Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Betis 08:27, 27 kwi 2016

Dołączył: 21 kwi 2016
Posty: 3
Podbijam
Kochani pomóżcie Czas ucieka a ja chcę zacząć nasadzenia. A może polecicie jakiś b.prosty program do projektowania, może sama coś stworzę.

Witam
proszę o pomoc w doborze roślin na rabatę przy tarasie od strony południowo-wschodniej, osłoniętej od wiatru. Rośliny mogą być posadzone w miejscu zaznaczonym na zielono (wymiary ok. 4mx2m). Myślałam o trawie ozdobnej, jakimś drzewku i nie wiem co do tego. Tam gdzie jest czerwony X nic się nie zasadzi, ponieważ pod kamykami jest fundament (poprzednio tam były schody). W tym miejscu chciałabym zasadzić jakieś pnącze w dużej drewnianej donicy. Myślałam o clematisie, może różę pnącą. Najlepiej coś co długo kwitnie i jest niewymagające. Z góry dziękuję za pomoc
____________________
AnnaB 13:02, 27 kwi 2016


Dołączył: 17 maj 2015
Posty: 61
Na ten wątek już chyba nikt nie zagląda
____________________
...wiele ra­zy po­kaleczysz so­bie dłonie chcąc stworzyć swój piękny ogród..
Izabela36 13:08, 27 kwi 2016

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Betis Posadz na srodku trzmieline na pniu .na brzegu zrob obwodke z trzmieliny gaiety a srodek wypelnij na gesto bordowa zurawka
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Astrantia 13:13, 27 kwi 2016


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
AnnaB napisał(a)
Ja również proszę o pomoc. Chodzi o dom mojej mamy, stary ale odremontowany, teraz czas na przed ogródek. Obecnie rosną tam przypadkowe i złym stanie iglaki, jest stara górka na kwiaty. Chciałabym zacząć od wytyczenia rabat, poniżej moje dwie propozycje i pytanie, którą wybrać. Rabata nr 1 to wejście bramą główną i przejście przez trawnik poprzez wytyczoną ścieżkę wokół której miały by rosną rośliny ozdobne. Rabata nr 2 to wytyczenie pasa na rośliny ozdobne przy chodniku obok domu. Aby wyznaczyć linie trawnika myślałam o posadzeniu kulek bukszpanu wzdłuż trawnika. Którą propozycję powinnam wybrać a może ktoś pomoże mi i wymyśli lepsze rozwiązanie będę bardzo wdzięczna za pomoc. Pod ogrodzeniem widać rabatę która robiłam w ub roku, rosną na niej śliwy, thuje a przed nimi hortensje ogrodowe lime.


Zaglądamy, zaglądamy... Tylko na Twoje pytanie- którą wersję wybrać, odpowiem że żadną. Bo: jeśli wytyczysz przez środek trawnika ścieżkę i dalej zaczniesz wprowadzać ozdobne to będzie niesamowity chaos u Ciebie. Chcesz zaznaczyć linię trawnika bukszpanem - zielony w zielonym trawniku zginie, a poza tym bez sensu w koszeniu. Rabata pod domem jest w cieniu chyba, trawa tam słabiej rośnie (bo w cieniu, czy jest beton z kostki?).
Nie widać planu całej działki, więc trudno cokolwiek sobie tu wyobrazić- nie ma innego przejścia do domu?
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
Astrantia 13:46, 27 kwi 2016


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
Betis napisał(a)
Podbijam
Kochani pomóżcie Czas ucieka a ja chcę zacząć nasadzenia. A może polecicie jakiś b.prosty program do projektowania, może sama coś stworzę.

Witam
proszę o pomoc w doborze roślin na rabatę przy tarasie od strony południowo-wschodniej, osłoniętej od wiatru. Rośliny mogą być posadzone w miejscu zaznaczonym na zielono (wymiary ok. 4mx2m). Myślałam o trawie ozdobnej, jakimś drzewku i nie wiem co do tego. Tam gdzie jest czerwony X nic się nie zasadzi, ponieważ pod kamykami jest fundament (poprzednio tam były schody). W tym miejscu chciałabym zasadzić jakieś pnącze w dużej drewnianej donicy. Myślałam o clematisie, może różę pnącą. Najlepiej coś co długo kwitnie i jest niewymagające. Z góry dziękuję za pomoc



Ja mam pół koła o wym 4x2m, u Ciebie chyba wężej na brzegach. Nie podałaś dokładnych wymiarów.
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
Mariusz72 13:32, 28 kwi 2016

Dołączył: 16 wrz 2015
Posty: 37
Witam serdecznie mam pytanie co można posadzić przed tujami. Rabata ma szerokość 95 cm. Tuje posadzone są w połowie rabaty. Odległości między tujami 1 m. Podobają mi się trawy, bukszpan, żurawki. Zastanawiam się tylko czy to wystarczająca ilość miejsca. Bardzo proszę o poradę.
Betis 14:48, 28 kwi 2016

Dołączył: 21 kwi 2016
Posty: 3
Dziękuję za podpowiedzi
Astrantia, czy mogłabyś wstawić zdjęcie real twojej rabaty, bo ten rysunek poglądowy do mnie nie przemawia...dopiero zaczynam swoją przygodę z ogrodem
I proszę o więcej
____________________
frezja 15:02, 28 kwi 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Astrantia napisał(a)



Ja mam pół koła o wym 4x2m, u Ciebie chyba wężej na brzegach. Nie podałaś dokładnych wymiarów.


Program Garden Puzzle...wykupujesz abonament i działasz
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Astrantia 22:56, 28 kwi 2016


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
Betis napisał(a)
Dziękuję za podpowiedzi
Astrantia, czy mogłabyś wstawić zdjęcie real twojej rabaty, bo ten rysunek poglądowy do mnie nie przemawia...dopiero zaczynam swoją przygodę z ogrodem
I proszę o więcej


Betis, to nie jest projekt mojej rabaty, tylko szybki szkic dla Ciebie. Napisałam, że mam pół koła w sensie, że mam te pół koła na tym moim rysunku Jeśli chcesz widok real, to zrób jak radzi Frezja i pokombinuj w programie garden puzzle
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
08:53, 29 kwi 2016
Astrantia napisał(a)



Ja mam pół koła o wym 4x2m, u Ciebie chyba wężej na brzegach. Nie podałaś dokładnych wymiarów.


Podoba mi się Kasiu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies