Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Mala_Mi 20:24, 28 paź 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Patrzę na ogrom prac jaki wykonałeś i jest już naprawdę super
Tylko czekam na odpalenie oczek
Lotosa już wyjać czy niech jeszcze siedzi w wodzie?
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mariusz 20:30, 28 paź 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Mala_Mi napisał(a)
Patrzę na ogrom prac jaki wykonałeś i jest już naprawdę super
Tylko czekam na odpalenie oczek
Lotosa już wyjać czy niech jeszcze siedzi w wodzie?

To pikuś co zrobiłem, gdyby nie choroba dawno już bym oczka odpalił, a tak stoi wszystko, łącznie z remontami.
Nowy rok będzie lepszy
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 20:31, 28 paź 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Lotos niech siedzi ile się da, na tyle aby go nie odkuwać z lodu Nie pamiętam czy pisalem, ale udało się juz w trzech miejscach przezimowac go na dnie oczka wodnego, testy trwają
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Bogdzia 20:42, 28 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mariusz napisał(a)
Lotos niech siedzi ile się da, na tyle aby go nie odkuwać z lodu Nie pamiętam czy pisalem, ale udało się juz w trzech miejscach przezimowac go na dnie oczka wodnego, testy trwają


Zimowanie lotosa w oczku dużo by ułatwiło. Swoje jeziorka zrobisz z nowymi siłami na wiosnę teraz i tak by juz nie cieszyły. U mnie zimą robienie przerębli wystarcza za letnie prace w ogrodzie, teraz M się tym zajmuje ale kiedys ja się męczyłam z grubym lodem. Odkąd M poszedł na emeryture zimy lżejsze sie zrobiły.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mariusz 20:48, 28 paź 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
To samo miejsce: wiosna, lato, jesień. Zdecydowanie brakuje drzew i krzewów szczególnie iglastych. jak myślicie, czy za tymi liliowcami jest dobre miejsce na miłorząb japoński, nie chodzi mi o odmianę, a o gatunek, chce w ogrodzie zostawić kilka wiekowych drzew.


____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 20:51, 28 paź 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Bogdzia napisał(a)


Zimowanie lotosa w oczku dużo by ułatwiło. Swoje jeziorka zrobisz z nowymi siłami na wiosnę teraz i tak by juz nie cieszyły. U mnie zimą robienie przerębli wystarcza za letnie prace w ogrodzie, teraz M się tym zajmuje ale kiedys ja się męczyłam z grubym lodem. Odkąd M poszedł na emeryture zimy lżejsze sie zrobiły.

Bogdziu, a nie myslalaś o założeniu sztucznej przerebli z natleniaczem. Przy dyfuzorach które sa teraz dostępne przeręble nie zamarzają nawet w największe mrozy. Tylko to koszt energii elektrycznej, ale te najmniejsze do -15 ciągną tylko 4W
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Bogdzia 21:13, 28 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mariusz napisał(a)

Bogdziu, a nie myslalaś o założeniu sztucznej przerebli z natleniaczem. Przy dyfuzorach które sa teraz dostępne przeręble nie zamarzają nawet w największe mrozy. Tylko to koszt energii elektrycznej, ale te najmniejsze do -15 ciągną tylko 4W


Od -25 stopni nic nie działa, próbowałam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:18, 28 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mnie się te widoki i bez milorzęba bardzo podobają ale myśle ze z nim też będzie bardzo dobrze.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Pszczelarnia 12:23, 29 paź 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mariusz napisał(a)

Choć nie widzę w nim nic nadzwyczajnego, to go nie przekreślam, myślę, że dobrze będzie się prezentował w mojej nowej kompozycji, następny rok rozstrzygnie. Są koło niego miskanty, brązowe niskie trawy, inne sadźce, astry, pysznogłówki... Musiałem go związać, bo się rozwalił na boki.
Moim zdaniem brzydka jako soliter, a dobra jako dodatek do wysokich, naturalnych kompozycji.

O, kompozycja u mnie takaż.

Tego Comptona to widziałam na zdjęciach tylko, u nas w szkółkach nie widziałam. Podobny do Brunette, chyba. Na pewno polecany w Holandii.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mala_Mi 19:06, 29 paź 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Fajny przegląd pór roku z tego samego miejsca
Ktoś nawet gdzieś proponował by taki wątek stworzyć.. pory roku na rabacie

Z miłorzębem nie doradzę.. jakbym była i popatrzyła to może.. a tak mi wyobraźni brakuje

Do Bogdzi - do - 30 przeręble działają i nie zamarzają.. sprawdzone, przetestowane. Nie wyobrażam sobie codziennie łupać przerębli. I mówią, że ryby nie lubią takiego kucia, jak już to roztapiać dziurę, by nie stukać..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies