Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Madzenka 09:29, 20 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Oczy mi wyszly z orbit na widok Twoich liliowców i lili!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Bogdzia 22:24, 20 lip 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Luki napisał(a)
Tricked Out



Mnie sie bardzo ten podoba ale wszystkie piękne i ciekawe i lilie masz zachwycajace ale to już oczywista oczywistośc ze wszystko u Ciebie piękne. Pozdrówka na ten tydzień.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Luki 08:53, 21 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Gosiu pewnie, że jedziemy

Olu dziękuje bardzo.

Marzenko cieszę się, ale mam nadzieję, że oczęta wróciły na swoje miejsce Wczoraj kilka osób zatrzymywało samochody i robiło zdjęcia, bardzo miłe to było

Bożenko to jeden z 3 moich 'najcenniejszych' liliowców, na zdjęciach był ładniejszy, ale takiej kolorystyki mimo wszystko szukałem i jestem zadowolony.
Również pozdrawiam
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
agatanowa 09:11, 21 lip 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Pozdrowienia zostawiam z okazji 301 strony

Bardzo podoba mi się bukiecik siewkowy różowych liliowców Moje liliowce "obracją" ślimaczyska i łamią im płatki
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
anna_g 09:43, 21 lip 2014


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Łukasz zdecydowałam, że zamiast wrzosów na mojej ciągle niedokończonej rabacie - jako obwódka znajdą się żurawki sa jednak bardziej dekoracyjne niż wrzosy - właściwie o każdej porze (no może oprócz zimy), A że słońce tam trochę przypieka - choć nie przez cały dzień - to ja sobie tutaj u Ciebie muszę pobuszować Jeszcze tylko nie wiem jakie kolory wybiorę... Najwyżej będę Cię trochę męczyć oki? Pozdrawiam i dobrego tygodnia
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
nicol21 12:47, 21 lip 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10290
Lukaszu, kolejne rewelacyjne lilie i liliowce! Są cudniaste! Nie dziwię się że im nie możesz się oprzeć. I super że dzielisz się nimi z nami.
A ile masz lilii i liliowców? Masz dokładny spis?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
anna_g 13:23, 21 lip 2014


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Luki a jak tam Twój aparacik foto? jesteś z niego zadowolony?
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Luki 13:32, 21 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Agato dziękuje u mnie na szczęście ślimaków mało, ale nie powiem wiosną zbierały spore żniwa, ale udało się ich pozbyć ręcznie.

Aniu ja wrzosów w ogóle nie lubie, jedyne miejsce gdzie je sadze to donice przed wejściem sezonowo. Żurawki oczywiście polecam no i w razie problemy z wyborem możesz męczyć bez zachamowań

Ewelino dziękuje bardzo. Dokładnie opisane mam liliowce jest 35 odmianowych i ok 15 siewek. Lili dokładnie nie opisuje, ale mam ok 25 odmian (w tym roku złe przesadzanie i nornica pomniejszyły kolekcje) a cebul w sztukach będzie ok 200. Wydaje się dużo, ale na żywo nie widać tej ilości

Aniu z aparatu jestem baardzo zadowolony, fakt przydałby się jakiś profesionalny obiektyw, ale na to będę mógł sobie pozwolić dopiero kieeedyś w przyszłości
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
monteverde 13:40, 21 lip 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Łukasz gratuluję 300 stronki
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Luki 13:40, 21 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Wczoraj po braku sobotniego podlewania, spędziłem z wężem, konewkami i zraszaczami całe 3 godziny przy okazji podlałem ostatni raz ogród nawozami.
Zajmuje to wszystko bardzo dużo czasu i zakładam nawadnianie na rabatach, żadne automaty i takie tam, ale linie kroplujące i tak bardzo mi pomogą i zaoszczędza sporo czasu.

Pochwalić się muszę pewną sprawą dotyczącą lili Podczas podlewania ogrodu liczyłem przejeżdzających roweżystów, kilkunastu zawołało coś w stylu "patrza jakie lilie/ ale pięknie pachnie/ zobacz jakie piękne kwiaty), kilka osób nawet się zatrzymało, a najmilsza była jakaś obca Pani, która zatrzymała samochód i pytała czy może zrobić sobie zdjęcia oczywiście z uśmiechem pozwoliłem

Jeszcze jedna sprawa. Wczoraj baardzo się zdziwiłem i omało udławiłem kiedy usłyszałem od rodziców, że mam zacząć jedną z dwóch rabat które są w planach, a ta jedna akurat może być zaczęta bez czekania na montaż kanalizacji Będę się konsultował w jej sprawie
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies