Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 13:42, 21 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Aniu bardzo dziękuje, ładny Destined To Sea (mogę się wymądrzyć bo też takiego mam )
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
nicol21 13:47, 21 lip 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10290
Luki napisał(a)
Wczoraj
Pochwalić się muszę pewną sprawą dotyczącą lili Podczas podlewania ogrodu liczyłem przejeżdzających roweżystów, kilkunastu zawołało coś w stylu "patrza jakie lilie/ ale pięknie pachnie/ zobacz jakie piękne kwiaty), kilka osób nawet się zatrzymało, a najmilsza była jakaś obca Pani, która zatrzymała samochód i pytała czy może zrobić sobie zdjęcia oczywiście z uśmiechem pozwoliłem

Jeszcze jedna sprawa. Wczoraj baardzo się zdziwiłem i omało udławiłem kiedy usłyszałem od rodziców, że mam zacząć jedną z dwóch rabat które są w planach, a ta jedna akurat może być zaczęta bez czekania na montaż kanalizacji Będę się konsultował w jej sprawie



Super! obie wieści super. Kwiaty masz piękne to nie dziwne że je wszyscy chcą podziwiać, a że lilie pachną ślicznie że nawet mniej czuli na ogrodowe wdzięki osobnicy się obracają!

Fajnie z tą rabatą. A co masz w planach? W sumie to rodzice mają z Tobą super - nawet nie muszą Cię gonić to prac ogródkowych, tylko Ty biedaku musisz czekać na pozwolenia

____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
anna_g 14:34, 21 lip 2014


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Luki napisał(a)
Agato dziękuje
Aniu ja wrzosów w ogóle nie lubie, jedyne miejsce gdzie je sadze to donice przed wejściem sezonowo. Żurawki oczywiście polecam no i w razie problemy z wyborem możesz męczyć bez zachamowań



Łukasz - dzięki - nie wiem czy to rozsądne składać takie deklaracje Ja czasam jak mam do wyboru dwa to nie wiem co wybrać a jak tych żurawek jest tyle to chyba oszaleję... Na początek musze sobie ustalić jaki kolorek mnie tam interesuje, albo kolorki W te upały i lato i tak sadzić nie będę - poczekam az się trochę to wszystko skończy (choć dla mnie może trwać jak najdłużej)... Więc na razie masz spokój

Wrzosy lubię jak kwitną, ale wtedy to już jesień....
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
agatanowa 15:05, 21 lip 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Luki napisał(a)
...

Pochwalić się muszę pewną sprawą dotyczącą lili Podczas podlewania ogrodu liczyłem przejeżdzających roweżystów, kilkunastu zawołało coś w stylu "patrza jakie lilie/ ale pięknie pachnie/ zobacz jakie piękne kwiaty), kilka osób nawet się zatrzymało, a najmilsza była jakaś obca Pani, która zatrzymała samochód i pytała czy może zrobić sobie zdjęcia oczywiście z uśmiechem pozwoliłem

Jeszcze jedna sprawa. Wczoraj baardzo się zdziwiłem i omało udławiłem kiedy usłyszałem od rodziców, że mam zacząć jedną z dwóch rabat które są w planach, a ta jedna akurat może być zaczęta bez czekania na montaż kanalizacji Będę się konsultował w jej sprawie


super! i wcale niedziwne

Prawie jestem pewna, że Pani pomyślała, że syn pozwala focić rabatki mamy...

Już cieszę się na Twoje kolejne realizacje, bo Luki - bardzo jesteś swiadomym ogrodomaniakiem: wiesz, co chcesz i konsekwentnie, krok po kroku to realizujesz, patrzenie na to, co robisz, to jak udział w procesie twórczym: COŚ realnego, namacalnego, wymagającego kreatywności, ale i wysiłku, wyczarowujesz z niczego, z chaosu
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Jagodaa 15:12, 21 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Ja się wcalę nie dziwię, że ludzie zdjęcia robią - sama bym zrobiła . NIesamowite lilie i liliowce, piękne te ogromne bukiety. Faktycznie musi pięknie pachnieć w Twoim ogrodzie.
Czekam na nową rabatę .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
pasjonatkaam... 15:25, 21 lip 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Łukaszu to musi być radość widzieć podziw dla swojego ogrodu w oczach przechodniów.Pamiętam jak moja teściowa miała domek z ogrodem,stworzyła tam cudo,bardzo często ludzie przychodzili poogladać.Miłe to bardzo,gratuluję Tobie aczkolwiek zaskoczona nie jestem
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
Luki 15:48, 21 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ewelino do prac w ogrodzie zmuszać nie muszą, z innymi pracami to już gorzej ale jak trzeba to łapie się za wszystko, wychodzę z założenia, że każda umiejętność może się kiedyś przydać, a na własnych błędach człowiek najwięej się uczy.

Co w planach... są dwie rabaty ta, która zacznie powstawać zarezerwowana jest dla kilku hortensji, różaneczników, żurawek no i kilku smaczków, które zapewne wyjdą w praniu. Druga to większe przedsięwzięcie, będą brzozy buksiki, hosty, tawuły paprocie i obok energetyczna bylinówka w kolorach czerwieni fioletu i różu, ale na tą trzeba będzie poczekać, a między tymi rabatami będzie namiastka krótkiej alejki wśród roślin, o takiej zawsze marzyłem, a będzie prowadzić do ogródu siostry, który powstaje na razie na papierze

Aniu spokojnie, mnie nie straszne doradzanie w kwestii żurawek, podajesz wymagania, a ja szukam czegoś konkretnego i w miare możliwości sprawdzonego

Agato to samo powiedziałem później mamie bo tak się złożyłą, że była w pobliżu no cóż często się tak zdarza.
Napisałaś wielkie słowa, ae dziękuje, że tak myślisz. Do wypełnienia moich planów potrzebne mi jeszcze dwa sezony, później będę sobie tylko kosmetycznie przerzucał rośliny z miejsca na miejsce i w międzyczasie budował ogród siostry

Jagodo cieszą mnie takie reakcje ludzi, ale zazwyczaj tak reagują osoby obce i nieznajome, miejscowi już tak z entuzjazmem nie podchodzą, albo nie komentują... oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka bo miłyvh komentarzy już dużo słyszałem
Na rabacie ędą na pewno hortensje bo ich bardzo mi w ogrodzie brakuje

Ewo najmilsze sytuacje są wtedy jak np podlewam i ktoś podchodzi pochwalić lub zapytać jakim cudem lilie mają ponad dwa metry muszę jeszcze troszke wielkoludó w dosadzić
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
agatanowa 15:51, 21 lip 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Luki napisał(a)
... a między tymi rabatami będzie namiastka krótkiej alejki wśród roślin, o takiej zawsze marzyłem, a będzie prowadzić do ogródu siostry, który powstaje na razie na papierze ...


O! to ciekawe, co piszesz. Oznacza to, że możesz zintegrować dwa ogrody?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
anna_g 15:55, 21 lip 2014


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Luki napisał(a)
Ewelino do prac w ogrodzie zmuszać nie muszą, z innymi pracami to już gorzej ale jak trzeba to łapie się za wszystko, wychodzę z założenia, że każda umiejętność może się kiedyś przydać, a na własnych błędach człowiek najwięej się uczy.

Aniu spokojnie, mnie nie straszne doradzanie w kwestii żurawek, podajesz wymagania, a ja szukam czegoś konkretnego i w miare możliwości sprawdzonego



Ja też mam taką zasadę... chociaż czasami jak pokażesz że potrafisz... no to wiesz... masz przechlapane Niektórzy bowiem wychodzą z założenia że lepiej nic nie umieć bo wtedy nic się od nich nie chce Ale życzę Ci żebyś nie trafiał na takich

Co do żurawek to zgłoszę się na pewno w takim razie bo to bardzo fajnie brzmi - "podajesz wymagania a ja na tacy podaję rozwiązanie" oj jak fajnie. Pozdrówka Łukaszu
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Katkak 17:08, 21 lip 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Luki napisał(a)
Wczoraj po braku sobotniego podlewania, spędziłem z wężem, konewkami i zraszaczami całe 3 godziny przy okazji podlałem ostatni raz ogród nawozami.
Zajmuje to wszystko bardzo dużo czasu i zakładam nawadnianie na rabatach, żadne automaty i takie tam, ale linie kroplujące i tak bardzo mi pomogą i zaoszczędza sporo czasu.

Pochwalić się muszę pewną sprawą dotyczącą lili Podczas podlewania ogrodu liczyłem przejeżdzających roweżystów, kilkunastu zawołało coś w stylu "patrza jakie lilie/ ale pięknie pachnie/ zobacz jakie piękne kwiaty), kilka osób nawet się zatrzymało, a najmilsza była jakaś obca Pani, która zatrzymała samochód i pytała czy może zrobić sobie zdjęcia oczywiście z uśmiechem pozwoliłem

Jeszcze jedna sprawa. Wczoraj baardzo się zdziwiłem i omało udławiłem kiedy usłyszałem od rodziców, że mam zacząć jedną z dwóch rabat które są w planach, a ta jedna akurat może być zaczęta bez czekania na montaż kanalizacji Będę się konsultował w jej sprawie

A jak my Ci mówimy, że masz przepięknie to kręcisz nosem . Widzisz? Każdy widzi jakie to cudeńko . Gratuluję (ale tak na wszelki wypadek zamykaj bramę, co by kolejne roślinki "nóg nie dostały").
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies