Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

Hortensja 19:25, 10 lut 2016


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 290
Dzisiaj oglądając drzewka po zimie zastałam dość zaskakujące przebarwienia na wszystkich trzech zywotnikach wschodnich 'aurea nana' od dolu pojawily się ciemno niebieskkie lub nawet granatowe przebarwienia. Tuje byly posadzone jesienią. Przeważnie widziałam żółte, pomarańczowe lub rdzawe przebarwienia ale granitowych nie. Ktoś ma pomysł?

____________________
może już wkrótce.... nowy początek:)
Gardenarium 21:15, 10 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Obsikane przez koty, podchodzi, odwraca się, znaczy teren i odchodzi. Takie są efekty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Hortensja 21:55, 10 lut 2016


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 290
o noł, tylko nie koty, niecierpię kotów;( wiedziałam, że na osiedlu mamy kilka psów, kunę i lisa miałam nadzieję, że ten problem skończył się wraz z postawieniem ogrodzenia. na koty chyba nie ma rady?
____________________
może już wkrótce.... nowy początek:)
Gardenarium 07:22, 11 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma rady, ja mam ten sam problem tylko że z bukszpanami, przechodni kot zadziera ogon i leje, a bukszpany marnieją miejscowo. Ja dla odmiany uwielbiam koty, ale ich działania już mniej. Moje nie lały bo były wykastrowane. Mieszkały w domu a na dwór wychodziły na spacerek. Dzięki temu żyły po 18 lat.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
miskka 19:30, 07 mar 2016


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Przeczytałam wątek o chorobach i szkodnikach, przeczytałam także ten wątek. Ponieważ nie znalazłam podobnego wpisu, chciałabym poprosić o poradę. Zauważyłam coś takiego na kilku moich tujach (Danica i Brabant):



Końcówki zrobiły się zaokrąglone i różowo - czarne. Wydaje się jakby pyliły, ale może też to być po prostu kurz.
Nie wiem czym to jest. Bardzo proszę o pomoc.
____________________
Mazan 20:54, 07 mar 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Miskka

Pylą z czarnych środków. Tam są zarodniki. opryskaj, jak podałem.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
gruby 14:10, 13 mar 2016

Dołączył: 13 mar 2016
Posty: 5
Witam,

w kwietniu zeszłego roku posadziłem tuje szmargd na tarasie (4 piętro w bloku). Ziemia uniwersalna zmieszana z torfową. Posypałem nawozem całorocznym osmocote. Wszystko było ładnie, przyjęły się, były zielone, do jesieni urosły ok 20cm w górę. Późną jesienią zauważyłem, że może 1-2 sztuki delikatnie brązowieją na końcówkach. Delikatnie olałem sprawę myśląc, że może jest za zimno, zbyt mocno wieje (taras mam otwarty z 3 stron i czasem potrafi zawiać). Tuje posadziłem w skrzynkach dębowych własnoręcznie robionych, ocieplonych wewnątrz styropianem 1,5cm. W jednej skrzynce 2 tuje, w sumie mam 20 tui. Na zimę zabezpieczyłem dodatkowo rękawami z białej agrowłókniny.
Dziś zaglądając pod dwie tuje, które późną jesienią były piekne, zielone dziś mają brązowe końcówki, na niektórych pędach kulki w kropki czrno-różowe. W przekroju są zielone. Nie czuć, żeby były suche. Nie wiem co jest przyczyną, mróz, wiatr czy jakieś szkodniki. Może na wiosnę same wrócą do poprzedniego stanu, ale wolę sie upewnić. Poniżej zamieszczam zdjęcia.
Poradźcie czy coś mam robić, czy czekać do wiosny, kiedy je znowu nawoże i same "odżyją"?

Pozdrawiam

http://s7.postimg.org/gbqsm6fvf/20160313_130243.jpg
http://s7.postimg.org/g09c9ezff/20160313_130402.jpg
http://s7.postimg.org/lhxcjh597/20160313_130339.jpg
http://s7.postimg.org/95ug5zhej/20160313_130257.jpg
____________________
skarabeusz 15:29, 13 mar 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Może przelane. Kiedyś na tarasie miałam szmaragdy w skrzyniach 9 szt. i naprawdę nie potrzebują okrycia. Były piękne, bujne. Dobra ziemia i nawet z nawozem trzeba ostrożnie. Ważny jest drenaż, żeby woda nie stała. Odkryj je, bo się duszą, wymień im ziemię.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
gruby 18:01, 13 mar 2016

Dołączył: 13 mar 2016
Posty: 5
skarabeusz napisał(a)
Może przelane. Kiedyś na tarasie miałam szmaragdy w skrzyniach 9 szt. i naprawdę nie potrzebują okrycia. Były piękne, bujne. Dobra ziemia i nawet z nawozem trzeba ostrożnie. Ważny jest drenaż, żeby woda nie stała. Odkryj je, bo się duszą, wymień im ziemię.


W skrzynce na spodzie są 2 otwory fi10. Na dnie są wysypane kamienie aby zapewnić drenaż otworów. Myślę, że nadmiar wody powinien w tym przypadku odpłynąć?
____________________
skarabeusz 18:32, 13 mar 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Jak masz otwory, to pewnie odpłynęło, ale zawsze warto sprawdzić. Za dużo nawozu też niedobrze. Ja bym sprawdziła podłoże i poczekała.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies