Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Anita1978 17:30, 19 lut 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Ja na niższe piętro to dałabym jakieś kwiaty- jednoroczne, co roku będziesz mogła zmieniać koncepcję i kolorystykę! Tylko nie żurawki, one takie smutne są...dobre byłyby goździki takie jak miałaś w tamtym roku, albo jak nie jednoroczne to może niskie liliowce? Ja bym dała coś kwitnącego, dla rozweselenia! Można tez wcisnąć jakieś wysokie róże wielkokwiatowa obok miskantów, będzie pięknie! Ogólnie kwiaty Małgosiu!!!
A te hortensje to jakie- Limki czy Vanilla Fraise?
____________________
ogródek Anity
polinka 17:53, 19 lut 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
U mnie dziewczyny radzą coś zimozielonego Hortki i miskanty na wiosnę wycinasz i jest łyso. Żurawki jak nie ma ostrej zimy zdobią cały czas, moje na dzień dzisiejszy wyglądają jak na jesień zeszłego roku Jak nie żurawki to może obwódka z bukszpanu lub kule?
Mam u siebie z wczoraj projekt, hortki, miskanty, bukszpan i carexy biało-zielone. Zapraszam
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 17:53, 19 lut 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Dubelek Macham wiosennie
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Bogdzia 09:29, 20 lut 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Margarete napisał(a)


Ciesze sie że smakowało Bozenko !
A przepis skad wziełaś bo ja wysłałam go do Krysi na jej prosbę a potem wsadziłam go do naszej ogrodowiskowej kuchni, skoro Ogrodowisku samkwało...


Małgosiu przeciez słyszałam jak mówiłaś jak robisz. Zresztą ja szpinak bardzo lubie i często robię choc raczej ze swieżego i sama mrożę , zamiast sera wolę dac z 5-6 jajek , ale jeden i drugi dobry. ja zrobiłam własnie z jajkami a bez sera.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 12:10, 20 lut 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Macham łąpkami.... i lecę dalej..
Szpianku nie lubię, ale kupiłam nasionka... synowa lubi Wtedy będę szperać za przepisem...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Margarete 16:02, 20 lut 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Mala_Mi napisał(a)
Macham łąpkami.... i lecę dalej..
Szpianku nie lubię, ale kupiłam nasionka... synowa lubi Wtedy będę szperać za przepisem...

Odmachuje i pozdrawiam !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 16:02, 20 lut 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Bogdzia napisał(a)


Małgosiu przeciez słyszałam jak mówiłaś jak robisz. Zresztą ja szpinak bardzo lubie i często robię choc raczej ze swieżego i sama mrożę , zamiast sera wolę dac z 5-6 jajek , ale jeden i drugi dobry. ja zrobiłam własnie z jajkami a bez sera.

Jesli smakował bez sera.......to dlaczego nie. Pozdrawiam !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 16:06, 20 lut 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Anita1978 napisał(a)
Ja na niższe piętro to dałabym jakieś kwiaty- jednoroczne, co roku będziesz mogła zmieniać koncepcję i kolorystykę! Tylko nie żurawki, one takie smutne są...dobre byłyby goździki takie jak miałaś w tamtym roku, albo jak nie jednoroczne to może niskie liliowce? Ja bym dała coś kwitnącego, dla rozweselenia! Można tez wcisnąć jakieś wysokie róże wielkokwiatowa obok miskantów, będzie pięknie! Ogólnie kwiaty Małgosiu!!!
A te hortensje to jakie- Limki czy Vanilla Fraise?

Vanilla Fraise posadziłam.

Róz tam nie bede dokładac bo w planach rózanka po srodku w reprezentacyjnym miejscu.
Liliowce mam w tym samym że sie tak wyraże pasie rabaty ale wczesniej, bliżej domu i tarasu. Tam wsadziłam liliowce od Bożenki i od Karoliny oraz dopełniłam jezówkami. Chciałbym mieć taka bardziej "angielską rabate", bede jeszcze uzupełniac bylinami i jednorocznymi.
Do hortek dodam na pewno trawy + coś........cały czas mysle....


____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 16:12, 20 lut 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
polinka napisał(a)
U mnie dziewczyny radzą coś zimozielonego Hortki i miskanty na wiosnę wycinasz i jest łyso. Żurawki jak nie ma ostrej zimy zdobią cały czas, moje na dzień dzisiejszy wyglądają jak na jesień zeszłego roku Jak nie żurawki to może obwódka z bukszpanu lub kule?
Mam u siebie z wczoraj projekt, hortki, miskanty, bukszpan i carexy biało-zielone. Zapraszam


Kule z bukszpanu zaplanowałam na rabacie po prawo, na żwirku a poza tym obwódke z bukszpanu z kolei chciałam dac na różance, wiec nie wiem czy z tym bukszpanem tam tez sie jeszcze "pchac".
Ten fragment rabaty jest troche schowany za wielkim, szerokim świerkiem wiec z okien ani z tarasu nie widze go zimą, a to przemawia za zurawkami bo zima i wczesna wiosna nie bede go oglądac i to że "łysy" nie bedzie mi przeszkadzac az tak bardzo . Dopiero jak wiosna sie zacznie na dobre, tak ze spędza sie czas w ogrodzie to bede oglądac ten fragment ogrodu.
Raczej mysłałam o rabacie w takim charakterze jak u Any, (wkleje jej rabate) a u niej sa przed hortkami wyższe rozchodniki a niższe pietro to zurawki, z boku ma miskanty gralicimusy, moze tak to zaaranzuje jak tu :

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 21:29, 20 lut 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
To u góry to widok mojej inspiracji ........a oto moja rabata. która wymaga dopracowania - fotki robione jesienią przed i w trakcie sadzenia szpaleru hortensji (posadzonych nie sfotografowałam)
Widac zdejmowanie darni, przygotowywanie podłoża, dopasowywanie roslin itd




____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies