Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród niby nowoczesny ale...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród niby nowoczesny ale...

kasja83 15:18, 13 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Witaj Magdo. Twój ogród jest w moich inspiracjach-podziwiam i pozytywnie zazdraszczam. Chciałam zapytać o jedną rabatę-wybacz jeśli gdzieś ta informacja jest podana, ale Twój wątek to już gruba księga, moje dzieci jeść potrzebują, mój szef lubi, gdy pracuję nie mam kiedy przebrnąć przez calutki wątek... także zmierzając drobnym kroczkiem do sedna:jakiej szerokości masz tą rabatę z carexami The Beatles i bukszpanem (ta pod ścianą, określona jako płócien)? Wygląda na niezbyt szeroką, carexy nawet jakby przewieszają się na bruk-a mam taką wąską kiszkę przed domem, strefa półcienia i myślę o takim nasadzenia.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
magnolia 20:38, 14 lut 2016


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
katiaxx napisał(a)
Madziu
Albo Magnolio

czym się różni sesleria skalna od heuflera ?

bo tak po zdjęciu to nie widzę znacznych różnic


skalna jest niska- do 20 cm, ma wyraźnie niebieską barwę. W pokroju 'jeżowata' czyli stercząca kępka.Zakwita w kwietniu na baldo zielono
Heufleriana dorasta do ok 40 cm, ale kępę ma szeroką, żeby nie zlały się sadzonki w 1 futro, tylko kępy się odznaczały warto sadzić je co ok 50 cm. Jest bardziej zielona, mocniej fontannowa w kształcie, jakby miększą ma bryłę z wyglądu, kwitnie kila tyg wcześniej, już w marcu czranym kłoskami, które z czasem bledną.

marzec- s. heuflera ( wyskubana więc krótka kępa)



kwiecień- już zbladły kłosy, ale liście odrosły


lato- i taka jest do stycznia/lutego, zaraz potem warto ją wyskubać/ściąć




____________________
magnolia 21:06, 14 lut 2016


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
skalna
zaczyna w kwietniu

w maju szaleje. czasem jest taka że aż zbyt się wyciąga, wtedy ja ścinam na krótko i znów po 1-2 tyg jest sliczna

tu ścięta w maju

Potem już do jest ładna do przedwiośnia kiedy znów ja ścinam


____________________
katiaxx 08:44, 15 lut 2016


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
magnolia napisał(a)


skalna jest niska- do 20 cm, ma wyraźnie niebieską barwę. W pokroju 'jeżowata' czyli stercząca kępka.Zakwita w kwietniu na baldo zielono
Heufleriana dorasta do ok 40 cm, ale kępę ma szeroką, żeby nie zlały się sadzonki w 1 futro, tylko kępy się odznaczały warto sadzić je co ok 50 cm. Jest bardziej zielona, mocniej fontannowa w kształcie, jakby miększą ma bryłę z wyglądu, kwitnie kila tyg wcześniej, już w marcu czranym kłoskami, które z czasem bledną.
/original.JPG[/img]





Magnolio - dobrze że zajrzałam bardzo dziękuję, w sumie wyobrażałam sobie że różnica jest prawie symboliczna ale na fotkach widzę że nie , czyli ja zostaję przy skalnej bo chcę ją na przedogródku- podobnie jak u Ciebie, czy mam ją sadzić co 30 cm - będzie ok ?


____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
jazzy 19:27, 16 lut 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Cześć Magda!
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
ewakatowice 21:37, 16 lut 2016


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
też sie kłaniam w pas po zimie...
pochwalę się, że stipa od Ciebie o ile żyje dostanie wypaśną nową miejscówkę

teraz pytanie, skąd mam wiedzieć czy żyje (oprócz czekania na znaki) to jak poznać zakładając, że chcę wiedzieć już ?
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
beta 08:10, 17 lut 2016


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Cześć....chwaliłaś się?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 08:11, 17 lut 2016


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Marto-Magnolio uwielbiam kadry z Waszego ogrodu...bosssskkooo....
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Asiuniaa 11:30, 21 lut 2016


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
Magda Twój ogród jest tak idealny... Gratuluję. Mam pytanie odnośnie lustra - możesz podpowiedzieć technicznie jak jest zamontowane, na czym itp?
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
ewa004 13:30, 21 lut 2016


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Hej Madziulek
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies