Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

bdan 10:05, 06 sie 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Luki napisał(a)

Danusia do mnie nie zagląda, więc opinii nie poznam





Tego nie wiesz na 100%

My zaglądamy i bardzo Ci dziękujemy.

No i załozyłbyś ten watek siostry, niby na razie wersja projektowa, ale ciekawa jestem bardzo jaki styl tego ogrodu jest planowany
Ludwika 10:23, 06 sie 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Ale super porównanie co potrafią zrobić rośliny w dwa, trzy miesiące!
Przepiękne miejsce ale... też jestm ciekawa co powstanie po drugiej stronie płotu Zazdroszczę Twojej siostrze brata ...
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Katkak 10:28, 06 sie 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Braciszku mój kochany dzięki wielkie, ale tak łatwo się nie wykpisz . Otóż jeszcze mam kilka pytań . Czy obok Williama dawać jeszcze jedną taką wysoką różę (on ma mieć 120-150cm wys.), a jeśli tak to jaką? Myślałam o Queen of Sweden. Czy wysokiej już nie dawać, a tylko rabatową? No i jeśli rabatową,to czy kolejną Pomponellę, czy coś innego? A może i angielską i rabatową? Poniewiera mi się po ogródku kalina koralowa, którą będę ciąć na niskie drzewko i może ją gdzieś tam z brzegu wcisnąć, a niżej jedną rabatówkę? Mówiłam, że lekko nie będzie .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Iwk4 11:35, 06 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Czekam zatem na fotkę bez stojaka
Danusię to ja tu chyba przyślę. Bo jest co podziwiać.
____________________
Ogródek Iwony II
Anias 12:48, 06 sie 2015


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Lukasz, tutaj jeszcze nie bylam, a to blad bo u Ciebie raj dla oczu!! Piekne linie, kolory.. i jak zyc po czyms takim, jak zyc.. ))
Pozdrawiam!
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
mateuszmichn 14:12, 06 sie 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Luki napisał(a)
Mateusz zrobienie projektu to jednak był problem bo na początku na upartego próbowałem (też w Cadzie) wyrysować sobie każdą grupe roślin, a to było bardzo głupie rozwiązanie, przy rabacie bylinowej mnie akurat sprawdziły się takie 'sektory'.

Dobór roślin nie był jakiś profesjonalny, po prostu szukałem roślin, które jeszcze chciałbym mieć i mi się podobają, na dodatek ważna była dostępność w pobliżu, aby ograniczyć zakupy internetowe do minimum i przy okazji koszty bo nie ukrywam rabata była dość kosztowna, ale bez planu, rozeznania, uprzejmości właścicieli dwóch szkółek można by wydać dwa razy tyle mając o wiele gorsze jakościowo rośliny.

Lista roślin jednak jedną drogą wizyta w szkółce czasem drugą Kilka roślin było dobrane na zasadzie "Ooo jakie ładne, warto byłoby to upchnąć... tylko czy będzie pasować i się zmieści?" tym sposobem moje wizyty w bylinowym są zazwyczaj baaardzo długie.

W tle to dom i podwórko siostry, narzekałem, że dość małe, teraz się cieszę, że takie jest i na dodatek rabaty troszkę pomniejszyłem względem projektu.




Te sektory to fajny pomysł, bo faktycznie każda grupę rysować to za dużo roboty. Ja wyrysowałem sobie linie rabat i pojedyncze bukszpany czyli zacząłem robić coś w tym stylu jak ty. Muszę jednak pouzupelniać te luki pomiędzy bukszpanami. Chociaż nie wiem jak mi pójdzie ten dobór.
Jeśli byś miał trochę czasu to może podeślę Ci kiedyś to co tam wymyślę i lukniesz na to?

Wcale się nie dziwię, że spędzasz w bylinowym skoro czasu no i fajnie mieć zaprzyjaźnioną szkółkę.

A to podwórko siostry nie jest takie małe no i braciszek ładne widoczki wyszykował za płotem. Teraz jak będziesz robił u niej to nie rób tak ładnie, żeby ją zazdrość zżerała że u sąsiadów tak ładnie
____________________
Mój mały zakątek
olaw 21:13, 06 sie 2015


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Boziu... takie fotorelacje i to z opisem to idealny zestaw dla początkowych ogrodniczek... jak ja
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
21:42, 06 sie 2015
nie do wiary

normalnie to jest szok

analiza rabaty pierwszorzędna ..ja się zabieram za spisanie roślin i odmian bo jeszcze mam metki jakieś na roslinach ..a tu widzę ....no nie mogę....doktorat z rabaty!....normalnie doktorat!


Łukasz i gdzieś między wierszami doczytałam, że u siostry planujesz też rabatki produkować. tak? pokazuj koniecznie!


leon60 22:09, 06 sie 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
jesteś niesamowity podziwiam
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Pawlus 22:38, 06 sie 2015


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Lista jest imponująca. Nie dziwię się że wszystko aż kipi kwieciem i kolorem skoro tyle tego tam upchnąłeś

Rób jej dużo zdjęć od samej wiosny do późnej jesieni. Będę wyłapywać rośliny których mi brakuje.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies