Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

ewwa 11:00, 17 lip 2016


Dołączył: 27 maj 2016
Posty: 115
moje sosny od kilku lat rosną w takich tarasowych ocieplonych donicach (60 średnicy a głębokość? te 60 to minimum)- wszystkie oczywiście są karłowe np sosna pinus nigra Spielberg, druga ..chyba zwykła blu... coś. Obie z czasem nabrały ładnego zwartego "kulkowego" pokroju. Mam jeszcze sosnę gęstokwiatową Alice Verkade (tylko moja chyba została "podpędzona" w szkółce i nie jest tak zwarta)
Nada się też kosodrzewina w wersjach karłowych.
Te wszystkie oczywiście na słoneczny taras.
Trzeba pamiętać o podlewaniu, szczególnie w upały i oczywiście kiedy brak deszczu
magdalena_boron 19:36, 17 lip 2016


Dołączył: 17 cze 2013
Posty: 14
Witam proszę o podpowiedź jak ożywić tę część ogrodu w szczególności co posadzić przed świerkami. Pozdrawiam Madzia
____________________
Toszka 20:06, 17 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Magdaleno - tam chyba cieniście? Jesli tak to mogą być żółte lub jakieś jasne żurawki, hosty z dodatkiem bieli i żółci, tawułki, brunnery o srebrnych liściach, miodunki, jasne carexy. Wybór szeroki
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Margerytka40 07:14, 18 lip 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Witam wszystkich.Obserwuję to forum już trochę i pomyślałam że może i ja skorzystam z Waszych cennych porad.Chciałabym posadzić półkolity pas różnokolorowych liliowców.Będzie on łączył dwie inne rabaty.Mam problem,bo nie wiem co posadzić za i przed nimi.Ma to być w formie piętrowych półkolistych pasów.Myślałam żeby za nimi były hortensje np.limelight.Z przodu myślałam o bergeniach.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
asiak 08:02, 18 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Zamieszczę swój post tutaj, może prędzej go ktoś przeczyta
Chciałabym obsadzić tą alejkę Prawie cały czas w słoneczku, po południu troszkę mniej. Mam kupione 6 sztuk róż, które widać na zdjęciu. Chciałabym je wkomponować
Myślałam o berberysach bonanza gold i admiration. Podobają mi się też tuje Danica, żurawki. Czy coś z tych roślin nadaje się na kompozycję? Oczywiście nie muszą być wszystkie...
Róże chciałabym wkomponować po jednej stronie i co do nich?
Nie mam pomysłu na drugą stronę
Jak i z czym to połączyć? Nie upieram się oczywiście przy tych roślinach, jestem otwarta na sugestie Proszę o pomoc



Z góry dziękuję

____________________
AsiaDziałeczka Asi
AldonaT 22:55, 18 lip 2016


Dołączył: 15 lip 2016
Posty: 1
Pani Danusiu! Bardzo proszę o pomoc w obsadzeniu tego skrawka trawnika. Zaczęłam już coś działać sama, ale kompletnie nie mam pomysłu co dalej, a szkoda mi inwestować w roślinki na "chybił trafił". Bardzo proszę o pomoc, jakieś sugestie... Z góry dziękuję!
kleszcz72 12:15, 20 lip 2016

Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 29
Witam, czy połączenie rogownicy i rozchodnika o ciemnych liściach jest dobrym pomysłem?Mam do zagospodarowania wąski pas 40cmx20metróww miedzy chodnikiem a siatką bez mozliwości podlewania automatycznego i w pelnym sloncu.Rozchodniki byłyby w 5 grupach a pomiędzy rogownica wlasnie.
gosia_w_ogro... 17:30, 23 lip 2016

Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 82
Pani Danusiu! W końcu udało mi się ściągnąć tą matę Wrzucam już fotki i liczę na jakieś podpowiedzi a w międzyczasie ja popracuję nad jakością ziemi. Środkowy iglak już wywaliliśmy, ale przy okazji chciałam prosić o podpowiedź jak pozbyć się pnia? Nie mam jeszcze pomysłu na lawendy i trzmielinę, które wcześniej zakupiłam. U ogrodnika widziałam, że trzmielina była pod iglakiem, ale czy to dla niej dobre środowisko?
____________________
Gosia Gosia w ogrodzie
Gintura 21:45, 23 lip 2016

Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 183
Witam serdecznie i bardzo proszę o radę. Zrobiłam zmianę na rabacie od strony zachodniej jest to miejsce zaciszne i raczej ocienione zagląda tam słońce późnym popołudniem i to nieśmiało. Jest to rabata między furtką a wejściem do domu. Na wiosnę kwitną skimmie, które jako zimozielone zdobią także zimą. Ponieważ robiło się im za ciasno postanowiłam z rosnącego z nimi ostrokrzewa wyprowadzić formę pienną, jeszcze nie udało mi się wyprowadzić idealnej kuli ale nie tracę nadziei. Zrobiło się jednak trochę pusto przy pieńku i brakuje koloru w okresie letnim. Bardzo proszę o podpowiedź co mogła bym tam dosadzić. Myślałam o carex prairie fire ale jest ona chyba za niska? Może coś kwitnącego na biało? Będę wdzięczna za każdą sugestie. Zamieszczam zdjęcia jak było i jak jest.
było

jest

a tyle jest mniej więcej miejsca w nogach

a płotek choć nie najpiękniejszy jest konieczny to ochrona dla krzaczków przed moim pupilem Labladorem.
iwka 21:49, 23 lip 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
jeżówki może, długo kwitną.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies