Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

beta 13:15, 30 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
polinka napisał(a)


Oooo super!! Betka one są takie wściekle czerwone??

Jakby je tak ostro ciąć, nawet co trzy tygodnie??


męcz, męcz...lubię to

Polinko, co do berberysów to wg mnie właśnie najbardziej świecą te nowe przyrosty....kolorem na pewno odbiegają w bardziej wyrazisty pomarańcz niż red pillar...i trzymają pion....

może dziś mi się uda zrobić zdjęcie w pełnym słońcu to zobaczysz....

i tez chciałam pisać, ze byłaby fajna kontynuacja do tego red barona

a powiedz jeszcze czy tam słonecznie?...bo one inaczej się trochę wybarwiają na pełnym słońcu inaczej w cieniu...tzn. w cieniu nie są takie żarowiaste


a co do tras rowerowych w naszej okolicy to jakby co możemy cos polecić
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Kuba 13:24, 30 cze 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
ja też myślę że dobrze myślisz
zawilce... hmmm, nie wiem co Paulina na to ale mnie się ten pomysł podoba (już kombinuję przy okazji gdzie sobie wcisnąć)
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Tess 13:31, 30 cze 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Z beberysem będzie pięknie.
Choć ja uwielbiam tez zawilce

Pieknie komponujesz rabaty.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Juzia 13:43, 30 cze 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38676
Ale czadowo już masz!

Jestem za berberysami

Buziak!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
nawigatorka 15:22, 30 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Berberysy będą na pewno super ale mi się podobają tylko zielone rabaty. Zawilce to dobry pomysł-tez posadziłam w tym roku białe zawilce z Ml na tle cisów-jeszcze małe ale kiedyś będzie czad
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
MirellaB 15:45, 30 cze 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
polinka napisał(a)


Mirelka a jakby zrobić taką rzeczkę z tego Barona pomiędzy tymi iglakami?
Masz gdzieś u siebie zdjęcie tej nowej rabatki?
Wieczorem mogę wrzucić kilka inspirek z pinteresta z Red Baronem.

No też się zastanawiam, ale raczej rzeczka, fale nie, bo rabata będzie prostokątna, więc chyba proste linie by musiały być. Tylko nie bardzo mam miejsce na takie coś. Tak myślałam, że może 4 rzędy po 3 sztuki? Tylko gdzie je zmieścić.
Rabatę igiełkowa mam na wątku str.156, tylko bez traw, bo ciągle przestawiam, rozstawiam i wariuję

Nooooooo wstaw jakieś inspiracje, bo ja nie umie tego szukać
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 15:51, 30 cze 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
polinka napisał(a)


ML kupowałam w kwietniu albo na początku maja.

Ale to chyba duże musiałaś już kupić, bo ja kupowałam w maju i mam 5 źdźbeł
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
polinka 20:51, 30 cze 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Milka napisał(a)


U mnie bez problemu, ale nic nie doradzę, bo nic nie robię


Irenka u Ciebie to wszystkie rośliny fenomenalnie rosną więc ML mnie nie zaskoczył
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 20:56, 30 cze 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Zielona napisał(a)
Dobrze myślisz. Bardzo dobrze!

PS Nie chcesz między ML wsadzić zawilców na jesień?
/wiem, wiem... minimal.... ale może choć szpaler białych.../


Ufff, dzięki za potwierdzenie, że dobrze myślę

Jakiś czas temu Ewka rozmyślała nad kolorem do swojego ogródka i iskierka zaczęłam się tlić w mojej głowie...Jak rozpali się ognisko to może i będą zawilce Siedzą jeszcze w mojej głowie jeżówki ale chciałabym w tym roku oswoić się z ogrodem i odpowiedzieć sobie na pytanie czy dobrze mi z tym minimalizmem czy jednak potrzebuję troszkę więcej buszu?

____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Jagodaa 21:01, 30 cze 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Podoba mi sie pomysł z berberysami. Mimo, ze zawilce bardzo mi sie podobają i sama je mam, to w tym momencie jakoś nie przemawiają do mnie w tamtym miejscu.

Ja szczerze mówiąc zastanowiłabym sie nad powtórka Red Barona, jeśli ma być minimalistycznie. Ślicznie u Ciebie wyglada i w ogóle cała ta rabata bardzo mi sie podoba. Wiele godzin myślenia zimowego nie poszło na marne .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies