Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Margarete 12:16, 07 lis 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
I spojrzenie z szerszej perspektywy.........




Ja wiem że sie powtarzam ale ta moja "żarówa" dziś mnie zachwyca jednak najbardziej...
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 12:17, 07 lis 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
popcarol napisał(a)
fajnie pozdrawiam!

Ja tez pozdrawiam
Miłego wekendu!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 12:19, 07 lis 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Viola napisał(a)
Berberys Green Carpet robi wrażenie. A Twoja modelka po prostu wie, że jest piękna i pragnie się wszystkim pokazać

Witaj Violu!
Dzieki za miły komentarz
Pozdrawiam!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
polinka 12:39, 07 lis 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Żarówa zachwycająca Piękny kolor daje o tej porze roku w ogrodzie...
Małgosiu czy Ty masz posadzony jakiś żywopłot od strony tego bloku?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Margarete 12:45, 07 lis 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
polinka napisał(a)
Żarówa zachwycająca Piękny kolor daje o tej porze roku w ogrodzie...
Małgosiu czy Ty masz posadzony jakiś żywopłot od strony tego bloku?


Oczywiście - od tego zaczełam,przed 6 laty, zanim jeszcze miałam zrobione ogrodzenie po upadku spóldzielni mieszkaniowej i wydzieleniu mojego terenu z uprzedniej wspólnej całości to nie miałam kasy i oddzieliłam sie tylko żywopłotem z ligustra, który mi ze dwa razy przemarzał, i dopiero jak posadziłam rosliny na rabacie które go troche "osłoniły" to zaczyna jako tako ruszac w szerz i w góre, mam nadzieje że za rok może dwa dorówna wzrostem do wysokości siatki........
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 15:15, 07 lis 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Wklejam ku pamieci od Violi bo to ważna informacja :
Toszka napisał(a)
Używam skrzynki do warzyw, bo dla mnie jest to wygodniejsze, lżejsze i ma ten plus że przesiewam bezpośrednio nad i do taczki. Wrzucam sobie widłami do skrzyneczki dwa-trzy "rzuty" i nad taczką ruchami w prawo-lewo przesiewam. W ten sposób nie tylko oddzielam drobną frakcję od grubej, ale także materiał przekompostowany od tego, który jeszcze musi popracować. Jeśli zakopczykuje się rośliny kompostem jeszcze nie przerobionym, a więc pracującym, czyli jeszcze wydzielającym ciepło, to efekt zakopczykowania będzie taki, że kompost będzie grzać podstawę i korzenie, a tym samym pobudzi roślinę do wegetacji.
Kopczykujemy dopiero jak temperatury unormują się na stałym poziomie -5. Teraz jest okres kiedy zimno hartuje rośliny i spowalnia ich procesy życiowe, a więc prowokuje do spoczynku.
Tak samo z osłanianiem roślin.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
malgorzata_s... 16:15, 07 lis 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Ło matulu jaki cudowny ten berberys Cala ta fotka z nim na pierwszym planie cudna Buziaki Gosiu
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Margarete 16:50, 07 lis 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Ło matulu jaki cudowny ten berberys Cala ta fotka z nim na pierwszym planie cudna Buziaki Gosiu

DZieki, mnie tez urzekł jego kolor
Buziaki wzajemnie i życzenia udanego weekendu !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Bogdzia 20:23, 07 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Małgosiu piękne zdjecia a berberys -gwiazda ogrodu. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 20:35, 07 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
No żarówa daje czadu


Napisałaś jak u mnie berberys janiny.. i napisałam, że takiego nie mam... a to ci chodziło o berberys Julianny MOje jeszcze zielone.. i właściwie to tylko pierwszy rok po podasadzeniu złąpały kolor, a tak zawsze zielone, albo szare (wiosną) jak zmarzną.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies