Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 19:55, 29 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może być kamyk, ale nie biały, szary powinien być albo antracytowy.

Krwistego? nie wiem. wrzosiec krwisty Erica odmiana 'Rubinteppich' , już tam Ci radziłam, ale on potrzebuje kwaśnej próchnicy do podsypania w dołki. trochę nie pasuje wymaganiami.

Iglaki lekko kwaśne, buk lekko kwaśne. Reszta obojętne, wrzosiec - kwaśne podłoże.

Nie mam innego pomysła na krwiste, no to czarne zrób.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beata_kulesza 20:00, 29 lis 2013


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Czy kamyk antracytowy to taki kremowy ?
A co oprócz jeszcze tego wrzośca by mogło pasować? I jak się go ewentualnie pielęgnuje?
____________________
Beti - Ogród Beaty
Gardenarium 20:01, 29 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ciemnoszary, prawie czarny.

Wrzoścowi kwaśną glebę.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1109-wrzosce-erica
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beata_kulesza 20:11, 29 lis 2013


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
a czym innym zastąpić te wrzośce? Sorki że tak Cię męczę ale jeśli chodzi o wrzosy i wrzośce to mam złe doświadczenie miałam kiedyś chyba z 80 szt. i jak się choroba wpakowała (mączniak) tak wszystko poszło. Dlatego wolała bym coś bezproblemowego
____________________
Beti - Ogród Beaty
Gardenarium 21:47, 29 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wrzośce nie chorują na mączniaka. chyba raczej pleśń się wdała.Ale one są bezproblemowe. Polecam.
Dąbrówka rozłogowa choruje na mączniaka, jest niska i bordowa, ale nie polecam, a wrzośce owszem. Na pewno źle zdiagnozowałaś chorobę i to nie mączniak, bo wrzośce mają takie malutkie "igiełki", a gdzież by tam mączniak był?

Napisałam czym zastąpić, poczytaj pod numerem pod rysunkiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beata_kulesza 09:00, 30 lis 2013


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Mam jeszcze pytanko czy skoro kwitną wiosną, to czy po przekwitnięciu też się je przycina?
____________________
Beti - Ogród Beaty
J_MS 10:51, 30 lis 2013

Dołączył: 24 lis 2013
Posty: 74
Fajny projekt dla Beaty. Bardzo mi się podoba berberys 'Admiration. A czy to mozna formować na kule na pniu czy nie urośnie i lepiej Emerald'n Gold?
____________________
Joanna
Sonka 11:55, 30 lis 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2265
Zaznaczam , bo skorzystam, pozdrawiam
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Gardenarium 12:35, 30 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
beata_kulesza napisał(a)
Mam jeszcze pytanko czy skoro kwitną wiosną, to czy po przekwitnięciu też się je przycina?


Można nie przycinać, a można przycinać, jak sobie życzysz. One lepiej się sprawują niż wrzosy, wrzosy musisz ciąć, a wrzośce niekoniecznie.

Trzmielinę kupuje się szczepioną na pniu, sama tak nie wyrośnie.

Berberys 'Admiration' jest kulisty, a szczepionych nie ma. Widziałam drzewka berberysowe ale nie szczepione, tylko tak prowadzone. Także przy 'Admiration' trzeba liczyć na kulkę przy ziemi a nie na wysokości.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:41, 30 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Berberys latem --------------------------------------------------------------- Trzmielina





Korale zimą



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies