Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

kasja83 19:24, 30 wrz 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
polinka napisał(a)


Ewko, trawami będziesz się odgradzać?

Ja w drugim ogrodzie jako żywopłot posadziłam Gracilimusy i ML. Sąsiadka do mnie mówi-dobrze, że nie zrobiłaś wysokiego żywopłotu to będe mogła zagądać do Ciebie przez płot i obserwować co robisz. To się w kolejnym roku zdziwi

____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
frezja 20:05, 30 wrz 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
polinka napisał(a)


Ewko, trawami będziesz się odgradzać?

Ja w drugim ogrodzie jako żywopłot posadziłam Gracilimusy i ML. Sąsiadka do mnie mówi-dobrze, że nie zrobiłaś wysokiego żywopłotu to będe mogła zagądać do Ciebie przez płot i obserwować co robisz. To się w kolejnym roku zdziwi


Ha,hahaaa dobre...to będzie zaskoczenie. U mnie pewnie też takie zdanie bym usłyszała...musimy metodą małych kroczków
____________________
Ewa - Ogrodowy song
jazzy 20:27, 30 wrz 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
polinka napisał(a)


Za kwitnącego miskanta dziękuję Kocham je tak samo jak róże...

Hehe, moje Twoje gracki nie kwitną, ale chyba bym chciała
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Mary 21:27, 30 wrz 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
polinka napisał(a)
A teraz coś co mnie męczy od pewnego czasu

Pewnie zauważyliście, że z forum odeszło bardzo dużo wartościowych, fantastycznych osób. Ludzi, którzy posiadają ogromną wiedzę, doświadczenie, mądrość życiową. Ogrodników, którzy potrafili pół nocy zarwać aby pomóc w projektowaniu.
Niestety wiele wątków jest już nawet zamkniętych

Pamiętacie jak czekaliśmy aby ktoś pobiegł zrobić zdjęcie innemu ustawieniu doniczek z roślinami na rabacie? Pamiętacie jak nie było wstydem pokazać brzydki zakątek ogrodu? Dzisiaj wiekszość pokazuje tylko i wyłącznie ładne miejsca, wypielęgnowane, wyczyszczone...
Nakręcamy się wszyscy na jeszcze lepsze, jeszcze ładniejsze, najlepiej aby nikt tego na forum nie powielił Nowe osoby boją się rejestrować na forum, pokazywać swoje "niemodne" ogrody w obawie przed brakiem pomocy. Tak naprawdę to tylko i wyłącznie jest kilka osób, które pomagają "młodym"...Czy większość z nas jest tutaj tylko aby chwalić się swoimi ogrodami?

Nie sądzicie, że od pewnego czasu wkręciliśmy się w jakiś pęd do coraz to bardziej czegoś oryginalnego i przestaje nas cieszyć to co mamy we własnych ogrodach? Nie potrafimy się cieszyć z tego co mamy, nie doceniamy swojej pracy?

Kochani, proszę nie odbierajcie tego osobiście. Pisząc to nie miałam nikogo konkretnego na myśli.
Temat męczy mnie już od jakiegoś czasu a dzisiejsze posty na forum sprowokowały do poruszenia tematu. Poznałam tutaj wiele fantastycznych osób i naprawdę nie chciałabym kolejnych zniknięć


Polinko,

Przeczytałam ten wpis i myślę nad nim. Rzeczywiście w "młodych" wątkach pojawia się tylko kilka osób.
Zastanawia mnie to, co napisałaś o wkręcaniu się w pęd i o zamykaniu wątków. Czyli wkręcamy się w pęd albo nie chcemy pędu, więc zamykamy wątek. W ten sposób to widzisz?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
nawigatorka 21:34, 30 wrz 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Też myślę nad tym co napisalas od kilku godzin...
A nie myślisz że taki trend pokazywania tego co ladne się lansuje od podstaw...jak roślina chora to wywalam,jak trawnik brzydki to wymieniam,jak mnie naśladują to zmienić wszystko u siebie...

Myślę że wiele osób nie pomaga też z zupełnie innego wzgledu- obawy że się do tego nie nadają,że przyjaldzie przecież mądrzejszy to po co ja mam się odzywać...

Wiele wątków jest zamkniętych pewnie i dlatego ze personalne uwagi do tego doprowadziły.smutne
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Madzenka 21:54, 30 wrz 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
A ja nie wiem o co chodzi, może nie chcę?
To tylko wirtualny świat, byc moze zbyt duzo od niego oczekujemy . Ci których lubię i poznałam są albo tu albo w innym miejscu....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Juzia 22:29, 30 wrz 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38689
polinka napisał(a)
A teraz coś co mnie męczy od pewnego czasu

Pewnie zauważyliście, że z forum odeszło bardzo dużo wartościowych, fantastycznych osób. Ludzi, którzy posiadają ogromną wiedzę, doświadczenie, mądrość życiową. Ogrodników, którzy potrafili pół nocy zarwać aby pomóc w projektowaniu.
Niestety wiele wątków jest już nawet zamkniętych

Pamiętacie jak czekaliśmy aby ktoś pobiegł zrobić zdjęcie innemu ustawieniu doniczek z roślinami na rabacie? Pamiętacie jak nie było wstydem pokazać brzydki zakątek ogrodu? Dzisiaj wiekszość pokazuje tylko i wyłącznie ładne miejsca, wypielęgnowane, wyczyszczone...
Nakręcamy się wszyscy na jeszcze lepsze, jeszcze ładniejsze, najlepiej aby nikt tego na forum nie powielił Nowe osoby boją się rejestrować na forum, pokazywać swoje "niemodne" ogrody w obawie przed brakiem pomocy. Tak naprawdę to tylko i wyłącznie jest kilka osób, które pomagają "młodym"...Czy większość z nas jest tutaj tylko aby chwalić się swoimi ogrodami?

Nie sądzicie, że od pewnego czasu wkręciliśmy się w jakiś pęd do coraz to bardziej czegoś oryginalnego i przestaje nas cieszyć to co mamy we własnych ogrodach? Nie potrafimy się cieszyć z tego co mamy, nie doceniamy swojej pracy?

Kochani, proszę nie odbierajcie tego osobiście. Pisząc to nie miałam nikogo konkretnego na myśli.
Temat męczy mnie już od jakiegoś czasu a dzisiejsze posty na forum sprowokowały do poruszenia tematu. Poznałam tutaj wiele fantastycznych osób i naprawdę nie chciałabym kolejnych zniknięć


Chyba się już domyśliłaś, że czuję podobnie?

Może jednak za dużo kawiarenki, a za mało ogrodów w tych naszych wątkach.... i się trochę rozleniwiliśmy w pomaganiu???

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Moniq 22:45, 30 wrz 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2294
polinka napisał(a)


Moniko, przed Red Baronem jest Ice Dance a bukszpany w donicach miałam już w tamtym roku i na trzy jeden nie przeżył.Na szczęście w mojej okolicy bukszpany kupuję po 10 zł za ładny krzaczek to mogę wymieniać


To faktycznie nie ma sie co zastanawiać.
Zachwycają w donicach.
____________________
beskidzkie marzenie
Nett 22:58, 30 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Polinko masz dużo racji w tym co piszesz. I każdy kto odpowiada na Twojego maila też ma rację, bo mówi jak to wygląda z jego strony.
Może ja powiem jak to wygląda ze strony tych szukających pomocy, początkujących. Gdy założyłam wątek w Naszych ogrodach nikt się nie odezwał czy jest źle , czy dobrze, co zmienić itp. Nie mi oceniać z czego to wynika, ale nie było żadnej podpowiedzi. Po prostu ogród nie zachwycał, więc nikt się nie odzywał. Bo tylko te zachwycające się komentuje, bo nikt nie chce urazić właściciela i jest to poniekąd zrozumiałe. Tylko trzeba samemu na to wpaść. Ale masz rację, wstydziłam się pokazać te najgorsze fragmenty, choć właśnie do nich najbardziej potrzebowałam pomocy. Absurdalne, prawda?
Gdy poprosiłam Danusię o przeniesienie wątku do Projektowania, coś zaczęło się dziać, ale tak jak pisze Marysia- tylko kilka osób pomaga, angażuje się, ale czasem nie jest w stanie "obsłużyć" kilku wątków na raz. Natomiast garstka osób, naprawde garstka z "Naszych ogródów" się tam udziela. I trochę przykro, bo to ludzie, którzy przeszli przez to samo, znają rozterki od podstaw i mają doświadczenie co do poszczególnych roślin, więc najwięcej mogliby pomóc.
Aczkolwiek wiadomo, nikt nikgo nie zmusza, nie ma przymusu pomagania. To wola każdego z nas. Ech, rozpisałam się, a chyba nic z tego nie wynika...
Dobranoc Kochani.

____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Iwk4 23:12, 30 wrz 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
polinka napisał(a)


Gracki mają 230cm. Na temat traw juz się nie wypowiadam Jest dużo bardzo podobnych miskantów do Gracilimusów.

To prawda. Już w zeszłym roku się zdziwiłam, że gracki u niektórych kwitną. Tęsknię do zeszłorocznych. Prawdziwych.
Oby do wiosny
Polinko, ślicznie u ciebie.

Troszkę nie rozumiem o twoim drugim ogrodzie. Daleko jest?
Zakładam, że ma inną funkcję niż pierwszy
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies