Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

kasia_c 21:40, 25 kwi 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Ja też mam prośbę o pomysły jak urozmaicić moją rabatę. Pas ma dlugość ok 20 metrów więc sporo. Przy płocie zasadziłam żywopłot z cisa. Te 3 drzewa to platany. Wg projektu miała w całym tym pasie rosnąć rozplenica. Chce ją tam posadzić, ale pas wydaje mi się za duży żeby cały pokryć rozplenicą. Chciałabym coś tu jeszcze dosadzić, także po to żeby nadążyć z usuwaniem chwastów. Myślę o rozchodniku. Ale chyba rozchodnik i rozplenica urzekają raczej późnym latem. A co wcześniej? Może berberysy Maria? Miejsce raczej słoneczne. Dawniej pełne słońce, teraz płot trochę zacienia.



Z góry dziękuję.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
AnnaB 08:44, 26 kwi 2016


Dołączył: 17 maj 2015
Posty: 61
Ja również proszę o pomoc. Chodzi o dom mojej mamy, stary ale odremontowany, teraz czas na przed ogródek. Obecnie rosną tam przypadkowe i złym stanie iglaki, jest stara górka na kwiaty. Chciałabym zacząć od wytyczenia rabat, poniżej moje dwie propozycje i pytanie, którą wybrać. Rabata nr 1 to wejście bramą główną i przejście przez trawnik poprzez wytyczoną ścieżkę wokół której miały by rosną rośliny ozdobne. Rabata nr 2 to wytyczenie pasa na rośliny ozdobne przy chodniku obok domu. Aby wyznaczyć linie trawnika myślałam o posadzeniu kulek bukszpanu wzdłuż trawnika. Którą propozycję powinnam wybrać a może ktoś pomoże mi i wymyśli lepsze rozwiązanie będę bardzo wdzięczna za pomoc. Pod ogrodzeniem widać rabatę która robiłam w ub roku, rosną na niej śliwy, thuje a przed nimi hortensje ogrodowe lime.
____________________
...wiele ra­zy po­kaleczysz so­bie dłonie chcąc stworzyć swój piękny ogród..
anita_katarz... 10:09, 26 kwi 2016

Dołączył: 19 kwi 2016
Posty: 8
Chciałabym zrobić rabatę tzn. obwódkę z lawendy, w środku róże koloru różowego i bukszpany oraz trawę. Jaką polecacie odmianę róży oraz trawy?
pannamarzanna 10:41, 26 kwi 2016

Dołączył: 26 kwi 2016
Posty: 2
Co do trawy to mogę z czystym sumieniem polecić trawę Gracja niskorosnącą. Ekstra zielona, wytrzymała, bardzo fajna trawa. Cena bardzo przystępna, a jakość wysoka.
asiha 10:43, 26 kwi 2016

Dołączył: 04 wrz 2014
Posty: 50
czekam na pomoc, pomóżcie!mój post wyżej...
____________________
Niedokończony ogród na leśnej
ewusia81 11:14, 26 kwi 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
anita_katarzynska napisał(a)
Chciałabym zrobić rabatę tzn. obwódkę z lawendy, w środku róże koloru różowego i bukszpany oraz trawę. Jaką polecacie odmianę róży oraz trawy?

Pytanie ile tam jest słońca, bo i lawenda i większość róż uwielbia słonko, a na zdjęciu jest mnóstwo cienia...
____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
anita_katarz... 11:52, 26 kwi 2016

Dołączył: 19 kwi 2016
Posty: 8
ewusia81 napisał(a)

Pytanie ile tam jest słońca, bo i lawenda i większość róż uwielbia słonko, a na zdjęciu jest mnóstwo cienia...


ogólnie jest tam dużo słońca przez cały dzień
Hanka83 13:09, 26 kwi 2016

Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 30
Witam was wszystkich!Już wcześniej prosiłam Was o pomoc w w zaprojektowaniu rabaty przed domem. Teraz doszłam jednak do wniosku, po szerokiej lekturze waszych ogrodów i wskazówek w projektowaniu ogrodów, że kształt moich rabat (są faliste) nie pasuje do kształtu podjazdu. Jest on załamany prostą linia w 3 miejscach. Czyli linia falista odpada, rabaty powinny mieć linie proste. No i nie mam pojęcia jak to teraz poprowadzić. Chciałam mieć rabaty wzdłuż podjazdu i pod oknem. Macie jakieś pomysły? chodzi o powierzchnie po lewej stronie oznaczoną cyfrą 1)

https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/109/1097058/thumb_original.jpg
Hanka83 13:43, 26 kwi 2016

Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 30
oglądając wasze ogrody dochodzę do wniosku ze chyba nie ma sensu robić w moim przypadku rabaty wzdłuż podjazdu tylko poprowadzić prostokątna rabatę od domu na lewo do furtki na tył domu. co o tym myślicie?
Hanka83 15:26, 26 kwi 2016

Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 30
Co myślicie o takiej rabaci e? Nie za dużo Powtórzeń?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies