Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

AlKa 14:46, 05 sie 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Dzięki za identyfikację
____________________
pora na zmiany
kosolka 19:46, 05 sie 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Łukasz, Twoja bylinowa jest cudowna.. Zachwycam się okrutnie! To jednak sztuka umieć skomponować rośliny.. Ja nie umiem. Będę się Twoją inspirowac..
Pozdrawiam!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Iwk4 21:04, 05 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Łuki, cudowną masz bylinową, taki busz
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/92/921944/original.JPG
Kilka dni temu zobaczyłam i tak oniemiałam, ze dopiero teraz piszę. Czy trzymałeś się planu na tej bylinowej? Możesz przypomnieć, co tu sadziłeś, albo zalinkować spis? Normalnie nie wiem, co powiedzieć. Cudownie sobie poradziłeś z nasadzeniami Jeżówek masz masę.
____________________
Ogródek Iwony II
Zielona 21:31, 05 sie 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Luki, czy poskrzypka to plaga, czy raczej pojedyncze osobniki, które można wyłapać i liczyć, że więcej nie nadleci? Zaatakowały mi pełne białe lilie, które zatrzymały się w rozwoju na etapie 1/3 rozwiniętych płatków. Dorwałam 1 sztukę i nie wiem, ile ich może być, bo nie mam żadnego doświadczenia.
bozga 22:05, 05 sie 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
A gdzie Ty niby chcesz wepchnąć hortensje ? Nowa rabata ? Bylinowa zrobiła u mnie furorę w pracy
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Luki 22:08, 05 sie 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Kindzia bardzo dziękuje

Kasiu już lecę , pędzę

Jolu srebrzyste może nie, jest to czysta biel z ciemną zielenią, ładny jasny i wyrazisty akcent, liście są raczej dość miękkie nie tak sztywne jak np u Ice Dance czy Evergold. Na razie u mnie problemów nie sprawia, ładnie przyrosła od zeszłego roku, nawet nie musiałem jej skubać bo zeszłoroczne liście całkiem zarosły nowymi, ale w przyszłym roku na pewno będzie trzeba przyciąć.
Jedyne co mnie irytuje to fakt, że u mnie kładzie się w jedną stronę bo rośnie w przeciągu i wiatr ją przechyla na jedną stronę, ale nadal jest ładna
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Iwk4 22:17, 05 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ja też mam ptasie łapki i je bardzo lubię
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/93/932982/original.JPG
____________________
Ogródek Iwony II
Luki 22:20, 05 sie 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Olu nie wiem czy umiem, robię to najczęściej na wyczucie, ale muszę mieć konkretny plan, kolory i odmiany to już loteria, musi mi wpaść w oko, ale czasem dochodzi do ślepego zauroczenia
Byliny to trudny temat i jak dla mnie rabata bylinowa jest idealna wtedy gdy cały czas potrafi czymś zaskakiwać, moja wymaga podrasowania bo na żywo jest gorzej niż na zdjęciach

Iwonko zaraz zrobię dokładny opis mojej bylinowej według aktualnych nasadzeń, a jeżeli chodzi o plan to dość mocno się go trzymałem, kilka zmian zaszło, ale w sumie niewielkich, cały ogólny zarys rabaty pozostał Nie powiem jeżówek troszkę am jest, a jeszcze dwie odmiany przybędą

Marta możesz być spokojna o poskrzypkę bo nie jest inwazyjna jednak wymaga systematyczności w zbieraniu, ja mam około 100 lili w całym ogrodzie lub więcej i nigdy nie miałem problemu.
Gdy się pojawi można opryskać systemicznym na owady i wtedy padnie, ale u mnie wystarcza zbieranie i unikam chemii. Ważne by nie złożyły małych pomarańczowych jaj na spodniej stronie liścia z których wylegną się robale zjadające liście tworząc przy okazji wokół siebie brązową paskudną wydzielinę, która nie powiem jak wygląda . Wtedy trzeba to zbierać, a to już jest paskudne.
Niestety przy liliach poskrzypka jest nieunikniona, ale jak dla mnie to najprzyjemniejszy szkodnik w ogrodzie

Bozga ja będę u siebie zmieniał jedną rabatę i właśnie tam będę sadził hortensje, a na dodatek w ogrodzie siostry zawita ok 20 krzewów
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 22:21, 05 sie 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Iwk4 napisał(a)
Ja też mam ptasie łapki i je bardzo lubię
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/93/932982/original.JPG


No u Ciebie Iwonko rosną jak należy jak taka trawiasta fontanna, u mnie w jedną stronę od wiatru
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Zielona 22:38, 05 sie 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Uff. Jak zawsze wyczerpująca odpowiedź. Uspokoiłeś mnie, bo już chciałam rezygnować z kolejnych lilii i zostawić je tylko jako kwiaty w wazonie, którymi M. mnie rozpieszcza Mają kontrowersyjny zapach, ale ja go uwielbiam.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies