Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

lojalna_ 07:52, 11 kwi 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Mazan dzieki wczoraj je spielam delikatnie nie siatka co prawda ale klamerkami a tam gdzie jest tylko przewodnik dodałam bambusowy patyk. Sypnelam nawozem, licze na poprawę

Masz duze tuje ? Ciekawa jestem tego spinania siatka , kupiłam tydzien temu tuje dwumetrowe i musze pomyslec czy tych na zime nie trzeba bedzie zabezpieczyć. Kazda z osobna?
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Mazan 12:33, 12 kwi 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Lojalna_

Siatką spinam jedynie fragmenty drzew, które za bardzo się odchylają - bo jak spiąć ponad trzydziestoletnie drzewa. Są skrócone, ale trzeba ukryć brak wierzchołka, gdyż wystawał pień. Są siatki plastykowe o b. dużych oczkach /ok. 15x15 cm/ w zielonym kolorze, prawie niewidoczne. Taką siatkę zauważyłem na plantacji grochu i zaadoptowałem.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
mixer99 17:24, 16 kwi 2016

Dołączył: 23 lis 2013
Posty: 22
Witam, czy ktos wie o co chodzi z moimi tujami, ktore po 3 latach nagle zrobiły sie suche i zolte? Z góry dziękuję
____________________
Gardenarium 22:44, 21 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może leży szmata i dostały opieńkowej zgnilizny korzeni? Może za mokro? Jednak sądząc po pogodzie ostatniego lata - po prostu może uschły bo nie były podlewane?

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Norman 19:33, 24 kwi 2016

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 11
Witam wszystkich forumowiczów,

Od zeszłego lata bardzo martwi mnie stan moich tui. Szpaler z 62 sztuk, wysokie 160-180 cm. Wydają się bardzo delikatne, nie formują się jak należy, gałęzie niektórych z nich pokładają się pod wpływem deszczu.
W ubiegłym roku kilka roślin podsychało od dołu. Pryskałem je (i kilka sąsiednich na fytoftyrozę). Podejrzewałem również zbyt dużą suszę lub przenawożenie, ale nie jestem w stanie samodzielnie postawić diagnozy, dlatego prośba o radę jak mogę pomóc roślinom.

Tydzień temu podałem nawóz "100 dni", ale efektów póki co nie widać (pewnie za zimno). Wczoraj podlałem ziemię wokół krzaków Rosahumusem.

____________________
Mazan 20:03, 24 kwi 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Norman

O takich problemach jest na poprzedniej stronie.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Norman 20:48, 24 kwi 2016

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 11
Pokładanie moich krzewów zaczęło się w zeszłym roku i raczej nie ma związku z wiosną jak wspomniano na poprzedniej stronie. Chyba, że w jednym i drugim przypadku chodzi o przedawkowanie azotu...
____________________
Mazan 09:19, 25 kwi 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Norman

W tym przypadku chodzi o przenawożenie szczególnie azotem, który jest dostępny dla roślin także w niskich temperaturach lecz powyżej zera w przeciwieństwie do innych. Może mieć na to wpływ także odczyn i wahania w dostępności wody. Nadmiar azotu blokuje dostępność potasu, co ma wpływ na usztywnianie się /drewnienie/ przyrostów. Jak widzisz przyczyn zawsze jest kilka i jedynie Ty możesz powiedzieć co tak naprawdę złożyło się na ten stan.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Norman 13:15, 25 kwi 2016

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 11
Dzięki za wyjaśnienie Mazan. Jak mogę pomóc teraz roślinom, jakiś nawóz? Czy opadające gałązki jak ta na zdjęciu podniosą się same czy mam je obciąć?
____________________
Norman 13:15, 25 kwi 2016

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 11
Dzięki za wyjaśnienie Mazan. Jak mogę pomóc teraz roślinom, jakiś nawóz? Czy opadające gałązki jak ta na zdjęciu podniosą się same czy mam je obciąć?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies