Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

agam 14:42, 30 lis 2013


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Fajne projekty. Zaznaczam, może skorzystam co nieco?
Pozdrawiam
____________________
Aga i Ogródek Agam
beata_kulesza 16:48, 30 lis 2013


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Dziękuję Danuś za cenne rady i wskazówki.Jesteś WIELKA






____________________
Beti - Ogród Beaty
inag 15:59, 06 gru 2013


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Witam!
To znowu ja (Niedługo zostanę stąd usunięta - liczę się z tym)
Jeżeli jednak zechcielibyście mi pomóc jeszcze raz to będę wdzięczna tak samo jak za poprzednie rady, z których skorzystałam w 100% . Niektóre zostały już w życie wcielone a inne zostaną wiosną

Mam problem z tą rabatą pod sosną. Nie wiem co tam umieścić... Na razie są tam różne gatunki żurawek, ale to chyba nie pasuje do tego miejsca, ani do sosny... Mam jakieś koncepcję ale chciałabym usłyszeć Wasze zdanie...
1 myśl - to posadzić tam same rozplenice i te rozchodniki olbrzymie, o których pisałam wcześniej (+ może jeszcze miskant gracillimus?)
2 myśl - może same trawy przewieszające się przez to podwyższenie? Tylko jakie?
3 myśl - miskanty i hortensje limelight, ale ten zestaw chcę umieścić pod żywotnikami. będą tam miały fajne tło. Nie wiem czy warto to dublować skoro te miejsca są obok siebie?
4 myśl - No właśnie... Może coś podsuniecie co by tam pasowało, i jak to skomponować?

To centralne miejsce ogrodu i BARDZO mi zależy by robiło wrażenie... Dlatego też tak bardzo liczę na opinie...
(zdjęcie jest jeszcze sprzed cięcia sosny)

A to już "po"



____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Gardenarium 16:02, 06 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z tego akurat powodu nikt z forum nie usuwa Masz prawo tutaj pytać
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
inag 16:03, 06 gru 2013


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Ale w takim natężeniu?
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
akanta 16:15, 06 gru 2013


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
inag napisał(a)
Witam!
To znowu ja (Niedługo zostanę stąd usunięta - liczę się z tym)
Jeżeli jednak zechcielibyście mi pomóc jeszcze raz to będę wdzięczna tak samo jak za poprzednie rady, z których skorzystałam w 100% . Niektóre zostały już w życie wcielone a inne zostaną wiosną

Mam problem z tą rabatą pod sosną. Nie wiem co tam umieścić... Na razie są tam różne gatunki żurawek, ale to chyba nie pasuje do tego miejsca, ani do sosny... Mam jakieś koncepcję ale chciałabym usłyszeć Wasze zdanie...
1 myśl - to posadzić tam same rozplenice i te rozchodniki olbrzymie, o których pisałam wcześniej (+ może jeszcze miskant gracillimus?)
2 myśl - może same trawy przewieszające się przez to podwyższenie? Tylko jakie?
3 myśl - miskanty i hortensje limelight, ale ten zestaw chcę umieścić pod żywotnikami. będą tam miały fajne tło. Nie wiem czy warto to dublować skoro te miejsca są obok siebie?
4 myśl - No właśnie... Może coś podsuniecie co by tam pasowało, i jak to skomponować?

To centralne miejsce ogrodu i BARDZO mi zależy by robiło wrażenie... Dlatego też tak bardzo liczę na opinie...
(zdjęcie jest jeszcze sprzed cięcia sosny)

A to już "po"





Lubię takie naturalne formy drzew.Posadziłabym tam hortensje pnącą ew.bluszcz zimozielony ,powojniki no i raczej coś niższego na dole w jednolitym kolorze.A na brzegu zwieszające się gałązki może trzmieliny?Max trzy rodzaje roślinek.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
inag 16:21, 06 gru 2013


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
O hortensji pnącej nie pomyślałam...
I też chcę zminimalizować ilość gatunków. To będzie chyba dobry pomysł, bo teraz jest tam duży bałagan...
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Toszka 22:27, 06 gru 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ale dla hortensji będzie tam za sucho - podwyższenie + duża sosna. Dodatkowo odmiana hortensji pnącej ma zwyczaj zadarniać podłoże.
Dla powojników jest tam zapewne zbyt kwaśno.
Szkoda, że sosnę tak wysoko podkasaliście. Można ją wyprofilować i utrzymać w formie niwaki (ogrodowe bonsai). Poniżej wrzosy, wrzośce, stipy i kilka sosen varella.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
inag 22:49, 06 gru 2013


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Tam jest nawadnianie więc na suszę rośliny nie będą narzekać. To nie problem. Sosna wody też nie będzie wyciągać, bo jej korzenie są pod samą warstwą ziemi i na tym usypane zostały "górki"więc korzeni w tych nasypach nie ma.
Gleba tez nie jest kwaśna. Jest tam ziemia ogrodowa zmieszana z kompostem. (Powinnam to napisać wcześniej...)
No a co do takiego wysokiego podkrzesania jej to niestety nie mieliśmy wyboru... Te dolne gałęzie po pierwsze były suchymi, szpecącymi badylami (niestety nie mam zdjęcia jak to wygladało zanim powstał dom) a po drugie zostały połamane w trakcie prac budowlanych;-(
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
margareta 20:19, 17 gru 2013


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 13
Sosna wyglada trochę jak bonsai, może spróbuj stylu wschodnim, obsyp całość białym grubym żwirem, a brzegi obsadż czarną, lub żółtą niską trawą. To moja nieśmiała propozycja.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies