Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Mala_Mi 23:33, 17 sie 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Urszulla napisał(a)
czytałam sugestie Madżenki,
ona taka uporządkowana ogrodowo,
i bądź tu mądrym przy tylu inspiracjach

Ula... u mnie inspiracje są ograniczone, bo ogród istnieje.. to tylko korekty... i staram sie zużyć to co mam A mam i tak w nadmiarze
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
viva 23:51, 17 sie 2013


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Aniu, pozdrawiam nie jestem w stanie dogonić tematów i różnych przemyśleń w Twoim wątku
Wygląda jednak na to, że już niedługo wszystkim nam wystarczą tylko brzozy i kulki bukszpanowe poprzetykane trawkami
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Rench 01:42, 18 sie 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Lotos odlotowy !
Pozdrawiam
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
zawitka 08:10, 18 sie 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14062
Witaj Aniu ! ! Wyczytałam że chcesz ukorzeniać bukszpany .Już gdzieś pisałam .najlepiej ukorzeniać wiosną albo latem bo masz pewność że szybko i wszystkie będą rosły Różnie ludzie robią Ja od lat tak samo ukorzeniam cisy i bukszpany i to nalepiej zdaje egzamin Przeważnie wszysykie mają korzenie . Znajz w ogrodzie zacienione miejsce takie żebyś nie zapomniała podlać powsadzaj gałązki z ukorzeniaczem jedna prawie przy drugiej ze 100 sztuk każdą dociśnij przy wsadzaniu i podlej .Zostaw tak na rok dwa ,tylko podlewaj i masz jak w banku 95 procent ukorzeninych . A w doniczkach zimą zmarzna na dworze a trzymać w domu też zapomniesz podlać i po ptokach.Moje bukszanki wszystkie tak ukorzeniłam.W zeszłym roku cisy .Wtym roku urosły po 10 cmRospisałam się Jak wsadzisz teraz to głeboko kazdą gałązkę i na wiosnę ich nie rusz bo się ukorzenią do jesieni.Pozdrawiam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Mirka 08:39, 18 sie 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
zawitka napisał(a)
Witaj Aniu ! ! Wyczytałam że chcesz ukorzeniać bukszpany .Już gdzieś pisałam .najlepiej ukorzeniać wiosną albo latem bo masz pewność że szybko i wszystkie będą rosły Różnie ludzie robią Ja od lat tak samo ukorzeniam cisy i bukszpany i to nalepiej zdaje egzamin Przeważnie wszysykie mają korzenie . Znajz w ogrodzie zacienione miejsce takie żebyś nie zaTez pomniała podlać powsadzaj gałązki z ukorzeniaczem jedna prawie przy drugiej ze 100 sztuk każdą dociśnij przy wsadzaniu i podlej .Zostaw tak na rok dwa ,tylko podlewaj i masz jak w banku 95 procent ukorzeninych . A w doniczkach zimą zmarzna na dworze a trzymać w domu też zapomniesz podlać i po ptokach.Moje bukszanki wszystkie tak ukorzeniłam.W zeszłym roku cisy .Wtym roku urosły po 10 cmRospisałam się Jak wsadzisz teraz to głeboko kazdą gałązkę i na wiosnę ich

Tez tak ukorzeniam lub w malych doniczkach zostawiam na dworzu cala zime i tez jest duzy procent ukorzenionych teraz mozna juz robic sadzonki.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mala_Mi 09:09, 18 sie 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
A u sąsiadki rośnie taki wielki poczochraniec baksik ... ale byłoby sadzonek
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Madzenka 09:12, 18 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
asc napisał(a)
Sebek - pod płotem musi być czysto, bo tam chodzi brama przesuwna, którą w dodatku zimą trzeba odśnieżać, by się otwierała

Marzenka - dzięki wielkie.. moje sumienie zostało uspokojone... w kwestii róż..... bo jednak żal wyrzucić cokolwiek ....... i nie pasują to nie pasują... też mi sie tak wydawało, ale szukałam dla nich ratunku... kamyków nie chcę dawać z przyczyn prozaicznych.... wiem, że nie mam czasu na wybieranie liści i innego dobra z kamyków... a jak będę to widzieć to moja frustracja będzie wielka.. no i kamyki z czasem zachodzą zielonym, trzeba wybierać szorować... wolę korę... można dosypać świeżej, można p ją poruszyć i jest ładnie. no i tak na korze nie widać wszystkiego... Z dwojga złego lepiej brzydszy wariant, a czystszy


A już ci wcześniej napisałam, źe skoro masz ścieżkę kamienną to nie muszą być kamyki
Nie walcz ze sobą, jeśli chcesz róże przy bukszpanch to je daj

Ps u mnie czosnki będą w bukszpanach i stipach na wiosnę wg tej isnpiracji
http://pinterest.com/pin/421579215089271990/
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
monteverde 09:21, 18 sie 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Ja ukorzeniałam bukszpany po cięciu czerwcowym, już na jesieni miały korzonki, poprzesadzałam w doniczki i zadołowałam w szklarence na zimę, a wiosną robiłam nimi osłony dla powojników Marzenka mądra kobieta, daje dobre rady pozdrawiam Anuś niedzielnie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Madzenka 09:21, 18 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
asc napisał(a)
A u sąsiadki rośnie taki wielki poczochraniec baksik ... ale byłoby sadzonek


Ja tak podskubuję 2 m baksika u sąsiadki teściowej mamy już 3 m obwódki z ukorzenionych gałązek a baksik sąsiadki od strony naszego płotu pięknie się zagęścił
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Mirka 09:27, 18 sie 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
[quot
e=Marzena2007 napisał(a)]

Ja tak podskubuję 2 m baksika u sąsiadki teściowej mamy już 3 m obwódki z ukorzenionych gałązek a baksik sąsiadki od strony naszego płotu pięknie się zagęścił



Ot spryciula Mazenka■pozdrawiam niedzielnie■
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies