Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

frezja 09:40, 29 kwi 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
MonikA napisał(a)


Podoba mi się Kasiu


Mnie się też bardzo podoba cosik może odgapię
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 12:52, 29 kwi 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Jak mogę rozmieścić tuje Tuffet ? może Danusia zaglądnie





____________________
Ewa - Ogrodowy song
skarabeusz 13:19, 30 kwi 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Mariusz72 napisał(a)
Witam serdecznie mam pytanie co można posadzić przed tujami. Rabata ma szerokość 95 cm. Tuje posadzone są w połowie rabaty. Odległości między tujami 1 m. Podobają mi się trawy, bukszpan, żurawki. Zastanawiam się tylko czy to wystarczająca ilość miejsca. Bardzo proszę o poradę.


Dołącz jakieś zdjęcie, zależy czy tuje są od południa i rzucają cień, jakie są wysokie? Ja też się zastanawiam co posadzić między tujami a różami Bonika, żeby stworzyć środkowe piętro. Myślałam o miscantach Morning Light takich jak u Martiki http://www.ogrodowisko.pl/watek/1688-przedwiosnie-ogrodu?page=56 , ale jeszcze się nie zdecydowałam.

____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Astrantia 16:43, 30 kwi 2016


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
frezja napisał(a)
Jak mogę rozmieścić tuje Tuffet ? może Danusia zaglądnie







Ewa, a nie myślałaś żeby w tych przestrzeniach dosadzić tego rozchodnika (zrób sadzonki ze swojego nawet), a tuje posadzić w innym miejscu? Ja ich tu nie widzę... Nie pasują tu kolorystycznie wg mnie, jeśli chcesz dać tu jakiś kolor to odcienie czerwieni
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
Astrantia 16:48, 30 kwi 2016


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
Mariusz72 napisał(a)
Witam serdecznie mam pytanie co można posadzić przed tujami. Rabata ma szerokość 95 cm. Tuje posadzone są w połowie rabaty. Odległości między tujami 1 m. Podobają mi się trawy, bukszpan, żurawki. Zastanawiam się tylko czy to wystarczająca ilość miejsca. Bardzo proszę o poradę.


Zależy jaki bukszpan - odmiany kuliste mają ok 1m, więc się zmieszczą, pomiędzy wpleć w grupach żurawki, trawy. Tylko pamiętaj że zielony bukszpan na tle zielonej tui musi mieć kontrastowe towarzystwo, bo inaczej powieje nudą...
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
Astrantia 16:50, 30 kwi 2016


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
frezja napisał(a)


Mnie się też bardzo podoba cosik może odgapię


Proszę bardzo, można też np Marię posadzić wokół pnia, a wokół niej Admiration, może nawet będzie lepiej zdecydowanie nawet
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
Kasienka7175 22:53, 30 kwi 2016

Dołączył: 19 kwi 2016
Posty: 25
Hej Macie jakies pomysly na rabate przed domem w ksztalcie kola o promieniu 3 m? Strona północna
wera 15:37, 01 maj 2016


Dołączył: 22 sie 2014
Posty: 46
mam w planie posadzić hortensje limelight z 4 szt na rabacie widocznej na zdjęciu jest to rabata wzdłuż płotu mąż nie chce dosiać trawy i nie mogę jej skorygować hortensję będą gdzieś w połowie rabaty z lekkim łukiem, rabata ma około 5 m dł i 3,5 szer i nie mam pomysłu jak zagospodarować tą przestrzeń przed nimi,za nimi,jedynie co mi przyszło do głowy to tuje danica posadzone na łuku może przed nimi żurawki ? może ktoś pomożę?
____________________
Weronika moje początki z ogrodem
wera 16:58, 01 maj 2016


Dołączył: 22 sie 2014
Posty: 46
może tuje danica rozrzucone po wolnej przestrzeni ? podsadzone niskimi trawami? jakaś trzmielina na pniu pomiędzy nimi ale nie wiem czy nie będą zakrywały hortensji?
proszę pomóżcie
____________________
Weronika moje początki z ogrodem
skarabeusz 18:50, 01 maj 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
wera napisał(a)
może tuje danica rozrzucone po wolnej przestrzeni ? podsadzone niskimi trawami? jakaś trzmielina na pniu pomiędzy nimi ale nie wiem czy nie będą zakrywały hortensji?
proszę pomóżcie


Mówisz, że rabata 3x 5 a co będzie po lewej i prawej?
Ile masz tej danicy? Jeśli nie kupiłaś, to nie kupuj.

Ja to sadziłabym rośliny szybko rosnące. Na tak dużej działce potrzebne są drzewa, utworzą kanwę ogrodu i cień -co na takiej przestrzeni jest dużą wartością.
Drzewa liściaste jak: brzozy, jarząby, dąb czerwony, oliwniki, wierzby, katalapy.
Byliny wysokie szybko rosnące jak aster nowobelgijski, ostróżka ogrodowa, naparstnica purpurowa, parzydło leśne, oraz trawy: miskant chiński i cukrowy, trzcinnik piaskowy. Okazałe kępy tworzą już w drugim roku uprawy.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies