Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

kasiek 13:31, 11 wrz 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Dzięki za rady w sprawie grążela. Ja mam oczko niewielkie, jak sie rozrośnie to go wyrwę (dno niedaleko). Na razie pięknie osłani dno a i ryby się w nim mnozą jak głupie.
Witoki u Ciebi zapierające dech, w kupie jest najpiękniej - chwała wielkim ogrodom!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
karolina_nowak 21:46, 11 wrz 2014


Dołączył: 24 lis 2013
Posty: 84
Mariusz faktycznie nie pomyślałam o roślinach wodnych kolekcjonerskich ja mam staw naturalny i jest zarybiony; gdzie można złowić karpia i takie tam. Pozdrawiam
____________________
Mariusz 07:43, 12 wrz 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
kosolka napisał(a)
Mariusz, jak ja się cieszę że mnie odwiedziłeś! Bo dzięki temu mogłam wpaść z rewizyta i zobaczyć kolejny piękny ogród, z takich "co lubię"! Pięknie masz! Przejrzałam tylko kilkanaście stron, ale będę nadrabiać!

Jeszcze raczkuję, ciągle coś zmieniam, przesadzam, dokładam. Miłego dnia
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 07:44, 12 wrz 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
ewa_k napisał(a)
czy przy arboretum jest punkt sprzedaży roślin? Głównie interesują mnie rośliny wodne.
Chyba uda mi się "zachaczyć" po drodze z Zakopanego do Warszawy.

Napisz proszę na prywatnej poczcie kiedy masz zamiar odwiedzić arboretum, to przygotuję Ci siewki obiecanej piwonii. Nie są duże, bo dwulatki, ale podrosną w mgnieniu oka .
Można nabyć ciekawe rośliny wodne, duże, kopane w gruncie i w przestępnej cenie, jednak z wodnymi proponuję poczekać do wiosny, to już nie pora na kopanie w kolekcjach.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 07:47, 12 wrz 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
kasiek napisał(a)
Dzięki za rady w sprawie grążela. Ja mam oczko niewielkie, jak sie rozrośnie to go wyrwę (dno niedaleko). Na razie pięknie osłani dno a i ryby się w nim mnozą jak głupie.
Witoki u Ciebi zapierające dech, w kupie jest najpiękniej - chwała wielkim ogrodom!

Grążel nie jest brzydki, liście ma ładne, o żywej zieleni, kwiaty wcześnie, przed liliami, w zacienionych oczkach wodnych dobrze sobie radzi. Mnie osobiście wnerwia, bo muszę z nim walczyć rok w rok w stawie i końca nie widać, no i pewnie dlatego myślę o nim zawsze jak o chwaście.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 07:48, 12 wrz 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
karolina_nowak napisał(a)
Mariusz faktycznie nie pomyślałam o roślinach wodnych kolekcjonerskich ja mam staw naturalny i jest zarybiony; gdzie można złowić karpia i takie tam. Pozdrawiam

Mój kuzyn ma taki staw, można połowić, a rybkę od ręki uwędzić. Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 08:04, 12 wrz 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Jag_58 napisał(a)
Mariusz dawno mnie u Ciebie nie było ,ale wszystko nadrobiłam te fotki musiałam powtórzyć bo są przeeeeeepiękne !!!!! sama dążę do ,zeby miec takie widoki w ogrodzie ,ale jakoś marnie mi to idzie
jeżówki wspaniałe w ilości jednak jest efekt pięknie to wyglada
pozdrawiam serdecznie i ide dumać jak przerobić rabaty ,zeby choc trochę było jak u Ciebie

Obecnie jeżówki muszę ściąć metoda Ani, wiatr i deszcz nie oszczędził i ich. Krwawniki dają tylko efekt na początku, potem wylegają, podobnie firletki , takich spostrzeżeń mam dziesiątki , jakoś to wszystko muszę poukładać .
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Bogdzia 20:54, 12 wrz 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Oglądam Twoje zdjęcia poraz któryś , ślicznie jest i rzeczywistośc też śliczna. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mariusz 21:03, 12 wrz 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Bogdzia napisał(a)
Oglądam Twoje zdjęcia poraz któryś , ślicznie jest i rzeczywistośc też śliczna. Pozdrówka.

Oj Bogdziu, ogród ma być spójny w całości, zachwycać w całości, a do tego jeszcze sporo pracy, choć przyjemnej pracy. Pozdrawiam

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Jag_58 21:18, 12 wrz 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
Mariusz napisał(a)

Obecnie jeżówki muszę ściąć metoda Ani, wiatr i deszcz nie oszczędził i ich. Krwawniki dają tylko efekt na początku, potem wylegają, podobnie firletki , takich spostrzeżeń mam dziesiątki , jakoś to wszystko muszę poukładać .
Pozdrawiam

Mariusz to masz te same spostrzezenia co ja firletka wysoka i leży krwawnik lezy ,sadziec jak mu nie dasz wody pokłada sie i ma mniejsze kwiatostany itd .pozdrówka ,miłego weekendu
____________________
Jagoda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies