Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 14:45, 30 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wg mnie zlikwiduj wysepkę i łuk, w oddaleniu od rogu posadź miłorzęba szczepionego Pendula, pod ścianami hortensje bukietowe i nic już w zasadzie nie potyrzeba. Do grilla doklej rabatkę.
Ściezkę zlikwiduj

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
elzbieta_g 15:28, 30 gru 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
cudny projekt łuk i wysepka na100% do likwidacji, gorzej ze ścieżką bo na betonie konkretnym boję się o hortensje bo tam patelnia niesamowita chyba ,że drzewko troszkę zacieni ale on w rogu to nie za bardzo chyba
po 100-kroć dziękuje
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
Gardenarium 11:29, 02 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Hortensje wytrzymają pod warunkiem dolewania go. A jeśli nie hortensje to berberysy jakieś ładne, delikatne w wyglądzie odmiany, ale hortensje ładniejsze i bardzieeej ozdobne, długo kwitną.

Na patelni dobrze udadzą się budleje, ale zasychające kwiatostany szpecą i ten krzew nie zdobył mimo wielu zalet mojego uznania.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kanutka 16:13, 03 sty 2014


Dołączył: 04 lis 2013
Posty: 37
Witam serdecznie. Mam problem z moją małą rabatą-łezką przed domem. Jest ona od strony południowej, czyli słońce od rana praktycznie do wieczora.
Rosną na niej 2 żywotniki danica, 3 różne odmiany funkii (niestety nie wiem jakie, ale rosną tu jak szalone), Trzmielina Fortunea 'Emeralden Gold' (pod samą ścianą) i jeszcze jakieś 3 byliny, i rośliny cebulowe: szafirki, tulipany i narcyze.
Teraz wygląda tak (niestety nie mam zdjęcia z lata):

A tu 3 lata temu zaraz po posadzeniu:


Proszę o pomoc w jej uporządkowaniu, chciałabym żeby w końcu ładnie wygladała. Jak narazie jest tam wszystkiego pełno
____________________
Zuza 22:19, 03 sty 2014


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
ja bym tu na pewno widziała dwa albo i trzy drzewka na pniu- najlepiej kulki. Pewnie dorzuciałabym na brzegach rabatki wrzosy lub wrzośce skoro słońce cały dzień to będą się tu dobrze czuły pod warunkiem, że dasz im kwaśnej ziemi. Nie masz lepszego zdjęcia bo na tym słabo widać?
Resztę pewnie doradzą bardziej doświadczeni ogrodnicy. Pozdrawiam!
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
Gardenarium 13:21, 04 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

1. miłorząb Pendula albo dowolne ładne drzewko o interesującej i dość dużej koronie
2. Thuja 'Danica' przesadzona 3 szt
3. Heuchera 'Berry Smoothie' - 9 - 15 szt
4. Inna zurawka np. żółta
5. Erica 'Rubinteppich' 11 szt
6. Platycladus orientalis 'Aurea Nana' 2 szt lub 3 szt jeśli się zmieści
7. Festuca glauca lub coś kontrastującego do żóltej tui. Inne trawki, inne wrzośce, inne żurawki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:36, 04 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


1. Kuliste lub inne ładne drzewko wysokość korony od dołu 150 cm (mozna je dać w miejsce 2 pośrodku) zamienić je miejscami dowolnie
2. Euonymus fortunei 'Emerald'n Gold' forma pienna kulka na wysokości co namniej 120 cm
3.Thuja 'Danica'
4. Lawenda do przycinania dwa razy w roku, żeby zwarta była
5. Heuchera dowolna ale najlepiej różowo-czerwona
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kanutka 14:13, 04 sty 2014


Dołączył: 04 lis 2013
Posty: 37
Bardzo dziękuję P. Danusiu za piękne projekty. Zastanawiam się tylko czy te wszystkie nasadzenia zmieszczą się na tej rabacie.
Zmierzyłam ją i ma ona ok. 4m długości i w najszerszym miejscu 1,90m, potem sie zwęża, i na końcu ma 80cm.
____________________
Gardenarium 17:30, 04 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na długości 4 metry zmieści się jedno karłowe drzewo i pienne trzmieliny, małe roślinki sadzisz gęsto, mnie by się pewnie zmieściło

Ilość roślin dostosowujesz do wolnego miejsca, nie wiem też jak daleko od krawężnika masz beton od kostki. Jak się nie zmieści 11 sztuk to się zmieści 7 sztuk, ale plamy kolorów na pewno się zmieszczą.

Bylinki małe, wrzośce sadzisz 11-15 szt /m2, średnie 7 na m2, większe 3. O olbrzymach nie wspominam bo ich tu nie potrzeba.

Narysowałam Ci pola kolorów, ilość sobie dostosuj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:31, 04 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Patrzę i na bank się zmieści na moje oko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies