Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Pszczelarnia 22:57, 29 paź 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mariusz, mam, znalazłam, to ta świecznica. B. podobna do 'Brunette'.
Jest jeszcze Queen of Saba' - poluję na nią na rok przyszły.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mariusz 07:19, 31 paź 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Bogdzia napisał(a)


Od -25 stopni nic nie działa, próbowałam.

Witaj Bogdziu
Przy dużych mrozach czasem robi się wisząca skorupa lodowa, albo lodowy syfon (może uda mi się znaleźć zdjęcie), ale pod spodem woda buzuje, wszystko sprawnie działa, nie musi się widzieć przerębli.



____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 07:24, 31 paź 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Mala_Mi napisał(a)
Fajny przegląd pór roku z tego samego miejsca
Ktoś nawet gdzieś proponował by taki wątek stworzyć.. pory roku na rabacie

Z miłorzębem nie doradzę.. jakbym była i popatrzyła to może.. a tak mi wyobraźni brakuje

Do Bogdzi - do - 30 przeręble działają i nie zamarzają.. sprawdzone, przetestowane. Nie wyobrażam sobie codziennie łupać przerębli. I mówią, że ryby nie lubią takiego kucia, jak już to roztapiać dziurę, by nie stukać..

Staram się dokumentować w podobny sposób wszystkie miejsca w ogrodzie, kiedyś będą fajne wspomnienia . Miłorząb, platan, tulipanowiec te trzy drzewa (oprócz innych odmianowych, ale już o mniejszych gabarytach) muszę gdzieś zmieścić.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 07:35, 31 paź 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Pszczelarnia napisał(a)
Mariusz, mam, znalazłam, to ta świecznica. B. podobna do 'Brunette'.
Jest jeszcze Queen of Saba' - poluję na nią na rok przyszły.


Dzięki , nie widzę w ofertach, pewnie tylko aledrogo wystawia sporadycznie.
Będę poszukiwał tych i innych odmian, bo sami żeście mnie nimi zarazili.
Fajny Biały ogród, gratuluje z głębi serca, kocham takie wydarzenia.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Madziarzeszow 07:19, 01 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
A ja ciągle wzdycham do tych Waszych oczek wodnych , na pewno kiedyś zrealizuję plany i założę u siebie
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
Mala_Mi 09:04, 01 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mariusz masz tak dobre wyczucie, że gdzieś wsadzisz te drzewa i będzie pięknie.

U mnie zima nad przeręblą robi się taki kapelusz lodowy, przerębli nie widać, ale woda jest dotleniana, taki właśnie lodowy grzybek sie tworzy.

Może gdzieś ja znajdę foto dla Bogdzi.

Ze świecznic u mnie najlepiej rosną te o zielonych liściach i białych kwiatach, kwitną długo i liście trzymają.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 11:31, 01 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Hej ludzie z południa u mnie mróz na jeziorku miewa i metr głębokości, to całkiem co innego niż u Was. Fakt w ostatnim roku był dużo cieńszy ale czy już zawsze tak będzie? Czasem trudno było sięgnąc łomem do powierzchni wody. Pomyslicie ze to niemożliwe ale to prawda.Pozdrówka zostawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 16:45, 01 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Bogdzia.... są różne metody, albo obieg wody i napowietrzanie z przeręblą ze styropianu do dość niskich temperatur utrzymać przerębel.
Można zastosować grzałkę specjalną do oczek.. np taką http://www.oczkawodne.net/439,pl_icefree-thermo-330.html

I grubość lodu nie ma znaczenia, jak przyjdzie mój chłop to ci wyjaśnie naukowo o co chodzi. Tzn chłop Ci wyjaśni

Sorki Mariusz, że u Ciebie.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mariusz 18:22, 01 lis 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Bogdzia napisał(a)
Hej ludzie z południa u mnie mróz na jeziorku miewa i metr głębokości, to całkiem co innego niż u Was. Fakt w ostatnim roku był dużo cieńszy ale czy już zawsze tak będzie? Czasem trudno było sięgnąc łomem do powierzchni wody. Pomyslicie ze to niemożliwe ale to prawda.Pozdrówka zostawiam.
Witaj ponownie
Bogdziu, wiesz najlepiej co u Ciebie się sprawdzi. Nie odbierz tylko źle wpisów, bo nie mnie pouczać wytrawną i doświadczoną ogrodniczkę, krótko odpowiem na Twój wpis.
Metody o których Ania napisała niżej sprawdzają się, problemem jest czasem zamarzający wężyk, ale i z tym można sobie poradzić. Ważne aby przy natleniaczu zamontować zaworek zwrotny. Zapobiega cofaniu się wody do wężyka, choćby przy braku prądu. Obecnie nie używam żadnych grzałek ani przerębli styropianowych, a tylko sam kamień napowietrzający powieszony 40 cm pod lodem. W jednym oczku jest 2 kamienie, a w drugim aż 5. Nie neguje przy tym użyteczności grzałki, również się sprawdza, ale rosną koszta.
Jeśli natleniacz zamontowany jest przed mrozami, to lód gdzie wisi kamień nie zamarza, a przy większych mrozach ruch wody rozmywa go od spodu, w ten sposób w tym miejscu nie grubieje. Przy silnych mrozach przeręble zamarzają całkowicie, ale lód tutaj jet cienki i kruchy, a czasem robi się taki syfon jak na fotce wypełniony powietrzem. To wystarcza.



____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Klamber 20:55, 01 lis 2014


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Cześć Mariusz, witam się z Tobą z Rozetta Garden. Byłem tam w zeszłym roku i widziałem duże Kolokazje. Są tu też z liśćmi bordowymi. Pokażę Ci jeszcze kilka fot z tego ślicznego ogrodu. Powiem Ci, że ogrody tu wszystkie są piękne, nie chciał bym wybierać najładniejszego, miałbym z tym kłopot. Ogród jest pięknie położony, wysoko na skarpie nad j.Ontario. Luknąłem w Twój wątek ładnie masz i okolica również ładna, sarenek nie zazdroszczę, tu jest ich dużo i widziałem jakie spustoszenie mogą zrobić w ogrodzie. Tu nie ma płotów więc ludzie w różny sposób zabezpieczają siatkami swoje roślinki, nie wygląda to zbyt estetycznie. Ja mam słaby internet aby latać z wątku na wątek, już mnie krew zalewa jak muszę u siebie coś napisać, więc się nie obraź gdy nie będę zaglądał. Te fotki zimowe to chyba nie z tego roku? Pozdrawiam.






____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies