Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

leon60 19:24, 20 kwi 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Kiku, magnolie, tulipki w buksikach, cisy wszystko zachwyca Ciekawa jestem co tam nawywijasz na bylinowej
Miłych świątecznych chwil z rodziną !
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
MagdalenaK8 19:30, 20 kwi 2014


Dołączył: 23 lut 2014
Posty: 1383
Niezmiennie zachwycasz...
____________________
Ogród i nie tylko...
Mala_Mi 20:04, 20 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Widzę, że są uzależnieni od netu
Mogę wrzucić kolejne fotki Do znudzenia.. sezon się zaczął wiec teraz będą porcje zdjęć często. Już jest co pokazywać
Powojniki nieśmiało zaczynają I są to powojniki któych nic się nie czepia.. kwitną niezawodnie i rosną jak szalone.. Dwa pierwsze obrosły ogromniastą pergolę.. pędy na ileś metrów długości .. Jak całę zakwitną. jeszcze pokażę.. to na razie zapowiedz..
Powojnik nie znam nazwy

Może ktoś wie...


Powojnik Willy


Powojnik Konstance już pokazywany.. najwcześniejszy.. i najśmieszniejsze, że rośnie w cieniu. Ma śliczny kolor i rośnie szybko w masę.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 20:13, 20 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
andzia napisał(a)


Aniu, wpisz w wyszukiwarkę Veronica gentianoides ( Przetacznik goryczkowy) i porównaj.

Andzia.... wróciłam do wpisu, bo w tym gorącym okresie nie pamiętam czy odpisałam czy nie.. mój mam wrażenie, że jest niższy.. na pewno jest to przetacznik.. bo na przetacznikowate mi to wygląda
W każdym razie zapisałam w bazie , że to przetacznik goryczkowy.. wynalazłam, że istnieje odmiana nana.. może moja to właśnie nana.
Jesteś moją encyklopedią roślin Dzięki tobie już kilka rośłin usystematyzowałam.. wiem, że muszę podlewać mojego zawilczyka.. bo z powodu suszy latem mi zanika Ale jeszcze go mam i nawet kwitnie, ale foto słabe wyszło

Psie zęby.. fajna nazwa
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 20:29, 20 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Prawda taka, że Ci co siedzą ze mną na forum.. i śledzą wątek od poprzednich lat.. to nic nowego nie zobaczą.. tylko wszytko ciut większe, albo wyciepane, albo coś padło.. i niektóre fotki to takie deja vu


Pręt jest do podpierania jeżówek.. nie chiało mi sie wyjmować.. takich tyczek, patyków co kawałek pełen ogród.. jak nie do jeżówek to do ostróżek.. ozdoba wątpliwa, ale jak już sie udało wbić w glinę to siedzą..


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 20:30, 20 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
MagdalenaK8 napisał(a)
Niezmiennie zachwycasz...

Magdalena.. jesteś jak zawsze bardzo miła

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Madziarzeszow 20:31, 20 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Pięknie dziś było i widzę , że też wykorzystałaś słońce przebijające się przez chmurki na obfocenie
cudne zdjęcia pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
Mala_Mi 20:38, 20 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
leon60 napisał(a)
Kiku, magnolie, tulipki w buksikach, cisy wszystko zachwyca Ciekawa jestem co tam nawywijasz na bylinowej
Miłych świątecznych chwil z rodziną !

Chwile z rodziną przeżyję, ale tego obżarstwa to już nie... i niby się pilnuję, ale ... jak na mnie jest to 300% normy..
Na bylinowej rozwalone wszytko i wysadzone, ograniczyłam teren by mieć dostęp do szlarnii, przesadziłam świerka Białoboka z innej rabaty... posegregowałam moje dobro.. i się nie mieści już nic... ileś metrów kwadratowych brak na rabatach... zastanawiam sie z czym sie rozstać.. na razie poszły wszystkie belamkandy chińskie.. szału z nią nie było.. raz lepiej, raz gorzej... wyrzuciłam ponad połowę kuklika ... wszytkie kostrzewy.. i dalej brakuje ponad 6 metrów kwadratowych.

Mam tylko takei foto... bo akurat złapałam foto psa jak mi sika po bukszpanie.... wydeptał dopiero co posadzone zawilce japońskie... skąd mi sie ich aż tyle uzbierało??? wychodząć połąmał kiełki host i złąmał lilie... Płotek wróci na rabatę.. jak chce coś tu mieć

Przesadzam wszytko... i grupuje.. bo np w jednym miejscu naprzemiennie i razem miałam posadzone kilka gatunków.. teraz daje w kępach tego samego... a co sie w tym wysiało to inna bajka

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
MagdalenaK8 20:43, 20 kwi 2014


Dołączył: 23 lut 2014
Posty: 1383
Nie jestem miła ....jestem szczera i obiektywna....hi hi hi. Też mnie jedzonko dobija
Pozdrawiam
____________________
Ogród i nie tylko...
Mala_Mi 20:45, 20 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Marzena2007 napisał(a)
Mogę się tylko pozachwycać twoją yellow river .... Moja cała zmarzła...
Kiku też w tym roku rozczarowanie... Nie mozna mieć wszystkiego naraz

Z walca zrobiłabym stożka, rabata trzmielinkowa i walciwa piękpna!


Hm też tak myślę ze tulipany w bukszpanach piękne..... Tylko co potem.....


Moja Kiku pierwszy rok kwitła pięknie.. potem były lata, że albo nie kwitła, albo przymrozki ja załatwiły.. wreszcie doczekałam.... dlatego jak ktoś sie zachwyca Kiku i che ja sobie posadzić, a ma ograniczona ilość miejsca.. to odradzam.. bezpieczniej posadzić magnolie. Jechaliśmy dziś do szwagierki.. u nas w kazdym ogrodzie rosna magnolie. niektóre to naprawdę duże drzewa

A z tulipanami... co potem... potem będzie tyle innego wiecia, że kto będzie zwracał uwagę na zdychające liście ... Esteci lub ci co mają czas mogą sobie ucinać badyle i zostawiać tylko najniższe listki... zawsze brzydkie niżej

Przesadzane tulipany i wcale nie z bryła, tylko wydarte z gliny.. żyją ... przecięłam też na pół (działanie nie zamierzone) lilię martagon .. z wysokim pędem kwiatowym. w celu wykopania spod krzewu (działanie celowe).. najpierw zwiędła i opadłą, a teraz sie wyprostowała i od 4 dni zyje....


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies