Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

23:40, 27 lip 2016
Podpowiedzcie mi co mogę tu wsadzić to mój przegródek i chcę by się prezentował mam 2 bukszpany na pniu 3 stożki bukszpanowe 40cm, 3 kule z trzmieliny, trawy, żurawki i takie tam inne, ale niekoniecznie musze wszystko wykorzystać.

Teraz to wygląda tak


a jak mógłby wyglądać lepiej?


Pomożecie?
Gardenarium 14:42, 28 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak dla mnie, to razi rzadki żywopłot z tui, powinien być gęstszy i wyższy. Co byś nie posadziła, to razi tło przede wszystkim
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
23:21, 28 lip 2016
Gardenarium napisał(a)
Jak dla mnie, to razi rzadki żywopłot z tui, powinien być gęstszy i wyższy. Co byś nie posadziła, to razi tło przede wszystkim


Dziękuję, to akurat można zmienić i dosadzić pomiędzy kolejne tuje będzie w sam raz, tuje niskie bo sadzone w tamtym roku, teraz chce dokończyć tą rabatkę i mam dylemat



Pomożecie?
betula 10:37, 29 lip 2016

Dołączył: 19 lip 2016
Posty: 2
Witam ogrodowiczową społeczność. Przeglądam i PODZIWIAM od kilku tygodni Wasze ogrody i ogródki i wpadam w coraz głębszy dół
Na początek proszę o pomoc: mam problem z rabatą w przedogródku.



Przy ogrodzeniu posadzone są brabanty- część, ta z prawej strony, rosła już, gdy zaczęliśmy budowę domu, reszta została dosadzona i, jak widać, marnieje. Tuje mają nawodnienie kropelkowe, są nawożone. Miałam nadzieję, że z czasem stworzą fajny spójny żywopłot, zasłaniający nas od ulicy.
Teraz nie wiem czy wymienić te marne egzemplarze na nowe i jednak uda się uzyskać żywopłot czy w ogóle wyciąć wszystko i posadzić coś innego. Ale szkoda... Please, poradźcie
EwaIgi 21:17, 29 lip 2016

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 87
Witam ponownie. Parę dni temu prosiłam o pomoc. Pokaże wam moją wizję. Proszę opinie czy dobrze to zrobiłam. Prawie wszystkie rośliny mam już. Jest to miejsce gdzie do południa jest słonko potem już cień, ziemia raczej kwaśna. Brakuje mi tylko tuji i buku.

____________________
Ewa
Anetka 11:41, 02 sie 2016


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 132


Pomóżcie proszę jak zasłonić te śmietniki tak po ogrodowiskowemu.
____________________
Aneta Daleka droga do ogrodu
Gosiaczek1 12:46, 02 sie 2016

Dołączył: 21 kwi 2016
Posty: 25
Mam pytanie w jakiej odległości od ogrodzenia musiałbym posadzić hortensja vanille fraise aby nie przeszkadzały sąsiadom? I jak szeroko je sadzić? No i ile przed nimi rozchodnik i zurawki. Będę wdzięczna za podpowiedz.
____________________
Gosia Światełko w tunelu?
Toszka 12:55, 02 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Anetka napisał(a)


Pomóżcie proszę jak zasłonić te śmietniki tak po ogrodowiskowemu.


Albo kontenerkom zbudować elegancką mini altankę, albo posadzić przepierzenie ze szmaragdów lub cisów.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 13:02, 02 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
EwaIgi napisał(a)
Witam ponownie. Parę dni temu prosiłam o pomoc. Pokaże wam moją wizję. Proszę opinie czy dobrze to zrobiłam. Prawie wszystkie rośliny mam już. Jest to miejsce gdzie do południa jest słonko potem już cień, ziemia raczej kwaśna. Brakuje mi tylko tuji i buku.



Za dużo się dzieje. Za dużo gatunków, form i kolorów. Misz-masz mało elegancki. Ogranicz się do 5-6 gatunków. Bez sadzenia w przeplatanki. Będzie spójnie i elegancko.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
alis 13:41, 02 sie 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Toszka napisał(a)


Albo kontenerkom zbudować elegancką mini altankę, albo posadzić przepierzenie ze szmaragdów lub cisów.


Płocik z cisów byłby cudny
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies