Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Hanusi - kolejny sezon

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Hanusi - kolejny sezon

zbigniew_gazda 13:34, 20 wrz 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Haniu wcale nie zabłąkałem a wlazłem tu celowo. U nas zaczyna padać deszczyk którego tak brakuje ostatnio. Bari dzisiaj zasiadł na przednim siedzeniu i z panem pojechał do szczepienia. Troszkę bolało ale co tam. Pozdrawiam łykendowo.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hanka_andrus 14:45, 20 wrz 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zacznę od tyłu. Zwykłe donice nie nadająsię do sadzenia cebulowych. Nie mają dużych odpływów na wodę, a wiadomo, jesienią woda leci i leci. Jakbyś chciała te duże donice wykorzystać, to musiałabyś dno mocno podziurawić, na całej powierzchni. A i z boku kilka otworów by się przydało. Ale ja bym te duże donice zostawiła. Miałabym na jakieś kwiaty jednoroczne - na przykład dalie.
Czasami są takie donice z siateczką na dnie, te nadają się. Koszyki nie są drogie.

Wczoraj na bylinowej rabacie robiłam, i zaglądałam pod tulipany, które zostały w gruncie. U mnie jeszcze nie mają korzonków. Jak wiesz gdzie je miałaś wsadzone, wykopuj, Dadzą radę, nawet i z korzonkami, poradzą. Ja wiosną i kwitnące przesadzałam.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 14:50, 20 wrz 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
zbigniew_gazda napisał(a)
Haniu wcale nie zabłąkałem a wlazłem tu celowo. U nas zaczyna padać deszczyk którego tak brakuje ostatnio. Bari dzisiaj zasiadł na przednim siedzeniu i z panem pojechał do szczepienia. Troszkę bolało ale co tam. Pozdrawiam łykendowo.


Miło, że razem z Barim kurs i do mnie zrobiłeś. Ja swojego pupila szczepię w marcu. Tak, jakoś mu się ułożyło, bo on grudniowy chłopak jest.

Zaglądałam o Ciebie, ale tyle tam ochów i achów, nie chciałam swoich dokładać, bo byś nie zdzierżył.
A po tym kursie łykniesz co do obiadu?
U mnie jakaś nastojka typu "ratatuj" się klaruje, ale zanim do użytku będzie.... to może jej nie zdegustują?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Ewkakonewka 16:33, 20 wrz 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Wpadam się przywitać
Przy okazji sama skorzystam z intstrukcji obsługi lubczyka
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
hanka_andrus 17:19, 20 wrz 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ewuniu, o lubczyku czytałaś? Nie muszę siępowtarzać?
No to świetnie. Lecę zobaczyć, co u ciebie do skopania, oprócz tyłka?
hi, hi,hi,

Nie, nie, po tyłeczku nie skopię, nie mam powodów.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Ewkakonewka 17:23, 20 wrz 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
HEHEHE, a to jaka
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
igacz3 18:24, 20 wrz 2014

Dołączył: 07 mar 2013
Posty: 98
hanka_andrus napisał(a)
Lubczyk to bylina długowieczna. Możesz przesadzić z dużą ilością ziemi,bo ma długi korzeń i w taki głęboki dołek wsadzić na poziom jak rósł do tej pory. Aktualnie już mu pewnie liście zamierają, powinien przeżyć.


Ok, dzieki, właśnie jest po deszczu wiec idę działać z lubczykiem.
____________________
jola54 19:59, 20 wrz 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Dziękuję Haniu, o to mi właśnie chodziło, bo tam gdzie są teraz te cebulki tulipanów jakieś klepisko się zrobiło i rośnie trochę chwastów, a ja boję się motyczką działać, żeby nie uszkodzić cebul. Ja w koszyczki sadziłam,teraz będę je znowu wysadzać do koszyczków.A z przenośnymi donicami sobie odpuszczę, wszystkie będą w koszyczkach,bo są nornice, chociaż dookoła działki jest 11 kotów sąsiadów, w tym jeden mojej mamy
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
Kasiek 20:00, 20 wrz 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Przeczytalam o morderstwie, lubczyku ktorego mam i uwielbiam, i naladowalam akumulatory...U Ciebie Haniu zawsze tak swojsko, tak serdecznie...dziekuje Ci za to

____________________
Bawarka
Milka 20:28, 20 wrz 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Haniu, jak te gniazda rozpoznać?
Koper w roli celebryta, jest the best
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies