Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

AlKa 20:49, 24 lip 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Ja też głosuje za 1,chociaz 2 tez godna uwagi. Hortki super gdzie takie piekne sztuki upolowałeś?
____________________
pora na zmiany
Madzenka 20:51, 24 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wszystkie warianty piękne!!! Lawenda koniecznie bardzo ciemno-fioletowa.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Luki 21:13, 24 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Iwonko, Marto, Ewo, Olu dziękuje za głos.

Paweł dziękuje za opinie, takie są najcenniejsze. Od razu prostuje, na rabacie planowane są różowe i białe tulipany na wiosne. Donice mają być stonowane i w miare niezmienne, trawy chciałem dosadzić, ale z zimowanie będzie kiepsko. No i jeszcze przy tarasie będzie spora skarpa po obu stronach schodów z różami i trawami.

Alka mnie też właśnie kręci między 1 a dwójką. Hortensje upolowałem w centrum ogrodniczym w Lublińcu.

Marzenko dziękuje za aprobate... przydałby się jakiś typ Lawende już siostra kupiła bo ma na jej punkcie hopla, ale działka pusta więc się nie zmarnuje
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
malgorzata_s... 21:24, 24 lip 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Łukasz nadrobiłam Cały czas mówię żeś zdolny niesłychanie Ja też wisiałabym na Twoim płocie i wdychała zapach lilii No może nie na płocie bo pewno byś mnie wpuścił za płota
Donica u siostry nr. 1 Ja dodałabym cebulki tulipków w odpowiednim kolorze symetrycznie sam znajdziesz fajne miejsce, no a jesienią fajnie wrzos gdzieś by wyglądał i kolorek nawet zimą dawał
Trzymam kciuki za nowe założenia
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
pawel_snopek 21:31, 24 lip 2014


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Więc jak będą tulipany to już mi się podoba donica
____________________
Paweł - Ogród pod górą
agatanowa 21:50, 24 lip 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Luki napisał(a)
....

Cała rabata będzie miała 20 metrów jednak ta szeroka część połowe z tego. Najlepsze były negocjacje pomniejszania trawnika... wyznaczyłem rabat dużo większą niż na zdjęciu co spotkało się z ogromnym sprzeciwem z wielkim bólem pomniejszyłem rabate do planowanych wymiarów... wszysycy zadowoloeni Gdybym od razu wyznaczył docelowy wymiar też musiał bym pomniejszyć na moją niekorzyść

Teraz trzeba jechać po granit i wyrywać trawnik... troszke pracy będzie, a muszę się z tym bardzo dość szybko uporać.


olbrzymia rabata
hortensje cudne kupiłeś, ile one mają?

sztukę negocjacji opanowałeś do perfekcji, usmiałam się, hehe

edit: dla mnie 1 i 3 fajne te rośliny, jak rozumiem, się lubią, i lubią tę ekspozycję, i nie będą przemarzać (niosłonieta donica może być narażona na zimne wiatry)
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Luki 22:17, 24 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Gosiu dziękuje Ci bardzo... tak mi słodzisz, a ja cukier ograniczam
Oczywiście, że zaprosiłbym za płot i to jeszcze kulturalnie prze furtke, żeby skakać nie było trzeba
Kolejny głos za jedynką... pomyśleć, że to był najwcześniejszy pomysł.

Paweł takie smaczki nie zawsze da się na rysunku umieścić, a na pewno w czasie sezonu coś będzie się dosadzać

Agato hortensje jak dla mnie są bardzo dużo... miarą gierczusiową tak do cycków , a moją miarą ok 1-1,20m.

Rośliny powinny się lubić, lawenda woli bardziej ubogie stanowiska, ale to się łatwo zrobi. Reszta roślin rośnie u mnie na jednej rabacie i dobrze sobie radzi, również na słońcu. Zimne wiatry biore pod uwage i to może być największy problem, bo jednak donica jest dość wysoko , z lewej strony niby jest budynek gospodarczy sąsiada, ale to 10 metrów odległości, znowu z prawej będą posadzone serby jako odgrodzenie od sąsiada wyższą ścianą, ale one też kilka lat będą rosły... pomijam fakt, że najperw trzeba je posadzić
Trzeba jeden sezon zaryzykować, dlatego chciałbym obsadzić donice już teraz
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
malgorzata_s... 22:20, 24 lip 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Ty słuchaj intuicji bo ją masz i nie kombinuj bo pierwszy pomysł zwykle najlepszy
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Gabrysia_ 22:21, 24 lip 2014


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Mnie też podoba się 1 projekt
Fajna rabata się zapowiada.
____________________
nicol21 22:25, 24 lip 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10290
To i ja pozwolę sobie zabrać głos... wg mnie nr 1 a zaraz potem nr 2 a i 3 jest fajny.
A co siostrze się podoba?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies