Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

butterfly 18:21, 23 lut 2013


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Aniu, nie jestem u ciebie na bieżąco z tym warzywnikiem i szklarnią więc nie wiem dokładnie czy chodzi ci o kolumnowe zimozielone - jeśli tak, to może cisy - Hilli lub Hicksi w zależności jaki wysoki ten parawan.

I od razu mam pytanko - masz jeżówki, różowe, z pojedynczymi płatkami - wiesz może jaka jest ich wysokość?
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
ZbigniewG 18:26, 23 lut 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8910
asc napisał(a)
Które są kolumnowe... niedouczona jestem. bo te co znam to krzaczory są .... doszkalaj mnie ..

" docent a teraz notuj będzie wykład..."(pamiętasz)
kolumnowe może przesadziłem ale o zwartym pokroju i pionowo rosnących pędach
wykładowca sygnalizuje problem student go rozwiązuje

kotenieńku poszperaj
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Edi00 18:28, 23 lut 2013


Dołączył: 18 sty 2013
Posty: 653
Aniu dobrze, że podałaś namiar na te graby- przyda mi się
Pomysł z ogródkiem gospodarczym jest fajny- choć wiesz...mi się u Ciebie podoba wszystko więc ja mogę być nie obiektywna
____________________
Edyta - Mieszczuch na wsi, czyli jak rodzi się i spełnia marzenie...
romka 18:28, 23 lut 2013


Dołączył: 12 sie 2012
Posty: 515
cześć moja ulubiona szalona Kobito! przyszłam się przywitać
chcę też pochwalić przepiękne krokusy.... kurcze coraz bardziej mnie kfiatki zaczynają zachwycać, właśnie w magnolii czytałam o krokusach a teraz widzę je u Ciebie i takie one piękne.... mi by się marzyła krokusowa łąka na trawniku... tylko słabo by było z koszeniem na wiosnę
____________________
sylwia vel romka nic nie umiem, nie znam się.... ale bardzo chcę i www.romka.mojabudowa.pl
Mala_Mi 18:31, 23 lut 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Jeżówka purpurowa najzwyklejsza... mam baaardzo dużo.. i są dość wysokie.... ponad wysokość biurka Dużo zależy od urodzajności gleby i stanowiska. Pierwszy rok są niższe...
Masz porównanie do liliowców... białe są ciut niższe.. ale to może dlatego, że maja tu strasznie sucho

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
AniaDS 18:38, 23 lut 2013


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Nie przypuszczałam, że krokusy tak ładnie przyrastają, a z moich to w tym roku chyba nic nie będzie bo rosły w miejscu, gdzie na jesień robiłam rewolucje ogrodowe. Większość cebulek pewnie trafiła pod szpadelek.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
ZbigniewG 18:44, 23 lut 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8910
o kurde co ja wyprawiam.... przychodzi bez kwiatka i się wymądrza


____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
zbigniew_gazda 18:52, 23 lut 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Aniu dzięki że pokazałaś jak się krokusy rozrastają. Czyli pomalutku łąka się zrobi sama.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Mala_Mi 18:53, 23 lut 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
romka napisał(a)
cześć moja ulubiona szalona Kobito! przyszłam się przywitać
chcę też pochwalić przepiękne krokusy.... kurcze coraz bardziej mnie kfiatki zaczynają zachwycać, właśnie w magnolii czytałam o krokusach a teraz widzę je u Ciebie i takie one piękne.... mi by się marzyła krokusowa łąka na trawniku... tylko słabo by było z koszeniem na wiosnę


Nie sadź krokusów w trawnik... na rabaty , pod krzewami... Mam tak kilka kęp posadzonych....
Krokusy w trawniku rosną dużo gorzej.
Do czerwca nie da się skosić trawnika.. sterczy baba jaga, za chwilę ładnych krokusów, kilka miesięcy bałaganu.. chyba że łąka kwietna..
Trawnik po skoszeniu wygląda dalej brzydko i trawa długo się robi ładna... przez ten czas trawa pójdzie w kłosy i badyle i nie jest już zielonym dywanem.
To jest dopiero połowa maja, taka różnica w wysokości trawnika z krokusami i koszonego.. Jak będziesz kosić krokusy wyginą.

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 18:56, 23 lut 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
AniaDS napisał(a)
Nie przypuszczałam, że krokusy tak ładnie przyrastają, a z moich to w tym roku chyba nic nie będzie bo rosły w miejscu, gdzie na jesień robiłam rewolucje ogrodowe. Większość cebulek pewnie trafiła pod szpadelek.

Jak nie zakopałaś za głęboko to urosną Poza tym dosadzisz jesienią nowe.... ja w październiku/ listopadzie kupowałam na wyprzedaży Wiec nowych kilkaset posadziłam .. fajne bo to wszędzie da się upchnąć
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies