Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

agatanowa 22:38, 24 lip 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Luki napisał(a)
...
Agato hortensje jak dla mnie są bardzo dużo... miarą gierczusiową tak do cycków , a moją miarą ok 1-1,20m.

Rośliny powinny się lubić, lawenda woli bardziej ubogie stanowiska, ale to się łatwo zrobi. Reszta roślin rośnie u mnie na jednej rabacie i dobrze sobie radzi, również na słońcu. Zimne wiatry biore pod uwage i to może być największy problem, bo jednak donica jest dość wysoko , z lewej strony niby jest budynek gospodarczy sąsiada, ale to 10 metrów odległości, znowu z prawej będą posadzone serby jako odgrodzenie od sąsiada wyższą ścianą, ale one też kilka lat będą rosły... pomijam fakt, że najperw trzeba je posadzić
Trzeba jeden sezon zaryzykować, dlatego chciałbym obsadzić donice już teraz


to bardzo duze okazy, ile placiłeś za takie?

Trzeba zaryzykowac i juz, jak się nie spróbuje, to nie będzie się wiedzieć
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Bogdzia 22:39, 24 lip 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ja tez na 1, choc pozostałe też mi sie podobają.Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Luki 22:40, 24 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Gosiu to co cały projekt mam gotowy... jeżeli pierwszy pomysł najlepszy chociaż nie... nadal nie mam pojęcia co zrobić z frontem, drugą tarasową donicą oraz największą zmorą... skarpami z tarasu.

Gabrysiu dziękuje bardzo za opinie. Mam nadzieję, że będzie ciekawa

Ewelino za głoś dziękuje
Siostrze co się podoba?? ... a co ona ma do gadania przecież to tylko jej ogród
Nie wywiązała sie z umowy to ja rządze... oczywiście żartuje, ale tylko troszeczke.
Jestem na prawde bardzo uciążliwą zarazą jeżeli chodzi o ogród i wnętrza.


Dziękuje wszystkim bardzo, że tak chętnie i licznie pomagacie w wyborze
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 22:44, 24 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Agato uwaga... tylko 23zł. Uważam, że zrobiłem interes roku jeżeli chodzi o rośliny Dzień wcześniej ogłądałem o połowe mniej gęste za 35zł.
Będę ryzykować, a w razie srogiej zimy pozwolenie od leśniczego na gałązki do okrywania zawsze dostaje

Bogdziu dziękuje bardzo za opinie
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
malgorzata_s... 22:46, 24 lip 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Łukasz wymyślisz, narysujesz,my przegłosujemy i gotowe Zdaje się że nadal nie wierzysz że masz w głowie wszystko Ja to wiem
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
anna_g 23:26, 24 lip 2014


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Luki, paczam,paczam i paczam i miałam dylemat między 2 a 1 - pierwotnie wybrałam 2 ale po lepszym uruchomieniu wyobraźni - chyba jednak 1
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
pasjonatkaam... 23:34, 24 lip 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
mój skromny głos -nr1,pozdrawiam
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
ewsyg 23:36, 24 lip 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Mnie też podoba się nr 1. Piszesz, że będzie 150 odmian liliowców, to będzie poważny dylemat. Póki co zamówiłam 4 sztuki, jutro maja przysłać. Czekam więc na ofertę.

Fajnie mieć siostrę z ogrodem i to za płotem.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Gabrysia_ 23:42, 24 lip 2014


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
No i przesądzone
Dobra cena za hortki,ja płaciłam 25zł,ale dużo mniejsze
____________________
Jagodaa 23:53, 24 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Ja się waham między 3 a 1. Ciągnie mnie w stronę 3, ale to dlatego, że ja tak sadzę rośliny .

1 ma może i fajniejszy układ kulek na zimę, a 3 bardziej geometryczna, nowoczesna...

Tylko mnie osobiście ta trzmielina zastanawia, może dlatego, że u mnie jakoś zawsze brzydko rosła.

Zdecydowanie do takiej donicy fajnie będzie wyglądać jakaś turzyca włosista, choć ja o swoje się boję, jak to będzie z zimowaniem...

A jak się weźmie pod uwagę, że mają być tam blisko róże, to może jednak 1 będzie lepsza.

Się nagadałam
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies