Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Mala_Mi 17:17, 06 cze 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
W takim razie chyba je w sierpniu jeszcze raz posadzę, lepiej przerobię ziemię... i posadzę płycej, może mi za głęboko siadła
I tak nie rozdawaj szczodrze bo mam ciężarówkę i charakter chomika któremu wszytko się podoba
Ale ciemno bordowa...jak będzie nadmiar... to ja i Bogdzia stoimy w kolejce
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Janina 20:02, 07 cze 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Przesadzałeś kiedyś piwonie drzewiaste? muszę przesadzić piwonie i nie wiem jak ona na to zareaguje,czy głęboko się korzeni. Rośnie u mnie 4-5 lat.Proszę o pomoc.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Mariusz 06:50, 09 cze 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Nie tolerują przenosin, raczej dobieramy im miejsce na stałe, ale jak mus to mus. Przesadzałem 10 latkę, sezon żyła, wiosną załatwiła ją choroba grzybowa, czy to był powód nieumiejętnego przesadzenia , tego nie wiem do dzisiaj, na pewno nie powinienem tego robić.
Jak się korzeni zależne jest od stanowiska, na suchych głęboko. 4 - 5 lat to jeszcze nie taka duża, ale korzenie ma już ogromne.
Okop głęboko na około, potem podetnij od spodu, w dziurze podłóż jutę, skrepuj bryłę i do góry.
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 06:53, 09 cze 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
A jeszcze jedno, ja przesadzałem jesienią.
Jest też artykuł, jeszcze nie czytałem http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/189-zachwycajace-piwonie
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Janina 09:22, 09 cze 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Nie wiem co robić, szkoda jak by mi padła a w tym roku wyjątkowo pięknie kwitła i miała dużo kwiatów. Muszę się jeszcze zastanowić, może jakoś wkomponuję ją na rabacje. Dziękuję i pozdrawiam.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Mariusz 20:50, 09 cze 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Margarete napisał(a)
Wpadłam do twojego Przyjaznego Ogrodu przypadkiem...i.......... zostałam na amen. Wciagnłęy mnie opowieści o ptakach, znajomośc zagadnień jesli chodzi o irysy, piwonie, zurawki, hosty itd..itd..itd.
Bardzo mi sie podoba w twoim ogrodzie, juz zapisuje go do ulubionych watków. swietnie fotografujesz rosliny i pataki, wspaniale sie to ogląda.
Ja mam niewielkie Ogrodowe doswiadczenie i niewielki ogródek, pod wpływem ogrodowiska zaczęłam zmiany, kupiłam żurawki, hosty i trawy. Stopniowo i świadomie ( wcześniej to była kompletna indolencja !) sadzę rosliny, planuje i wykonuje rabaty. Mam tez piwonie krzewiaste 2 szt ale tylko jedna z nich w tym roku u mnie zakwitła i to po 5 latach, druga ani drgnie.
Na pewno tu do ciebie wróce Mariuszu po wiedze i wrażenia wizualne !

Dzięki, dzięki, powiedziałbym, że nie tak dobrze fotografuję, bo fotograf ze mnie lichy, ale dobrze kadruję, stąd złudzenie ładu . Margarete, mam jeszcze tyle do zrobienia, ale cieszy mnie to.
Zapraszam
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 21:01, 09 cze 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
asc napisał(a)
W takim razie chyba je w sierpniu jeszcze raz posadzę, lepiej przerobię ziemię... i posadzę płycej, może mi za głęboko siadła
I tak nie rozdawaj szczodrze bo mam ciężarówkę i charakter chomika któremu wszytko się podoba
Ale ciemno bordowa...jak będzie nadmiar... to ja i Bogdzia stoimy w kolejce

Ciemno bordową macie u mnie na bank, mam dwie kępy które duszą się z innymi - będzie kopanie.
Poczekamy do sierpnia, a w najbliższym czasie muszę załatwić kilka zaległych wysyłek na forum.



____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 21:07, 09 cze 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Janina napisał(a)
Nie wiem co robić, szkoda jak by mi padła a w tym roku wyjątkowo pięknie kwitła i miała dużo kwiatów. Muszę się jeszcze zastanowić, może jakoś wkomponuję ją na rabacje. Dziękuję i pozdrawiam.

Widziałem ją u Ciebie , moim zdaniem jak złączysz ją kompozycyjnie, to szkoda przesadzać.
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Kondzio 22:21, 09 cze 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
ale masz piękne piwonie kocham je bardzo niestety mnie w tym roku chyba nie zasłużyłem na oglądanie w moim ogrodzie na patrzenie na kwitnące lał deszcz przez długi czas a dzisiaj spadł grad ja z chęcią bym się tez dołączył jak byś rozdawał piwonie każdy rodzaj i kolor z chęcią przyjmę hi hi hi zostałem zbieraczem cholera hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Mala_Mi 22:39, 09 cze 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mariusz.. jest piękna, jak i inne też .. zachorowałam też na anemonowe.. nie kładą się po deszczu... zimą kupiłam różowe pojedyncze.. od razu 3 Ale siedzą jeszcze w doniczkach, bo ..brak czasu na przygotowanie miejsca..



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies