Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Bogdzia 20:15, 07 gru 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Łukasz pięknie robisz te choinki. Powodzenia na egzaminach.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mille 20:41, 07 gru 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Poważnie, ta choinka jest mistrzowska Taka dopieszczona i równiutka
To kiedy możemy spodziewać się kolejnych dekoracji?
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Piotr_ 16:57, 08 gru 2014


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987

Luki napisał(a)




cudnie wygląda super robota
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
AlKa 17:19, 08 gru 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Super choinka , przyznaję się bez bicia, że mam zamiar skopiować, już materiał pozyskany
____________________
pora na zmiany
Luki 18:33, 08 gru 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Marto na styropianowym stożku planowałem zrobić choinke z szyszek, ale chyba się nie wyrobie już w tym roku. Miło mi, że brzozowa się podoba

Kasiu u mnie w okolicy jest jedna kwiaciarnia gdzie kiedyś robili piękne ozdoby nawet nie drogie, później były ładne i drogie, a teraz są drogie i paskudne Od tego czasu wolę sam robić tego typu dekoracje do domu.
Planowanie rabat u mnie też zazwyczaj spontaniczne, tylko jedną rabate miałem dobrze zaplanowaną, na 2 ostatnich zmienianych jesienią, znów będę przesadzał wiosną, ale tylko kosmetycznie

Violu dziękuje, już byłem i poczytałem, resztę odpisze u Ciebie

Agnieszko dziękuje bardzo

Miro miło mi, że tak pisesz. Oczywiście pochwal się efektami. Teraz już dużo ozdób nie powstanie, ale jeszcze kilka na pewno będzie

Bożenko dziękuje i dziękuje Egzaminy dopiero w styczniu, ale jestem już dopuszczony do zerówek, a teraz mam zaliczenia projektów i jak dobrze pójdzie to w styczniu będę miał zamknięty semestr i sesja mnie ominie

Mileno wiesz. ile się namęczyłem, aby była taka "równiutka" ale jestem z wygładzania zadowolony. Ozdoby jakieś jeszcze będą, ale już w małych ilościach, ale jeszcze jedna choinka czeka na czas i dekorowanie

Piotrze bardzo dziękuje

Alka kopiuj i chwal się później efektami, na pewno przyjdę zobaczyć

Przypadkowo wczoraj zauważyłem, że mój wątek ma już ćwierć miliona wyświetleń, za co dziękuje odwiedzającym, a z drugiej strony trzeba się bardziej pilnować co pisze, żeby gaf nie strzelać co zdarza się dość często

Zostawiam jeszcze jeden wianko-stroik i uciekam.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 19:53, 10 gru 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
U mnie nudy, mało czasu i na dodatek coś przeziębienie mnie łapie.
Poczyniłem w międzyczasie (nocnym) stroik na stół. Tylko świeczki muszę skombinować.



Musiałem też przywołać historie sprzed 12 lat i przypomnieć sobie jak robiło się gwiazki z paseczków.
Okazjue się, że teraz ręcznie robione ozdoby są na czasie. Próbna się udała, chociaż jest za mała. Muszę 15 zrobić.. troszke to potrwa Muszę jeszcze spróbować pomalować bo taki kolor papieru nie do końca mi odpowiada.


____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Iwk4 22:20, 10 gru 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Fajny stroik na stół Na jakim podkładzie robiłeś?
Gwiazdki fajne, przestrzenne, tylko instrukcji obsługi brak
____________________
Ogródek Iwony II
Kasik 22:26, 10 gru 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Łukasz super ozdoby, a ten stroik rewelacyjny. Obrazą byłoby powiedzieć, że jak ze sklepu.

Zastanawiam się czego użyłeś jako podkładu.

U mnie nadal produkcja stroików i choć słowo produkcja jak najbardziej pasuje, to wianki nadal pozostają wiankami prezentowymi i dedykowanymi.

____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Luki 23:33, 10 gru 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Iwonko mogę zeskanować strony z książki, ale można również znaleźć instrukcje na te gwiazdki pod hasłem 'gwiazdki froebla' są nawet filmiki na Youtube jak wykonać krok po kroku. Łatwe i średnio pracochłonne. Po nabyciu wprawy 10-15 minut na jedną

Kasiu ja bym robił cały czas jakieś ozdoby bo lubię się tym bawić, ale nie moge zarzucić całego domu wiankami i stroikami, a rodzina już obdarowana. To była już chyba ostatni wianek/stroik w tym roku. Jeszcze tylko choinka brzozowa dla siostry i finito. No i docelowa choinka oraz girlanda na schodach.

Co do podkładu pod stroik to zrobiłem go w całości sam. Oj nakombinowałem się z tym troche
Zacząłem od prostokątu z grubego kartonu, lepsza byłaby cienka sklejka pomalowana na czarno bo nie była by poźniej widoczna, a karton trzeba było troszke z oków zamaskować. Następnie przykleiłem do okoła na krawędzi szyszki, w środek podwyższenie ze styropianu do którego przykleiłem 'kielszki' na świeczki. Następnie związałem po dwa pęczki gałązek brzozowych, pomalowałem na srebrny kolor i przymocowałem tak aby już po części zasłaniały to co nie powinno być widoczne, później pozostało wypełnić to ozdobami i gotowe W sumie z 5-6 godzin nad tym spędziłem.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Kasik 23:47, 10 gru 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
No ale efekt super, choć praca wielogodzinna.

Ja już doszłam do takiej wprawy, że wczoraj zrobiłam dwa wianki, a pierwsze dwa robiłam trzy dni.

Dziś dzień przerwy, ale od jutra do klejenia się zabieram , bo do obdarowania dużo osób.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies