Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Krowy, staw i my...

Pokaż wątki Pokaż posty

Krowy, staw i my...

kitek81 23:16, 29 sty 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Witam
Dziękuję za wizytę u mnie i za powitanie na ogrodowisku
Ulala, ale masz działeczkę, cielaczka, staw i już pomału konkretny projekt! Zazdraszczam pozytywnie Bo u mnie w temacie projektu na razie tabula rasa Borówki też u siebie planuję, poziomki zabieram z działki ROD, więc wiem już gdzie będą rosły
Będę Cię odwiedzać i podziwiać Twoje postępy
Pozdrawiam
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Marlenaa 16:52, 30 sty 2013


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Kasiu z ogrodowiskiem nie zginiemy, zawsze znajdzie się ktoś, kto się zlituje nad nami Z tym projektowaniem to ciężka sprawa niby już człowiek wie co chce, potem naogląda się pięknych ogrodów i znowu nic nie wiadomo.
Trzymaj się cieplutko
____________________
krowy, staw i my
hanka_andrus 19:32, 30 sty 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Macham łapką!
Miłego wieczoru!

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
ana_art 20:05, 30 sty 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
zima już prawie za nami Agata zapodała przebiśniegi i zapowiedziała wiosnę u nas za miesiąc. Jest nadzieja
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Mala_Mi 22:00, 30 sty 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Marlenaa napisał(a)
Anetko, z pustynią nie przesadzam może i jakiś krzaczor u mnie rośnie ale cienia ni w ząb Latem można usmażyć się jak bekon na patelni


Doleciałam do tego wpisu...sorki.. więcej nie da rady, czas mam ograniczony....

Zastanów się co chcesz mieć i posadź sobie podstawowe szkielety ogrodu.. tak to dziewczyny nazywają...a przynajmniej jedno dwa drzewka co dadzą cień .... jak ja żałuje, że tyle lat miałam działkę i nie zrobiła na niej nic.... a teraz robię na wariata, bo chcę już MIEĆ......

Czytając robiłam sobie notatki z tego co piszesz.. cześć juz nieaktualna, bo ktoś odpowiedział...


Ja bym mniej zostawiła trawnika, a mąż upiera się, że musi wszędzie móc wjechać samochodem, w razie czego


Mój też trawnika bronił jak niepodległości...... już tak nie broni Jak zobaczył że z rabatkami mniej roboty niż z ładnym trawnikiem i że tak fajnie jak coś rośnie oprócz trawy...



Chciałabym również posadzić obok borówek jeszcze jakieś krzaczki owocowe i stworzyć tu kącik owocowy.


Pod borówki zaprawiasz tylko dołki.... a już 2 metry dalej nie masz kwaśnego dołka.. zakwaszasz wokół krzewu, ziemia u Ciebie nie jest kwaśna... w zasadzie to raczej piasek a nie ziemia....... możesz zrobić kącik owocowy...... a borówkę masz piękna... Możesz zrobić kącik z "kwasolubami " tym miejscu... i połączyć użytkowe krzewy z ozdobnymi.. np hortensje...

Staw zrób koniecznie jak radzi Mariusz..... napisz, że przyjmiesz rośliny do stawu..... jest dział na forum oddam/przyjmę... rośliny się rozrastają i żal je wyrzucać.. sama osobiście oddała m juz ich sporo chociaż ogród bardzo młody........ obiecuję dać Ci moje lilie.. mam ich sporo, a się rozrosną.... poza tym mam nadmiar rybek do oczka .... mogę Ci podrzucić.. jak zdechną to trudno.... jak nie to wyrzucę je do zalewu.. namnożyły mi się ..... z darów możesz obsadzić całe oczko Musicie tylko zrobić takie półki na rośliny.. ja w swojej kałuży zrobiłam za małe te półki i teraz bólllllllll .. no i ty masz staw, a ja sztuczną kałużę wyłożoną folią, a wolałabym taki jak ty..wtedy można sadzić różne rośliny w strefie brzegowej..

I na dziś tyle......Milka..... w łaty....... ładniejsza niż alpejska
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Gosiniak 23:10, 30 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Masz o czym myśleć, wiosna coraz bliżej to i ogród zacznie się robić, a tymczasem miło pooglądać twój działkowy zwierzyniec
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Marlenaa 12:20, 31 sty 2013


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Haniu, dziękuję za piękny widoczek

Gosiu, dziękuję za odwiedzinki. Od tego myślenia, to już czasem, głowa boli
____________________
krowy, staw i my
Marlenaa 12:22, 31 sty 2013


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
ana_art napisał(a)
zima już prawie za nami Agata zapodała przebiśniegi i zapowiedziała wiosnę u nas za miesiąc. Jest nadzieja


Mówią, że nadzieja matką głupich, a ja zawsze dodaję: ale każda matka kocha swoje dzieci Oby do wiosny !!!
____________________
krowy, staw i my
Marlenaa 12:59, 31 sty 2013


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
asc napisał(a)

Anetko, z pustynią nie przesadzam może i jakiś krzaczor u mnie rośnie ale cienia ni w ząb Latem można usmażyć się jak bekon na patelni


Doleciałam do tego wpisu...sorki.. więcej nie da rady, czas mam ograniczony....

Zastanów się co chcesz mieć i posadź sobie podstawowe szkielety ogrodu.. tak to dziewczyny nazywają...a przynajmniej jedno dwa drzewka co dadzą cień .... jak ja żałuje, że tyle lat miałam działkę i nie zrobiła na niej nic.... a teraz robię na wariata, bo chcę już MIEĆ......

Czytając robiłam sobie notatki z tego co piszesz.. cześć juz nieaktualna, bo ktoś odpowiedział...


Ja bym mniej zostawiła trawnika, a mąż upiera się, że musi wszędzie móc wjechać samochodem, w razie czego


Mój też trawnika bronił jak niepodległości...... już tak nie broni Jak zobaczył że z rabatkami mniej roboty niż z ładnym trawnikiem i że tak fajnie jak coś rośnie oprócz trawy...



Chciałabym również posadzić obok borówek jeszcze jakieś krzaczki owocowe i stworzyć tu kącik owocowy.


Pod borówki zaprawiasz tylko dołki.... a już 2 metry dalej nie masz kwaśnego dołka.. zakwaszasz wokół krzewu, ziemia u Ciebie nie jest kwaśna... w zasadzie to raczej piasek a nie ziemia....... możesz zrobić kącik owocowy...... a borówkę masz piękna... Możesz zrobić kącik z "kwasolubami " tym miejscu... i połączyć użytkowe krzewy z ozdobnymi.. np hortensje...

Staw zrób koniecznie jak radzi Mariusz..... napisz, że przyjmiesz rośliny do stawu..... jest dział na forum oddam/przyjmę... rośliny się rozrastają i żal je wyrzucać.. sama osobiście oddała m juz ich sporo chociaż ogród bardzo młody........ obiecuję dać Ci moje lilie.. mam ich sporo, a się rozrosną.... poza tym mam nadmiar rybek do oczka .... mogę Ci podrzucić.. jak zdechną to trudno.... jak nie to wyrzucę je do zalewu.. namnożyły mi się ..... z darów możesz obsadzić całe oczko Musicie tylko zrobić takie półki na rośliny.. ja w swojej kałuży zrobiłam za małe te półki i teraz bólllllllll .. no i ty masz staw, a ja sztuczną kałużę wyłożoną folią, a wolałabym taki jak ty..wtedy można sadzić różne rośliny w strefie brzegowej..

I na dziś tyle......Milka..... w łaty....... ładniejsza niż alpejska


Aniu, bardzo dziękuję za wskazówki
Wiem jak to jest z tym czasem, Ty i tak bardzo dużo go poświęcasz ogrodowisku. Do każdego zajrzysz i chociaż mały wpis zostawisz. Podziwiam.

Co do trawnika, mam nadzieję, że z moim mężem będzie tak samo. I tak już jest lepiej, wcześniej mówił tylko trawa i kilka iglaków.

W miejscu gdzie jest borówka, już postanowiłam - będzie kącik owocowy A na hortensje poszukam innego miejsca

Pomysł Mariusza na staw jest super, na pewno skorzystamy. Tylko w tym sezonie brzegi stawu odpuszczamy, nie wyrobimy, w końcu budowa domu jeszcze trwa. Ale co się odwlecze, ... Lilie i rybki chętnie bym przyjeła, tylko od razu uprzedzam, że rybki mogą zostać pożarte przez wydrę. Cwany z niej zwierz i trochę nie możemy sobie z nią poradzić.
Tak jak radzisz w swoim czasie odezwę się w dziale oddam/przyjmę.
Jeszcze raz bardzo dziękuję

____________________
krowy, staw i my
grembosia 02:15, 03 lut 2013


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Mnie też podoba się pomysł Mariusza

Pozdrawiam imienniczko
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies