Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

ReKo 22:23, 24 mar 2016

Dołączył: 21 paź 2014
Posty: 34
Bardzo dziękuję za odpowiedź, będę obserwować.
Pozdrawiam
magdor 11:54, 09 kwi 2016

Dołączył: 09 kwi 2016
Posty: 2

Witam,

od pewnego czasu na mojej thuji na pniu widać coś takiego...

Co to może być??
Mazan 12:31, 09 kwi 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Magdor

Żywotnik kwitnie.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
lojalna_ 12:38, 09 kwi 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Moje szmaragdy sie pokładają od czasu jak ciezki mokry snieg na nich leżał wygladaja jakby sie kłaniały ...... Macie jakas rade .

____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
mulot 18:34, 09 kwi 2016


Dołączył: 09 kwi 2016
Posty: 5
Witam, również martwię się o moje czteroletnie tuje. Mają w tym roku zbyt luźny pokrój, a górne gałęzie się rozchylają. Nie były przenawożone ani nie zalegał na nich śnieg. Dlaczego tak się dzieje?
Mazan 20:19, 09 kwi 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Lojalna_

Swoje spinam na zimę siatką, gdyż zawsze istnieje możliwość obciążenia, a ponadto zimozielone ograniczają jedynie zimą funkcje życiowe. Na przedwiośniu, gdy cieplej, pobierają dość intensywnie wodę i to, co w niej zawarte - przy niższych temperaturach przede wszystkim azot, co przy niedoborze światła i obciążeniu daje taki efekt.


Mulot

Podobna sytuacja jest prawdopodobnie u Ciebie.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
mulot 14:37, 10 kwi 2016


Dołączył: 09 kwi 2016
Posty: 5
Mazan napisał(a)
Lojalna_

Swoje spinam na zimę siatką, gdyż zawsze istnieje możliwość obciążenia, a ponadto zimozielone ograniczają jedynie zimą funkcje życiowe. Na przedwiośniu, gdy cieplej, pobierają dość intensywnie wodę i to, co w niej zawarte - przy niższych temperaturach przede wszystkim azot, co przy niedoborze światła i obciążeniu daje taki efekt.


Mulot

Podobna sytuacja jest prawdopodobnie u Ciebie.



Pozdrawiam


Spinanie siatką odpada bo mam ich 45 sztuk.Czy mogę lekko przyciąć te gałązki,które się pokładają czy same wrócą do pionu ?

MarcinG 17:10, 10 kwi 2016

Dołączył: 19 mar 2016
Posty: 23
Witam, podłączam się do wątku powyżej. Moje tuje również zakwitły, czy z tych czerwonych końcówek zrobią się szyszki? Jeżeli tak to czy należy je usunąć?

Pozdrawiam

____________________
MarcinG 17:11, 10 kwi 2016

Dołączył: 19 mar 2016
Posty: 23
Czy na taki wysyp tych czerwonych kwiatów mogła mieć wpływ pogoda ? (zeszłoroczna susza)
____________________
Mazan 17:19, 10 kwi 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Mulot

Początkowo należałoby usztywnić pęd, gdyż jest to ewidentnie nadmierne pobranie azotu przy silnym ograniczeniu pobierania potasu. Stan taki określany jest jako wyleganie. Temat szeroko znany w rolnictwie.
Widziałem już takie usztywnianie zużytym drutem zbrojeniowym. Roślina usztywni sama ten odcinek pędu, ale to potrwa. Odciąć zdążysz, ale jest to okaleczanie rośliny, chyba że uzyskały odpowiednią wysokość. Decyzja - jak zawsze - należy do Ciebie. Mogę tylko powtórzyć: źle bilansowane nawożenie.


Podzrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies