Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Mariusz 17:07, 28 paź 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Mirka napisał(a)
Powojnik w peruczkach pięknie to wygląda a i słoneczko też dziś u mnie świeci.


Niech świeci jak najdłużej, tego Tobie i sobie życzę. Dzisiaj zrobiłem sobie spacerek po arboretum, zostawiam fotkę…



____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 17:11, 28 paź 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Agania napisał(a)
Urocze zdjecia Mariusz, mamy jesień i pierwsze przymrozki już za nami, ten powojnik w kotkach zachwyca, a skąd u Ciebie słońce.......oddaj


I dobrze że są te przymrozki, właśnie teraz rośliny przygotowują się do zimy. Nic nie robią roślinkom, a hartują . Przypuszczam, że jeszcze będzie część listopada, a i może grudnia na plusie.
I miejsce które kocham najbardziej, zalane taxodia obecnie na początku przebarwień





____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 17:12, 28 paź 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Pszczelarnia napisał(a)
Mariusz, urokliwie, krajobrazowo.
A wiesz, że mnie ten sadziec czekoladowy w ogóle nie zachwycił? Te białe kwiatki i brązowe łodygi .... Niby kolorystyka jak u actea James Compton (zachwycająca) ale porównanie wypada słabo. Przy takich łodygach brakuje tym kwiatkom dynamizmu. I pszczoły nie są nim zainteresowane. Tak u siebie zaobserwowałam.


Telepatia, miałem brzydko napisać o tym sadźcu, ale się powstrzymałem. Raz pisałem mało przychylnie o hutujni, za dużo - pomyślą, znalazł się krytyk roślinny. Biel, brudna, roślina mało wyrazista, ale po przeróbkach znalazła u mnie miejsce wśród innych i tak pozostanie.
James Compton nie znam, ale mam Brunette, która jeszcze nie kwitła, ale już wiem , że mi się podoba.
Aaaa jeszcze fotka z arboretum



____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Pszczelarnia 17:25, 28 paź 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A ja piszę, bo moje zdumienie nt. sadźca nie ma granic. Chętnie komuś oddam. Tylko tak głupio oddawać komuś roślinę o której nie ma się dobrego zdania. Ale może ktos inny ma lepsze zdanie i inne oczekiwania wobec sadźców.

James podobny do Brunette. Świetna roślina.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ewa_k 17:45, 28 paź 2014


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 321
Mariusz napisał(a)


I dobrze że są te przymrozki, właśnie teraz rośliny przygotowują się do zimy. Nic nie robią roślinkom, a hartują . Przypuszczam, że jeszcze będzie część listopada, a i może grudnia na plusie.
I miejsce które kocham najbardziej, zalane taxodia obecnie na początku przebarwień






żałuję, że tego widoku na żywo nie widziałam. Ale już szukam, cyprysy mają podobno w arboretum w Rogowie. Ale to już plan na 2015r.
____________________
Ewa
Mariusz 17:46, 28 paź 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Pszczelarnia napisał(a)
A ja piszę, bo moje zdumienie nt. sadźca nie ma granic. Chętnie komuś oddam. Tylko tak głupio oddawać komuś roślinę o której nie ma się dobrego zdania. Ale może ktos inny ma lepsze zdanie i inne oczekiwania wobec sadźców.

James podobny do Brunette. Świetna roślina.

Choć nie widzę w nim nic nadzwyczajnego, to go nie przekreślam, myślę, że dobrze będzie się prezentował w mojej nowej kompozycji, następny rok rozstrzygnie. Są koło niego miskanty, brązowe niskie trawy, inne sadźce, astry, pysznogłówki... Musiałem go związać, bo się rozwalił na boki.
Moim zdaniem brzydka jako soliter, a dobra jako dodatek do wysokich, naturalnych kompozycji.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 17:52, 28 paź 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
ewa_k napisał(a)

żałuję, że tego widoku na żywo nie widziałam. Ale już szukam, cyprysy mają podobno w arboretum w Rogowie. Ale to już plan na 2015r.

Te które widziałaś w Bolestraszycach mają zaledwie ok. 30 lat, natomiast najbardziej okazały rośnie w Kórniku https://www.google.pl/search?q=cypry%C5%9Bnik+b%C5%82otny+k%C3%B3rnik&espv=2&biw=1866&bih=1050&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=VMlPVL-mGIaAzAPky4CoCQ&ved=0CCwQsAQ&dpr=0.9
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
ewa_k 17:55, 28 paź 2014


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 321
a te w Rogowie tylko ok. 100 cm , lat chyba niewiele...
____________________
Ewa
Bogdzia 19:23, 28 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Piękne rudości i biel brzóz, takie widoczki bardzo lubię ale i jukki masz cudne. Piszę to i pomyślałam czy masz coś brzydkiego ? odpowiedz znam , nie masz.Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mariusz 20:10, 28 paź 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Ewo Rogów jest pięknym arboretum o niespotykanej kolekcji drzew i krzewów.
Bogdziu, to zdjęcia z dzisiejszego spaceru po Arboretum - taksodium i brzozy. Staram się podpisywać, aby odwiedzający stronę goście wiedzieli co oglądają.
Juki faktycznie zrobiły się okazale, ale planuje je przesadzić na poczet miejsca pod azalie. To jednak uczynię wiosną. Brzydkiego nie widać nic, bo fotografuje tylko ładne, ponadto te brzydkie tez z czasem zmienia się w ładne, jak to w każdym postępującym do przodu ogrodzie
Dla Ciebie jeszcze jedna fotka z Arboretum.


____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies