Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

inag 19:32, 18 gru 2013


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Witam! O tym nie pomyslalam, a powinnam... niezly pomysl godny rozwazenia. Dzieki
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Gardenarium 15:27, 20 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poddaję poprawkę, żwir biały będzie nie za dobry, za duży kontrast, lepszy będzie szary.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
inag 17:28, 21 gru 2013


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
szary akurat mam wiec tym lepiej...
Pozdrowienia!!!
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Kuba 08:24, 27 gru 2013


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Witam. Mam pytanie, jak można zasłonić siatkę z widokiem na nieużytek



Widok taki mam z tarasu na całej długości ogrodzenia od strony zachodniej. Ok. 3 metry od tej granicy biegnie rów melioracyjny, który często jest suchy. Jego zagospodarowanie również mnie męczy- ponieważ rozważam czy obsadzić go tylko roślinami okrywowymi- 1-2 gatunki, czy obsadzić go wieloma gatunkami roślin- tzn trawy, byliny, iglaki.
Na siatkę natomiast myślałam żeby puścić pnącze- zależy mi aby nie zabierać za wiele tego pasa ziemi np. sadząc drzewa, ponieważ docelowo chciałabym żeby rosły tam krzewy owocowe, poza tym powyżej siatki jest widok na dość ładny zagajnik- tym bardziej zależy mi aby się te widoki dobrze się ze sobą skomponowały
Drzewa ze srodka rowu będę starała się usunąć- na razie nie mam zgody.
Będę wdzięczna za wszystkie sugestie.
Pozdrawiam Ogrodowisko- maniaków
Kuba (ta)
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Gardenarium 11:03, 27 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na tle siatki posadź żywopłot strzyżony z buka, będzie wyglądał naturalnie, czerwony albo zielony. Może też być grab.

Takie widoki w Anglii zasłaniają właśnie bukiem

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/368-sadzenie-zywoplotow-lisciastych-z-nagimi-korzeniami

Pnącze odradzam, będzie tylko na wysokość siatki, zimą zgubi liście (no chyba że bluszcz). ale nade wszystko polecam buk.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/243-lisciaste-zywoploty-szpalery-i-tunele

Jak obsadzić ten rów znajdziesz tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2861-naturalny-strumien-ciek-wodny-row-w-ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kuba 16:37, 27 gru 2013


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Witam. Dziękuję za wskazówki. Muszę przemyśleć sprawę buka. Jak daleko od siatki muszę go posadzić i ile taki żywopłot zajmie miejsca? Wcześniej rozważałam pnącza z takich powodów: żeby zajmował mało miejsca, był odrobinę przezierny (żeby było widać ew. intruzów no i sarenki które podchodzą pod siatkę), ale żywopłot bukowy jest bardziej elegancki. Ale jak na takim tle wypadną krzewy malin? Same znaki zapytania,,,
Inspiracje dotyczące zagospodarowania rowu studiowałam już dawno, szczególnie zdjęcia Tamaryszka, Jej strumyk przeanalizowałam co do centymetra. Mój "strumyk" jest przeważnie suchy, jest wąski i dość głęboki, przez co ma strome zbocza. Od strony tarasu widoczny jest praktycznie tylko jeden brzeg- ten od strony ogrodzenia.
Jeszcze raz dziękuję za porady
Kuba (ta)
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
elzbieta_g 13:39, 30 gru 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
może tutaj mi ktoś podpowie ( będę niezmiernie wdzięczna ) co mogłabym posadzić wzdłuż tej ścieżki, myślałam o niskich trawkach, różach i lawendzie lub wrzoścach jest to strona gdzie słońce praży cały dzień


a to cały ten pusty kawałek



http://www.ogrodowisko.pl/watek/3815-ogrod-eli?page=74
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
Gardenarium 14:02, 30 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wg mnie za dużo tutaj się dzieje , Różne palisady kolorowe żwirki, gdzieś dalej całkiem inna nawierzchnia. Łuk nie pasuje na tej wysepce, łuk powinien coś podkreślać, jakieś przejście do innej części ogrodu, a tutaj jest na środku Potem głazy, też niepotrzebnie. Radzę z dobrego serca, nie żeby krytykować

Ten trawnik powinien być w ogóle bez wysepki. Na trawniku możesz posadzić ładny, ciekawy w formie okaz drzewa, np szczepiony miłorząb, ciekawy okaz buka, parasol jakiś albo pienny egzemplarz.

Wzdłuż ścieżki może być lawenda z różami, ale jednakowymi lub co najwyżej dwie, które się uzupełniają (np. lawenda, białe i żółte róże, albo lawenda i różowe ciemne i różowe jasne róże), obwódka z bukszpanu, ale to co tutaj zrobisz powinno pasować do reszty ogrodu, a trudno doradzać gdy nie wiadomo, co jest w dalszej części ogrodu.

Wysepkę zlikwiduj, nie pasuje tutaj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:06, 30 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czy to jest ta ścieżka? Moim zdaniem jest zupełnie niepotrzebna, bo szatkuje ogród na kawałki i jest wykonana z innego materiału niż reszta.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
elzbieta_g 14:23, 30 gru 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
tak to ten fragment właśnie szukałam tego zdjęcia
cały mój ogród jest taki mix max, zdaję sobie z tego sprawę, postaram się go trochę zmienić z pomocą forum i Twoją Danusiu
wysepka do likwidacji, nie ma problemu podoba mi się drzewo szczepione i róże z lawendą

dziękuje z pomoc

tu widok całości
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies