Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Madzenka 18:40, 02 lis 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
asc napisał(a)

Świerk jest ogólnie śliczny Ale skoro chcesz już wielgachnego to może go wkomponuj w rabatę frontową, gdzie wszystko idzie do zmiany Chyba miał być tam serb? Zamiast niego posadź tego - i problem z głowy

Coś chyba pokręciłeś, albo ja nie rozumiem..... ale na pewno są szkółki w których można takiego świerka kupić już większego Czekam do wiosny i na pewno gdzieś na takiego natrafię... bo ten chyba za malutki Jeszcze kombinuje........ a na froncie nic nie dam wysokiego bo mi okno w kuchni zasłoni
Poza tym świerka serbskiego już chyba w tym miejscu nie che, bo zrobiłam remanent tego co mam w ogrodzie i serby już posiadam Chyba, że tego serba dużego co mam przesadzić pod szklarnie ,a w miejsce serba posadzić małego aurea coś tam i niech rośnie. Tylko jak przesadzić bez uszczerbku serba???

I tak się zastanawiam czy ten serb za blisko klona i tak nie rośnie??? Ależ się porobiło.. kiedyś nie myślałam tylko robiłam.. a teraz myślę....
A to mój serbek.... wyższy ode mnie na pewno ...



Chyba przy Twojej różnorodności i mnogości roślin w ogrodzie to nic nie musisz kupować tylko przesadzać to co już rośnie za gęsto pomysł z serbem do przeprowadzki genialny
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
popcorn 19:15, 02 lis 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Fajny serbek! Jak przesadzać, to chyba teraz??
____________________
Mój nowy ogródek
Mala_Mi 19:19, 02 lis 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kochani....... chyba jednak się pospieszyłam z mówieniem, że to pomysł do zastosowania na pewno.......
Mamy nowy genialny plan.......... jutro idę mierzyć........ stwierdziliśmy z M...bo ogólnie to mamy zimną wojnę i rozmawiamy tylko na tematy służbowe... .. ale ogród to sprawa jak najbardziej służbowa......
Jak się uda pomieścić wszystko to ... warzywniak i szklarnia .. jest do przeniesienia ...... za "ognisko"...wiec wszystkie nasze pomysły odnośnie zasłonięcia szklarni w tym miejscu są nieaktualne.
Dzień lenia..... dla mnie niewskazany....
Tak to sobie widzę...... warzywniak do obsadzenia np. żywopłotem z cisa I będzie ogrodowiskowo....
Foto z dachu.. lepiej widać..


Upss.. po wstawieniu słabo widać napisy..... a tak się męczyłam.... najdalej to szklarnia.. przed nią warzywnaik..dojście szerok ścieżka z kostki.. wzdłuż wsiowego ogródka... Szklarnia nie powinna zasłonić widoku na miasto i okolice.... Sąsadce nie powinna przeszkadzać, bo i tak tam rosnie zywopłot z tuj dużo wyższych od płotu i od człowieka.. Zresztą sąsiadka to bardzo faja kobieta Co tam wszystkich sąsiadów mam fajnych
A to z poziomu ....... foto z archiwum Roberta... Jakoś inni robią foty zupełnie inne niż robię ja..... dlatego warto zrobić u siebie spotkanie ogrodowiska... dla tych innych spojrzeń na swój ogród Buziole wszystkim którym chciało się do mnie przyjechać Nawet nie wiecie jaki to zaszczyt był dla mnie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Sebek 19:28, 02 lis 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ania....szczerze to plan jest genialny - no i pomyśl ile pochruścia będziesz mogła sobie jeszcze posadzić na ich miejsce Na pewno nie jeden świerk aureo cośtam się zmieści
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Mala_Mi 19:29, 02 lis 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Obiecałam już mojemu M, że brzózki możemy tam posadzić i będzie zagajnik brzózkowy Z grzybami I jedno aero coś tam
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Madzenka 19:31, 02 lis 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
No to teraz pokaż zdjęcie z dachu tego miejsca gdzie stoi aktualnie szklarnia
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Sebek 19:32, 02 lis 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Brzozy...też się mi marzą Wzór masz w ogrodzie z lustrem jak wypełnić taką rabatę
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Mala_Mi 19:41, 02 lis 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Jeszcze kurczaka muszę gdzieś wcisnąć...... czyli Merikena.... Ja nie mogę siedzieć bez pracy...bo głupoty chodzą po głowie.
M się zgodził na wykopanie akacji.. a posadzimy w to miejsce klona aurea coś tam...... Wiec już dziś napadłą mna szkółkew celu zaklepania upatrzonego dosć dużego egzempla

Ten widok zniknie...... szopkę sąsaidów zassadzimy wysokimi drzewami lub tujami.......

I ten.... za szklarnią wzdłuż ogrodzenia są moje jodły balsamiczne......


A z tarasu schowa się większość za katalpą....






____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
aga_k 19:48, 02 lis 2012


Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 1269
Aniu ile ty wymyśliłaś w ciągu jednego dnia.......ja chodzę po ogrodzie zastanawiam się co by tu zrobić, co by gorzej nie wyszło i nic mądrego wymyśleć nie mogę, a Ty rach ciach i wymyślone, zaakceptowane, drzewko zarezerwowane jesteś niesamowita
____________________
Aga_k- http://www.ogrodowisko.pl/watek/2432-moje-takie-tam-w-ogrodku
Madzenka 19:51, 02 lis 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Masz rację fajny zakątek za szklarnią, fajnie go zagospodarujesz, Tylko jak tę szklarnię przeniesiecie????
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies