obejrzyjcie zdjecia, czy sie mylę, czy dobrą diagnozę wystawiłam. Wcześniej rosły bardzo blisko hortensje i mało swiatła tam dochodzieło, moze to było przeyczyną.

____________________
JEST DOBRZE :D
Puszek 23:41, 11 paź 2015


Dołączył: 26 kwi 2015
Posty: 28
Witajcie! Przepraszam, że tak sie podczepię ale mam problem wlaśnie z tujami. Czy to możliwe aby nornica wyrządziła ich krzywdę na tyle, że usychają? Na wiosnę były śliczne... potem przyszło upalne lato (trochę je podlewałam ale maja 4 lata więc chyba powinny sobie poradzić) i nagle zobaczyłam w ziemi dziury!!! jedna obok drugiej... Czy da się jeszcze je uratować? podlewam teraz codziennie i podsypałam nawozem jesiennym. Ale kiepsko to widzę... Ratunku pomocy!!!
____________________
Marzenia mogą się spełnić... potrzeba tylko czasu
Gardenarium 08:43, 12 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tylko podlewanie teraz i czekanie co będzie, ewentualnie pozbycie się nornic, ale nie znam sposobu.; Jak jest taka susza to trzeba podlewać. Mój rachunek za 2 miesiące wyniósł 3 tys zł
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nesti 09:50, 25 paź 2015

Dołączył: 25 paź 2015
Posty: 9


Witam serdecznie.

Miesiąc temu, 26 września, posadziłam tuje Smaragd. Prawie od razu zaczęły fragmentami brązowieć, obejmuje to coraz większą część rośliny. Przy zbliżeniu widać jakby biały nalot.

Jak mogę im pomóc? Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki.
Mazan 19:29, 25 paź 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Nesti

Typowe, szczególnie ciepłą i wilgotną jesienią, zainfekowanie szarą pleśnią. Opryskaj np preparatem dithane także wokół, a całe drzewko dokładnie cieczą roboczą.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Nesti 19:07, 26 paź 2015

Dołączył: 25 paź 2015
Posty: 9
Bardzo, bardzo dziękuję Panu za radę. Juz zakupiłam ten preparat.
Tak podejrzewałam, że to jakiś grzyb jak z bliska zobaczyłam te szare plamki.
Mam jeszcze jedno pytanie - dla pewności - te zainfekowane gałązki należy najpierw usunąć, dopiero potem opryskać drzewko i wokół, tak?

Pozdrawiam
Mazan 20:41, 26 paź 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Nesti

Tak. Usunąć chore i opryskać dokładnie, szczególnie rany i środek od góry do dołu, a także wokół drzewa. Jeśli pogoda pozwoli powtórzyć po 7 dniach. Szara pleśń rozwija się również przy temperaturze zbliżonej do 0* C.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Nesti 20:49, 26 paź 2015

Dołączył: 25 paź 2015
Posty: 9
Dziękuję!
Wzmianka o ranach uprzedziła moje kolejne wątpliwości, gdyż wiem, że rany smaruje się się specjalnym preparatem po obcięciu, ale jak juz będzie sotosowany środek grzybobójczy, to zabiegi się pokryją
Przystępuję zatem do działania.
Dziękuję za pomoc w ratowaniu moich drzewek i serdecznie pozdrawiam.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies