Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Mariusz 07:21, 02 lis 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Klamber napisał(a)
Cześć Mariusz, witam się z Tobą z Rozetta Garden. Byłem tam w zeszłym roku i widziałem duże Kolokazje. Są tu też z liśćmi bordowymi. Pokażę Ci jeszcze kilka fot z tego ślicznego ogrodu. Powiem Ci, że ogrody tu wszystkie są piękne, nie chciał bym wybierać najładniejszego, miałbym z tym kłopot. Ogród jest pięknie położony, wysoko na skarpie nad j.Ontario. Luknąłem w Twój wątek ładnie masz i okolica również ładna, sarenek nie zazdroszczę, tu jest ich dużo i widziałem jakie spustoszenie mogą zrobić w ogrodzie. Tu nie ma płotów więc ludzie w różny sposób zabezpieczają siatkami swoje roślinki, nie wygląda to zbyt estetycznie. Ja mam słaby internet aby latać z wątku na wątek, już mnie krew zalewa jak muszę u siebie coś napisać, więc się nie obraź gdy nie będę zaglądał. Te fotki zimowe to chyba nie z tego roku? Pozdrawiam.








Piękne klimaty, a kolokazja boska. Spróbuję z nią w oczku wodnym, jedno z nich jest płytkie i wystawione na całodniowe słońce, świetnie rosną tutaj lotosy lilie tropikalne i inne ciepłolubne. To takie oczko, do którego rośliny wstawiane są tylko na sezon. W Bolestraszycach byłeś, to dużo widziałeś, ale tego oczka jeszcze w tym czasie nie było.

Zimowe fotki o które pytasz oczywiście nie są z tego roku, posłużyły w dyskusji o natlenianiu zimowym. Pozdrawiam i dzięki za piękne zdjęcia
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 08:29, 02 lis 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Madziarzeszow napisał(a)
A ja ciągle wzdycham do tych Waszych oczek wodnych , na pewno kiedyś zrealizuję plany i założę u siebie

To kibicuje Ci bardzo mocno a Ty kibicuj moim oczkowym planom . Oczko w ogrodzie być musi, choćby małe, to raj dla ptaków i nie tylko, tutaj się kąpią, gaszą pragnienie, schładzają w upalne dnie.
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 08:34, 02 lis 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Mala_Mi napisał(a)
Mariusz masz tak dobre wyczucie, że gdzieś wsadzisz te drzewa i będzie pięknie.

U mnie zima nad przeręblą robi się taki kapelusz lodowy, przerębli nie widać, ale woda jest dotleniana, taki właśnie lodowy grzybek sie tworzy.

Może gdzieś ja znajdę foto dla Bogdzi.

Ze świecznic u mnie najlepiej rosną te o zielonych liściach i białych kwiatach, kwitną długo i liście trzymają.

Dzięki, budujące, jednak bardzo dużo uczę się od was, co kilkaset ogrodów i spostrzeżeń, to nie jeden. Świecznic zwykłych mam 5, w tym 4 posadziłem latem, ale będę jeszcze je sadził, myślę o większej grupie ... tylko na razie myślę
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Pszczelarnia 16:51, 03 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Świecznice mnie też urzekły. Stąd to poszukiwanie. Innych, lepszych. I próby łączenia z innymi równie dobrymi bylinami.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mariusz 19:12, 03 lis 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Będę je łączył miedzy innymi z wysokimi hostami i paprociami ... Ewo, tędy do raju, czy nie tędy droga , to zestawienie wydaje mi się być prawidłowe.

Dziwne są te świecznice, nie chodzi o wygląd, a o uprawę. Miałem jedną potężną, przy zakwicie prawie 2 m, na suchym i słonecznym stanowisku. Rosła bardzo okazale, ale z lekka przepalało jej liście. W tamtym sezonie przesadziłem ją w cień do lekko wilgotnej gleby. Teraz dopiero słabo rośnie, choć powinno być odwrotnie. W prawdzie zakwitła, ale marnie. Szukam fotki na starym stanowisku.

Pierwsze krzyżówki irysów bródkowych wysiane, zabawa się zaczęła .



Dostałem hortensję dębolistną, muszę poszukać kto uprawia, bo nie mam pojęcia z czym to się je.



Werbeny które późno wystartowały spróbuje przezimować w pomieszczeniu.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 19:24, 03 lis 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
A taki mam widok jak motyczę w ogródku. Na pierwszej fotce koniec czerwca i na drugiej - ten sam sezon po zbiorach, zasiewy - sceneria z dnia dzisiejszego Ewo, to te buraki wielkoludy, a pole przeznaczone pod sad i warzywniak i dziabnę tam jeszcze troszkę do ogrodu.



Odwiedziły mnie sarny, dla mnie zmora, trzeba na zimę zakładać pastucha.





____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 19:29, 03 lis 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Molinia jesienią, w lecie bardzo trudno ją fotosić, w zasadzie zdjęcia z tego okresu nie nadają się do pokazania. Odmiany nie pamiętam.
I siewki lnu Linum austriacum, nasiona kiełkują bez problemu. Wiosną rozsadzę je do ogrodu.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 19:36, 03 lis 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
I zakończę czuprynami powojnika tanguckiego.


____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Klamber 05:11, 04 lis 2014


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Ta fotka jesienna ładniejsza od tej letniej a szkodniki piękne. Nasze sarenki ładniejsze o kanadyjskich ,tutejsze mają grubsze futro i przez to dziwnie wyglądają ale za to się wcale nie boją i można sobie z nimi fotkę zrobić. Kilka fot dla Ciebie z BC.




____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Klamber 05:19, 04 lis 2014


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Mariusz, pokazałem Ci fotki z Rozetta Garden i wczoraj zatęskniłem za tymi widokami. Jesienią tam nie byłem a to był błąd, bo takich widoków latem nie u widzisz. Liści jeszcze sporo więc nasyciłem oko i fot na trzaskałem. Mógłbym ci pokazywać do rana ale trza iść spać, mam teraz kampanie liściową, więc roboty po uszy. Jutro jak nie będzie padać, to będę grabił do 20. Pokazałem kilka fotek z kampanii, wczoraj u siebie. Pozdrówka.









____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies