Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

daro65 12:28, 08 lis 2015

Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 18
witam mam pytanie do pani danusi ,na wiosne chce podlac tuje jak sasiad gnojowka,ma piekne duze grube ,moje pytanie w jakiej proporcji rozcienczyc gnojowke z woda ,zeby nie byla zasilna,moja gnojowka pochodzi z szamba domowego.dziekuje za odpowiedz
Gardenarium 13:58, 08 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niestety nie mam doświadczenia w podlewaniu czymkolkwiek (ale chyba nie gnojówką) z szamba domowego. Raczej rozlewanie czegokolwiek z szamba (są tam chemiczne środki do prania itp) nie jest dozwolone w Polsce. Musiałbyś więcej napisać co to za szambo, czy tam jest jakaś oczyszczalnia itd., ale na tym to ja się nie znam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karol99 13:16, 09 lis 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witajcie, czy coś się dzieje z moim tujami? Są regularnie podlewane, rosną w dobrej ziemi, czy to naturalny proces przed zimą? Proszę o informację, to dla mnie niezwykle ważne.
To tuja Brabant.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Karol99 16:11, 09 lis 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
A i dodam jeszcze ze tuje są bardzo ładne i soczyście zielone tylko na niektórych pędach te końcówki mnie martwią.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
grzabr 12:13, 15 lis 2015

Dołączył: 15 lis 2015
Posty: 2
Witajcie. Potrzebuję pomocy bo zupełnie nie znam się na pielęgnacj tuji. W lipcu tego roku zaczęły się pierwsze kłopoty. Na jednym krzewie znalazłem taki oto dziwny żywiczny nalot na pniu (zdjęcie nr.1) Pomimo oprysku jak dobrze pamiętam Mospilanem nic się nie zmieniło i po jkaimś czasie tuja zrobiła się żółta przestał rosnąć co widać po sąsiednich krzewach aż w końcu ją usunąłem całkowicie. Problem powrócił na jesieni ponownie 2 krzewy dalej. Jeden krzew zaczyna zmieniać kolor z zielonych na szary czy też brązowieć wszystko zależy od tego jak ktoś postrzega kolory. Jest od środka wysuszona pomimo iż były na jesieni obficie podlewane i teraz cały czas pada mniej lub nardziej. Proszę doradźcie coś bo mam cały rząd pięknych krzewów i nie chcaiłbym aby wszystkie się zmarnowały. Ponieważ krzewy są ciągle wilgotne nie mgę dopatrzyć się żywicznych wykwitów na łodygach ani innych dziwnych rzeczy.
Karol99 21:02, 15 lis 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Niestety nie dodały się zdjęcia.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
grzabr 13:55, 16 lis 2015

Dołączył: 15 lis 2015
Posty: 2
Dziękuję Karol99 nie zauważyłem ze zdjęcia się nie dodały. Jeżeli porzebne jest jakieś bardziej szczegołowe zdjęcie to postaram się je zrobić jeżeli oczywiście tylko ise przydadzą.

basia3 20:56, 30 gru 2015


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
Zobaczcie co mróz zrobił z tujami wczoraj tych uszkodzeń nie było, zastanawiam się dlaczego, czy to młode przyrosty poraziło , bo przecież było tak ciepło że wszystko rosło. może ktoś mądry da odpowiedz.
____________________
JEST DOBRZE :D
Gardenarium 21:41, 30 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mogło tak być skoro tak nagle to się pojawiło. Nie martw się, wiosna wszystko wyrówna a to zmarznięte wykruszy się chyba.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
basia3 23:39, 30 gru 2015


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
Dziękuję za potwierdzenie moich przypuszczeń. U sąsiada wyglądają podobnie. Na początku myślałam że ja coś schrzaniłam, ale uszkodzenia pojawiły się w jedną noc, wiec to musi być od mrozu.
____________________
JEST DOBRZE :D
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies