Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 13:43, 23 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
katarzyna_kubik napisał(a)
to idę za ciosem, pomimo ogromnej krytyki przy planowaniu tej rabaty, postanowiłam ją jednak zostawić w większej części tak jak planowałam, musiałam sie przekonac na własnej skórze jak to będzie wyglądać. uwzględniłam kilka uwag. narazie troche ŁYSO poprosze o opinie do niej, przypominam to strona północny zachód...

Dla mnie sukces ze sadzone w listopadzie rośliny sie przyjęły, przetrwały zimę i odrodziły a tulipany wyszły ziemi




Opinia moja jest taka, że tutaj nic nie ma wysokiego, są rośliny mało istotne dla tej rabaty. Brakuje najwyższych roślin, np. małych trzech drzewek na pniu. Jednego drzewa o ładnym pokroju Cokolwiek, co by dało wysokość tej rabacie. A wypełnienie to druga sprawa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Toszka 16:52, 23 kwi 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kasienka7175 napisał(a)
Wie ktoś coś na temat formowania sosny leśnej?


Odwidź ogród Bogusława i tam krok po kroku dowiesz się wszystkiego
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
katarzyna_kubik 18:22, 23 kwi 2016


Dołączył: 07 sie 2015
Posty: 78
martaibartek napisał(a)
Katarzyna fajny kształt rabaty.
Pasują tutaj nasadzenia formalne-kulki/stożki/niska obwódka z bukszpanu. Koniecznie potrzebujesz pięter, bo jest płasko.
a moge zostawic to co mam i dolozyc kuliste formy. Mozna jakis szkic prosic
____________________
KASIA - Na razie taka sobie trawa-będzie zabawa czyli początki wymarzonego ogrodu
martaibartek 18:38, 23 kwi 2016


Dołączył: 04 sie 2012
Posty: 1140
Zrób tak jak pisze Danusia. Trzy szczepione drzewka, albo jakieś jedno wyższe+ kulki/ stożki. To co masz wykorzystasz do wypełnienia.
____________________
Kasienka7175 20:52, 23 kwi 2016

Dołączył: 19 kwi 2016
Posty: 25

Kasienka7175 20:55, 23 kwi 2016

Dołączył: 19 kwi 2016
Posty: 25
Toszka napisał(a)


Odwidź ogród Bogusława i tam krok po kroku dowiesz się wszystkiego




Dzieki Mozesz mi podac link do ogrodu Boguslawa?
MartaR 00:21, 24 kwi 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
Witam , nie wiem czy nie dostanę od Was "ochrzanu" za miejsce w którym pragnę opisać mój problem, ale zaryzykuję , ponieważ bardzo zależy mi na Waszych poradach, a nie mogę znaleźć lepszego wątku i na dodatek tak popularnego
Oto mur, na który będę miała widok z okna jadalni i nie ukrywam, że bardzo nie odpowiada mi taki szary , smutny mur. Zostanie on porośnięty bluszczem, ale wiadomo, że to zajmie parę lat. Wymyśliłam , że pomaluję go na biało i może na przęsła zamontuję drewniane belki (nie wiem do końca jak to zrobić technicznie bo musiała by to chyba być bardziej obudowa wystającego słupa-przęsła). Co o tym myślicie? Czy malowanie go na biało nie pogorszy sprawy? Ktoś może ma jakiś lepszy pomysł ? Z góry dziękuję
MartaR 00:21, 24 kwi 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
MartaR 00:49, 24 kwi 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
Proszę o inspiracje, porady, doświadczenia i opinie
Toszka 08:57, 24 kwi 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kasienka7175 napisał(a)




Dzieki Mozesz mi podac link do ogrodu Boguslawa?


Forum ma wyszukiwarkę - wystarczy wpisać szukaną frazę i masz:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/167-ogrod-boguslawa

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies