Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Sabina76 22:45, 03 sie 2016


Dołączył: 19 sty 2014
Posty: 887
Witam Potrzebuję pomocy, bo w głowie pustka ogrodowa..... Mam do zrobienia rabatę pod oknem kuchennym, blisko tarasu, od strony zachodniej. Mam tam i cień i słońce. Chciałabym wykorzystać hortensje Limelight i żurawki Marmalade. W I wersji był pomysł wysypania tego miejsca kamieniami i posadzenie w nich tylko lawendy. Może i fajnie, tylko lawenda już mi dawno przekwitła. Później zrodziła się wersja nr 2, żeby wykorzystać to co mam, czyli hortensje (do wyboru po 2 szt.Limelight i Vanillie Fraise) oraz żurawki (jak na razie z podziału mam 23 ładne doniczki). Mogę też dołożyć Perowskię. Stożki, kulki bukszpanowe? Trawy? Róże? Miłorząb na pniu? Rabata ma w środkowych miejscach +/- 2m na 4,5m. Trochę odchodzi na opaskę przy domu i na opór betonowy wylany od strony położonej kostki.

Mój dylemat widziany z różnych stron...... Aha, i jeszcze dodam, że w tym miejscu jest taki mały korytarz powietrzny, żeby nie było tak łatwo



____________________
Sabina - Ogrodowa symfonia
as226 23:08, 03 sie 2016


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
Gardenarium napisał(a)


Koniecznie drzewo, żeby tamte budynki zasłaniało na wejściu






Kochane pomóżcie-różowe to berberysy? zielona grubsza linia-buszpanowa obwódka?zielone kulki-bukszpany? pomóżcie mi
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
A_gawa 23:28, 03 sie 2016


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
A ja chciałam zapytać jak się nauczyć określać odległości sadzenia roślin. Mam z tym problemy - ile cm wsadzić miskanta od tuji, ile hortensję od miskanta? Jak szerokie powinny być rabaty - w jaki sposób to obliczyć? Przepraszam jeśli było już takie pytanie na forum, ale nie znajduję odpowiedzi.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
anna_r 15:25, 05 sie 2016


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 5
Witam. Proszę o pomoc w wyborze roślin do obsadzenia przedogródka. Na zdjęciu kolorem czerwonym zaznaczyłam rozsączenia z przydomowej oczyszczalni ścieków. Chciałabym posadzić dużo roślin pod świerkami (gałęzie są obcięte na wysokość ok 1 m od poziomu gruntu). Kojec będzie porośnięty bluszczem. Furtka po lewej stronie jest tylko do mojej mamy. Wjazd do domu jest naprzeciw garażu. Dostałam w prezencie kilka roślin (pęcherznice żółte, jałowce płożące, tuję kulistą, sośnicę japońską, pinus densiflora na pniu, świerk kłujący, klon palmowy i schwerina wiethorst). Czy mogę je tu zastosować? Dziękuję za wszystkie uwagi

Margerytka40 08:07, 06 sie 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Witam kochani i mam pytanie . Czy istnieją rośliny które poradzą sobie przy samej ulicy ? Panują tam warunki raczej ekstremalne . Jest to wąski pas ok . 70 cm ,latem sucho ,zimą leźy śnieg z ulicy . Małą mam nadzieję by coś tam przetrwało ale może macie jakieś doświadczenia ?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gardenarium 08:29, 06 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mam, zajrzyj w moją wizytówkę, gdzie pokazuje rabatę uliczną.

Latem sucho...trzeba dolewać i tyle, wtedy wszystko sobie poradzi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Margerytka40 11:31, 06 sie 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zależało by mi na jakichś niskich okrywowych roślinach które poradzą sobie z zasoleniem .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
ren133 12:02, 06 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Sabina76 napisał(a)
Witam Potrzebuję pomocy, bo w głowie pustka ogrodowa..... Mam do zrobienia rabatę pod oknem kuchennym, blisko tarasu, od strony zachodniej. Mam tam i cień i słońce. Chciałabym wykorzystać hortensje Limelight i żurawki Marmalade. W I wersji był pomysł wysypania tego miejsca kamieniami i posadzenie w nich tylko lawendy. Może i fajnie, tylko lawenda już mi dawno przekwitła. Później zrodziła się wersja nr 2, żeby wykorzystać to co mam, czyli hortensje (do wyboru po 2 szt.Limelight i Vanillie Fraise) oraz żurawki (jak na razie z podziału mam 23 ładne doniczki). Mogę też dołożyć Perowskię. Stożki, kulki bukszpanowe? Trawy? Róże? Miłorząb na pniu? Rabata ma w środkowych miejscach +/- 2m na 4,5m. Trochę odchodzi na opaskę przy domu i na opór betonowy wylany od strony położonej kostki.

Mój dylemat widziany z różnych stron...... Aha, i jeszcze dodam, że w tym miejscu jest taki mały korytarz powietrzny, żeby nie było tak łatwo





Witaj
Hortensje + żurawki (rozchodniki) to fajny zestaw ale zima będzie łyso a to jak dobrze rozumiem jest front? Nie chcesz nic zimozielonego + trawy i żurawka, którą już masz?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
malgol 22:46, 06 sie 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Potrzebuje Waszej pomocy bo już ręce mi opadają z bezradności. Mam rabatke pod oknem, po zachodniej stronie domu( na zdjeciu)i nie wiem czym ja obsadzic, żeby była ciekawa. Na zdjęciu od lewej jest żółta róża Graham Thomas i ona raczej tam już będzie, ale reszta... Sama nie wiem. Posadzilam 5 szalwi po róża, potem pod samą ściana jest miskant morning Light, następnie pod samym oknem 7 turzyc wlosistych Bronz form. Przed nimi i obok szalwii 7 przywrotnikow ostroklapowych i znowu 3 miskanty Morning light. Dalej nie wiem co? Posadzić kilka szalwi jeszcze czy w ogóle coś innego ? Nie będzie za smutno? Nie chce chaosu, ale boję się że wybrałam za cimne rośliny. Co radzicie?Danusiu, może ty mi coś podpowiesz?
Na zdjęciu już nie zmieścił się koniec rabaty bo ona ma 10 metrów, ale za przewrotnikami, pod miskantami jest pustka


____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
23:16, 06 sie 2016
Ponawiam pytanie.
Czy ktoś ma pomysł na słoneczną rabatę? Jest to przed wejściem domu więc miejsce reprezentacyjne.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies